wmaraci reklam
lidertakipci

Feedback Nedir? Pingback Nedir? - Seo Makale

3 Mesajlar 6.145 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)
Alıntılardan Haberdar Olun

Merhabalar Google Seo bilimcileri. Bugün anlatacağım konuda çok kişinin fazla bilgisi olmadığı ve SEO açısından bilmemiz gereken bir olaydan bahsedeceğim. Feedback nedir ve Pingback nedir sorularına cevapları verecek ve bilmeniz gereken bu konu hakkında size bilgi vereceğim… Konu başlıkları ile bilgi vermeye başlayalım…

Pingback Nedir? Ne İşe Yarar?

Pingback nedir diye soracak olursak arkadaşlar en basit açıklaması sitemiz için dış servislerden bir yere ping attığımızı farz edelim. Dış servisler bu ping çağrısına göre sistemimize giriş yapıyor ve pingback için bir dosya içerisinde bilgilere göre geri bildirim iletiyor… WordPress servislerde genellikle bu pingback dosyasının adı “xmlrpc.php” olur. Geri çağrı bildirimi için bu dosyaya ihtiyaç duymaktadır. Eğer pingback dosyası olmazsa kendi bildiğini okur ve botların ne okuduğu konusunda bir bilgim yok açıkçası Pingback nedir sorusuna cevabımızı verdik. Kısacası çağrıya geri bildirim diyebiliriz. Ping Pong olayı olarak var sayabiliriz…

Feedback Nedir? Ne İşe Yarar?

Feedback basit anlatım olarak yazdığınız yazının başka bir sitede alıntısı yapıldığı zaman konunuzu aldığı adrese ait geri bildirimdir. Feedback geri bildirim konusunda çok doğal bir backlink yoludur. Feedback bildirimleri yazınız alındıktan sonra sizlere yorum olarak gelmektedir. Bunu onaylayabilir ve alıntı yapılan yeri gösterebilirsiniz fakat seo açısından iyi olduğunu söyleyemem… Feedback bildiriminizi yorumlarda bekletebilir yada bir not alabilirsiniz… Çünkü yorumu onaylarsanız karşılıklı backlink gibi bir durum olacağından yani al gülüm ver gülüm gibi bir faydası olmayacaktır…

Bugünkü makalemizde pingback nedir ve feedback nedir sorusuna en ayrıntılı şekilde anlatımını yaptık ve makalemizi bitirdik… Bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle…

Kaynak: http://www.seomakale.com/feedback-nedir-pingback-nedir.html

wmaraci
reklam

Ugurcan Ugurcan , Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 938
  • Beğeniler 13 / 213
  • Ticaret 4, (%100)
Gene döktürmüşsün :)

AydinOzturk AydinOzturk WebMaster & SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO Strateji Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 66 / 300
  • Ticaret 11, (%100)

Ugurcan adlı üyeden alıntı

Gene döktürmüşsün :)

Teşekkür ederim :) Pingback ile Feedback' ı çok zamanlarda anlamsal bozukluklar ile yorumlandığını gördüm. Pingback ile Feedback mantığını karıştırıyorlar sürekli. Bende bir çözüm olsun istedim faydalı olacağını düşündüm açıkçası :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al