freelance iş ilanları

Film Sitesi için Güvenlik Önlemleri

7 Mesajlar 832 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)
İlk olarak arkadaşlar film sitesi işi yasal değil onu belirtelim. Eğer bir kere elinizi kaptırırsanız başınız çok ağrır. Ancak bana para lazım, illa film sitesi işini devam ettireceğim diyorsanız; sizin için birkaç güvenlik önlemi hazırladım aşağıda liste halinde:)

[*]İlk olarak domain bilgilerini(whois) gizlememiz gerekiyor. Whois Protect hizmetini alan adınızı aldığınız yerden talep edin ki genelde bu ücretlidir. Alan adını aldığımıza firmaya(yabancı şirket olsun, tercihen RUS) da isim soyisim gibi bilgileri fake olarak girin. Adres vb. hiç söylemiyorum.

[*]Hosting için de Alman ya da Rus firması seçmenizi öneriyorum. Ruslar bu warez işine pek karışmadığı için yine RUS firması öncelikli. Yine burada da bilgilerinizi fake olarak girin.

[*]ALAN ADI ve HOSTİNG alırken kullandığınız Mail'de de isim soyisim bilgilerini fake olarak vermeniz sizin yararınıza olur.

[*]Sitenin FTP'ye ya da WP-ADMİN'e girerken(dolayısıyla filmleri eklerken) VPN kullanmanız da size tam güvence sağlayacaktır.

Unutmayın önemli olan size ulaşılmasını engellemek. Böylece sadece siteyi kapatabilirler. Şahıs hakkında dava açmaları engellenir.

wmaraci
reklam

tomysawyer tomysawyer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 524
  • Beğeniler 24 / 52
  • Ticaret 2, (%50)
Host'un başka ülkelerde olması sitenin hızını etkiler ama güvenlik için herşey :D
ve wp-admin dosyasının ismini değiştirmek sitenin hacklenmesine karşı güvenli olur ekliyim şunu :D

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

tomysawyer adlı üyeden alıntı

Host'un başka ülkelerde olması sitenin hızını etkiler ama güvenlik için herşey :D
ve wp-admin dosyasının ismini değiştirmek sitenin hacklenmesine karşı güvenli olur ekliyim şunu :D

Tabi ki sitenin Türkiye lokasyonda barınması SEO'ya katkı sağlar. Ancak Türk firmaları İP adresinize kadar bütün bilgileri olası bir dava sürecinde anında paylaşır.

turkedition turkedition WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 90 / 80
  • Ticaret 1, (%100)
Peki bu warez sitelerine ne diyorsunuz arkadaşlar, film siteleri kadarda risk altında mı warez site sahipleri? Türkiye lokasyonlu olup yıllardır açık olan binlerce warez sitesi varda bu yüzden merak ettim.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

turkedition adlı üyeden alıntı

Peki bu warez sitelerine ne diyorsunuz arkadaşlar, film siteleri kadarda risk altında mı warez site sahipleri? Türkiye lokasyonlu olup yıllardır açık olan binlerce warez sitesi varda bu yüzden merak ettim.

Film ve dizi siteleri kadar tehlikeli değil. Yasal bir süreçte tabi ki ceza alma riskiniz var ama çok takip edilmiyor.

cmcfilm cmcfilm art Kimlik Onayı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek 3B Modelleme
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad I** G**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 326 / 117
  • Ticaret 23, (%100)
Birde Sürekli İp adresi Değiştirmek :D

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
başlığa bakınca site için güvenlik önlemleri var sanmıştım..

bu önlemler alınabilir yalnız 1000-2000 hiti olan adamın da bu önlemleri alması bence fazlasıyla gereksiz.

sonuçta türk film şirketleri daima önce mail göderiyorlar (ki bu maili almak için whois bilgileriniz veya iletişim bilgileriniz doğru olmalı) 1 hafta kadar süre veriyorlar. kaldırırsan sorun yok bir daha ne arıyor ne soruyorlar.

yabancılar desen google'a ihbarda bulunuyorlar o sayfa arama sonuçlarında çıkmıyor o da bitti. ee sorun olacak ne kaldı geriye?

sen günlük 100k hit alan bi film sitesi sahibi isen zaten alman gereken önlemler burdakilerden çok daha farklı olacaktır. en kötü ihtimalle cdn kullanmalı, ip ve whois bilgilerini tümüyle gizlemeli, hostingi sibiryanın ücra köşelerinde bi servera kurmalısın ve daha başka başka şeyler..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al