wmaraci reklam

Firma Kurulumu İştirak / Yan Firma

15 Mesajlar 1.448 Okunma
wmaraci reklam

ibh ibh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
Merhaba arkadaşlar ve saygı değer üstadlar:

Kurumsal bir firma yani en küçüğünden şahıs işletmesi kurmadan bir firmanın yan kuruluşu olarak hizmet gerçekleştirebilir miyim?Gerçekleştirilirse firmayla ne konuda anlaşıp neleri ödemem gerekir?Yani siteme şunun iştirakıdır demekle bu işler yürüyor mu?Ek olarak PayTr gibi düşük komisyon olan ödeme ağ geçitlerini kullanabilecek miyim ?(yani başvuru yapabilecek miyim iştirak olarak).Şimdi birde firmayla iletişime geçsem benden alacagı vergi için komisyon oranları yada ne oranı varsa ne kadar olmalıdır?

++İştirak hizmeti veren İstanbul içi firma varsa görüşmek isterim.

Not:Firma bilişim firması web hosting sunucu hizmeti veren firma

wmaraci
reklam

sofu44 sofu44 Mumince.com Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam tüm sorularınızın cevabı firmadan firmaya degisir. Ne firmasının iştiraki olmaya çalışıyorsunuz bu çok önemli bunları direk firmaya sorsanız daha iyi. Mesela bir çiğköfte firması bayilik için 7000 tl isterken x işi ile uğraşan bir firma 100 bin tl isteyebilir.

Hayatı Mümince Yaşamak İsteyenlerin Mekanı
https://mumince.com

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
sofu44 eklemeyi unutmusum ekledim hocam firma bilişim firması amacım onun ismi ile yüremek değil bir şahıs işletmesi kadar yük almamak için böyle bir yola girme düşencem var

• Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Hocsm o zaman ilk başlarda bir reseller alırsın yada vps alırsın. Oradan satis yaparsın. Hiçbir bilişim firması dediginiz şekilde işlem yapmaz. Çünkü size nasıl güvenecekler. Adlarını karalamak istemezler. Dediğim gibi vps yada reseller al. Binlerce kişi vergi falan vermeden resller vps falan satışı yapıyor. Zamanında bende sattım sıkıntı olmuyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
sofu44 aylık +1000 tl üzerinde satışım var :) ancak kurumsal bir kimlik sunmak istiyorum

• Üyelik 13.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad T** Ö**
  • Mesajlar 1149
  • Beğeniler 5 / 377
  • Ticaret 0, (%0)
Aylık 1000 tl üzeri satışın varsw şuan ne satıyorsun yine hosting falan mı.
Ben sanmıyorum hiçbir bilsiim firmasının bayilik tarzı bir işe giriseceklwrini. Olmadi size vps satışına suncu satışına yönlendirirler onu da yine onların adı ile satamazsınız.

Yasin Yasin Domain Expert Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Domain Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 2 / 46
  • Ticaret 39, (%100)

sofu44 adlı üyeden alıntı

Hocam tüm sorularınızın cevabı firmadan firmaya degisir. Ne firmasının iştiraki olmaya çalışıyorsunuz bu çok önemli bunları direk firmaya sorsanız daha iyi. Mesela bir çiğköfte firması bayilik için 7000 tl isterken x işi ile uğraşan bir firma 100 bin tl isteyebilir.

İştirak, bir şirketin başka bir şirket üzerindeki sermayeye %10-%50 arasında ortak olması durumuna verilen addır.
Ve burada 2 farklı ve faal şirket söz konusudur.
Sizin bahsettiğiniz çiğ köfte örneği "franchising" modelidir, iştirak değildir.

kara1834 adlı üyeden alıntı

sofu44 eklemeyi unutmusum ekledim hocam firma bilişim firması amacım onun ismi ile yüremek değil bir şahıs işletmesi kadar yük almamak için böyle bir yola girme düşencem var

Bahsettiğiniz iş modeli için seçebileceğiniz en iyi yol, şahıs firması kurarak başlamak olur.
Diğer yollarla kendi adınıza sanal pos başvurusu gibi işlemler yapamazsınız.
Şahıs firması kuracak ve sorumluluğunu alacak kadar ticari kazancınız yoksa; bu durumda şirketleşmeye de gerek kalmıyor.

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
sofu44 hocam yurt içi yurtdışı sunucu kiralıyorum onların üzerinden stabil +1000 üstü gelir ve ek olarak site tasarımı yapıyorum kurumsal firmalara ayda birde çıkarsa bu iştende 1000 tl civarı ücret alıyorum ama forumsa ticaret ilanlarına bakıyorum ticari ilgilere şu firma iştiraki vs vs şeyler var bende bu tarz hizmet için bilgi yada hizmet sağlayacak kişileri arıyorum

• Üyelik 31.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek --------
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** S**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 34 / 28
  • Ticaret 5, (%60)
Yasin değerli yorumunuz için teşekkür ederim ancak olay ticari kazanç değil okudugum okul nedeni ile ne olup olmayacagı belli değil o yüzden hem devlete vergimi vereyip hem yaptıgım iş yasal olsun hemde müşterilerime kapı gibi güvence sunayım.Umarım anlatabilmişimdir.

Yasin Yasin Domain Expert Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Domain Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 2 / 46
  • Ticaret 39, (%100)

kara1834 adlı üyeden alıntı

Yasin değerli yorumunuz için teşekkür ederim ancak olay ticari kazanç değil okudugum okul nedeni ile ne olup olmayacagı belli değil o yüzden hem devlete vergimi vereyip hem yaptıgım iş yasal olsun hemde müşterilerime kapı gibi güvence sunayım.Umarım anlatabilmişimdir.

Müşterilerinize sunduğunuz hizmet karşılığında fatura düzenleyebilmeniz ve elde ettiğiniz kazancın vergisini ödeyerek kayıtlı ticari faaliyet yürütebilmenizin en az maliyetli ve en kolay yolu şahıs firması kurmaktır.

Bunun dışındaki işlemler, kayıt dışı ekonomi faaliyetleri arasına dahil olur.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al