wmaraci reklam
lidertakipci

Flarum mu? Xenforo mu?

13 Mesajlar 2.592 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

darknov4 darknov4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad V** S**
  • Mesajlar 3084
  • Beğeniler 1387 / 910
  • Ticaret 29, (%100)

Mfa adlı üyeden alıntı

yusufdj teşekkürler hocam biliyorum lisans farklarını

Mehmet Maşa karışık bir sistem düşünüyorum hocam. Yani bilgi paylaşımı, soru-cevap, yardımlaşma topluluk oluşturmak maksadım. Blog sitesine entegre olabilseler keşke

ibrahimsen genelde farklı amaçlar için kullanılıyor evet ama aklımdaki topluluk platformu için ikiside uygun. Hatta localhost testlerimde xenforoyu olabildiğince sadeleştirdim flarum ile aralarında fark kalmadı desem yeridir. kafamı karıştıran şey flarumun javascript ağırlıklı olması.

Browland mybb yi 10 yıl önce kullanıyordum. Bu aralar geliştirmesi durmuş gibi geliyor. yıl olmuş 2020 çekirdekte hâla mobil uyum yok.

Mertcan Evet hala betada flarum ama sadelik yönü beni çok etkiledi. javascript tabanlı olması endişelendiriyor. seo için optimize edildi deniyor ama çok beklentim yok. aynı zamanda önbelleklenebilir değil sanırım, js tabanlı olduğu için. Paylaşımlıda kurulması da önerilmiyor. Betada olduu için kullanmayın denilse de ciddi anlamda site kullanıyor

Mybb mobil uyumlu temalar var :)

wmaraci
reklam

htsumer htsumer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 191
  • Beğeniler 32 / 17
  • Ticaret 0, (%0)
20 Yıldır kurmadığım ve kullanmadığım script kalmadı. XenForo Lisanslı kullanıyorum. Ben böyle bir yazılım hiç görmedim, gördüm de bu kadar hatasız görmedim.
Adamlar herşeyi düşünmüş. Forum kurmayı isteyen ve bu işi devamlı yapacaklar için bana göre on numara.
2.1.2 V. Kullanıyorum. Güncellemeler panelden bir tıkla güncelleniyor.EKlentiler direk panelden zip dosyası ile kuruluyor. Abonelik sistemi çok güzel süresi dolan aboneler gününde hatta saatinde sona eriyor ve yükseltilen gruptan bir başka gruba düşüyor.
Daha çözemediğim yerleri var. Api anahtarları çok detaylı.
Sosyal paylaşım kul adı ile girilebiliyor.Aklıma gelenler daha da var...
Bütün işlemler cron ile otomatik yapılıyor.
Özel bir script olduğu için sunucu gereksinmeleri var. Her sunucuda çalışmıyor.
Konular ve kullanıcıları toplu güncelleme imkanı var..Başka script şu an düşünemiyorum.
Ücreti yüksek 950 TL civarında..Yıllık Lisans bitince güncelleme yapamıyorsunuz..
Durotan

kişi bu mesajı beğendi.

Typer Typer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 11 / 84
  • Ticaret 0, (%0)
xenforo derim çok daha başarılı

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al