Forum Siteleri Artık Neden Tutulmuyor. ?

25 Mesajlar 3.276 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Benim de planımda 2 - 3 forum var. Ama ekip yok o yüzden yapamıyorum.

wmaraci
reklam

harddepo harddepo İlginizi çeken içerikler Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** D**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 59 / 71
  • Ticaret 11, (%100)
Artın zaman degişiyor insanların internet kullanımı artıkca yenilik istiyorlar ve türk insanı bilinçleniyor forumlar demode oldu oldu ve artık blog tarzı siteler daha çok tutuluyor.

www.kirlipanda.com

Nightmare39 Nightmare39 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Kırklareli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 66
  • Beğeniler 17 / 22
  • Ticaret 11, (%100)
Facebook ve Twitter'da aynı şeyleri özgürce yazmak varken bir forum ortamında kurallara bağlı yazmak insanlara amaçsız geliyor bence.

Kişisel Web Blogum || http://www.sezeraytac.com

Ibolac Ibolac #php #mysql #wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 46 / 49
  • Ticaret 25, (%96)
Eskiden forumlardaki konulara cevaplar falan yazılırdı. Şimdi öyle değil. İşini gören çıkıp gidiyor. Tek bir konu üzerine olan bir blog yanına alt bir forum sayfası ise iş görebilir diye düşünüyorum :)

Tüm PHP İşleriniz Yapılır # BOT # SCRIPT # EDIT
wmaraci
wmaraci

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam forumlar ilk çıktığında tutuldu çünkü o zamanlarda internet ortamında bu kadar bilgiye ulaşamıyorduk. Forumlar kurulduğu günden bugüne bir çok sitede bilgil birikti. Bu yüzden insanlar forumlarda sormak yerine direk başkasının açtığı konu üzerinden bilgilenmesi yoluna gitti. O yüzden insanlar artık forumlara üye olmuyor. zaten sorununu cevabını bulabiliyor. Forum sitesi açmak istiyorsanız içerik olarak özgün ve internet ortamında kolayca bulamayacağımız bilgileri barındıran bir forum olmalı. Benim yüzeysel bilgiye ihtiyacım olsa her yerden bulabilirim. Ama uzmanlık gerektiren bir konu olursa işi erbabına gitmem gerekir. Sizde konunuzun erbabı olmalısınız. İnsanlar sizin forumunuzdan cevabı yada daha doğru cevabı bulabilmeli. Şimdiki forum siteleri bunu yapmak yerine birbirlerinden copy paste yapıyorlar. Aynı bilgiyi belki yüzlerce forum sitesi barındırıyor. Bu yüzden de tutulmuyorlar.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
Evet haklısınız bilgi paylaşımından çok dostluk ve arkadaşlık ortamını özledim ben forum sitelerinin o yüzdendir bu forum kurma isteğim...

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir

uniburs uniburs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad G** K**
  • Mesajlar 199
  • Beğeniler 28 / 40
  • Ticaret 27, (%100)
Hocam cevaplarda herkes bir konu üzerinde uzmanlık belirtmiş aslında haklılar fakat forumu kullanabileceğiniz sektörlerde farklı örnek olarak bir taraftar grubu için kurarsan tutma ihtimali genele göre daha yüksektir çünkü insanlar görüşlerini bloglardaki gibi yorum yaparak değilde forumlardaki yorum gibi yapmak ister şu an bizim yaptığımız gibi... Nasıl bloglar artık belli konularda açılıyorsa ( teknoloji, sosyal medya, wp vs.) sende tek bir konu hakkında forum açabilirsin... güncel haber çıkartabilecek bir konu ama ;) çok fazla konu olduğunda forumu takip zorlaşır bu da insanların sıkılmasına yol açar biliyorsun bizim halkımız meraklıdır ;) benimde aklımda var forum sitesi hayırlısı bklm

www.benbunubegendim.blogspot.com | Sağlık Blogu

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2482
  • Beğeniler 615 / 615
  • Ticaret 12, (%100)
bendebir konu bulup açiyim dedim ama :( arkadaşlar demode olduğunu söyledi forum sitelerinin.

öksürüğe ne iyi gelir  https://neiyigelir.com/oksuruge-ne-iyi-gelir

KLavy3 KLavy3 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Army Design
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad U** Y**
  • Mesajlar 556
  • Beğeniler 126 / 90
  • Ticaret 25, (%100)
çünkü aosyal medya siteleri artık çok olduğundan tutulmuyor. Tabi birde herkez artık site acıyor daha nasıl tutulsun.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Çoğumuz kendi blogundan çok webmaster forumunda vakit geçirdiğinin farkında değil herhalde :) Bu ortamı blogda bulabilir misiniz ? demek ki her şey blog değil. Forumların konusu eğer iyi seçilirse tutma olasılığı çok ve çok yüksek. Örnek veriyorum sagopakajmer.org ilk olmak ve farklı olmak seni başarıya daha çabuk yaklaştırır tabi kopyala yapıştır sistemine karşıyım her zaman özgün ve çalışmalısın yoksa istersen hiç olmamış bir fikirle gel.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al