freelance iş ilanları

Forum sitesi olanları bu tarafa alabilir miyiz ?

29 Mesajlar 3.368 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

cihaneken adlı üyeden alıntı

Forum siteleri sıradan blog sitelere göre daha kolay yükselebiliyorlar ve hit çekebiliyorlar. Forum işine girildiğinde en azından 3-4 kişilik bir ekip olması başarıyı tetikliyor. Ayrıca ekip olarak bu işi yapmak sitenin çok daha hızlı yükselmesini de sağlıyor.

Forum sitelerinden öyle aman aman özgünlüğe gerek yok, başlıklar iyi seçilmeli hem arama motorlarına hem kullanıcılara uygun şekilde olmalı. İlgi uyandırmanın yanı sıra, cevap niteliğinde olmalı. Ayrıca bazı durumlarda konular bölünmeli mesela;

Başlık: SEO Nedir? Nasıl SEO yapılır? yerine

Wordpress SEO Önerileri veya Wordpress Siteler İçin SEO Taktikleri

E-Ticaret SEO Önerileri veya E-Ticaret Sitelerine Özel SEO Taktikleri

veya başka bir örnek; Araba Jantları yerine; Golf Jantları / Opel Jantları vs. gibi yani ayrı ve çok sayıda konular oluşturmak daha çok faydalı olacaktır.

Birde bizzat kendim deneyimlediğim bir durum var.

Sitelerimden birinde açmış olduğum bir konuda başlık ve konu içerisinde anahtar kelimelerimi yanlış kullanmışım farkında olmadım ilk başlarda.

Amfi Devre Şemaları yazmam gereken yerde Anfi Devre Şemaları yazmışım, fakat ilginçtir ki Amfi kelimesi doğru olmasına karşın Anfi kelimesindeki yazı daha çok hit çekiyordu bunun nedeni neydi peki?

Kullanıcılar tabi ki çünkü bir çoğumuz bazı zamanlar yanlış yazım şekilleri kullanabiliyoruz, kimi zaman bilmediğimizden kimi zamansa dikkatsizliğimizden.

Burada anlatmak istediğim sıradan insanlarımızın, bilgisayar başına geçip nasıl aramalar yaptığını düşünmek ve buna uygun başlıklar ve içerikler girmek önemli bir şey. Unutmayalım ki Google arama çubuğuna "Kız nasıl tavlanır", "Kolay para nasıl kazanılır" vs. gibi ilginç aramalar yapan binlerce insanımız var. İşte bunları düşünüp, hit çekebilecek kelimeleri ve arama terimlerini yakalamak çok fayda sağlayan bir durum.

Ek olarak şöylede bir şey var. Örneğin doğru kelime Amfi Devre Şemaları olmasına karşın Anfi Devre Şemaları daha çok hit çekiyor, bunun birinci sebebini açıkladım insanlar yanlış biliyor ve yanlış arıyor. Bir diğer nedeni de rekabet. Doğru kelime olan Amfi Devre Şemaları başlığını binlerce site kullanıyor ve senin bunların arasından sıyrılman zor oluyor fakat yanlış kelimede çok daha az site olduğundan ve rekabet olmadığından çok kolay bir şekilde yukarılara çıkabiliyorsun. Bazen bir harf farklılığı nedeniyle ilk 100 de çıkmayan site ilk sayfada çıkabiliyor. Tabi burada ben yazılarınızı imla hatası ile yazın demiyorum fakat makalenin arasına yada etiketlerin arasına yanlış imla kullanılan kelimeleri de serpiştirip sıkıştırmak yeri geldiğinde çok önemli olabiliyor.

Hocam iyi yazmışsın eline sağlık ancak son zamanlarda google yeni güncellemelerle bunların çok önüne geçti. Örneğin fotoğraf indir diye arattığımız zaman ilk sayfada çıkan sonuçlarda yazı başlığı veya url'de fotoğraf,resim,görsel,photo,image gibi kelimeler varsa oradan yakalıyor. Yani google artık arattığımız kelimeyi aramıyor, arattığımız kelimeyi anlıyor ve eş anlamlılarını ve kelimenin doğru yazılmış olanını sıralamada getiriyor. Örneklere bakacak olursak:

Yanlış arama:

Eş anlamlı :

Yani eskiden hit getirebilirdi ancak şuan imkansız.

wmaraci
reklam

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
ferzileyto evet bunu biliyorum fakat bu dediğin sistem belli başlık çok aşırı fazla aranan kelimelerde yada bir kaç kelime yazılan aramalarda işe yarayan bir yöntem. Her kelimeyi bu şekilde anlayamaz şuan için.

Ama tabi ki zaman ilerledikçe ve google geliştikçe işe yaramayacak bir yöntem kesinlikle. Şuan bile bir çok aramaya karışıyor ve şunumu demek istedin bunumu arayalım gibisinden öneri yapmakla kalmıyor kendi bildiği kelimeye göre arama yapıyor.

nakolik nakolik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad F** N**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 42 / 43
  • Ticaret 10, (%100)
Forum türüne göre bir kategorinize yüklenin olabildiğince özgün ve ihtiyaci içerikler üretin. O kategorinizi uçurduğunuz zaman diğerleride zamanla dolacaktır. Ben bir zamanlar böyle yapmıştım, 6 ayda 50k üye olmuştu.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

amatoryus amatoryus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek müzisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** G**
  • Mesajlar 1531
  • Beğeniler 253 / 293
  • Ticaret 1, (%0)
forum sitesi nasıl mı tutar sana söyliyeyim; siteyi sahte kullanıcı ile doldurup sürekli soru sorup konu açıp yine bu sahte kullanıcılar ile açılan başlıklara yorum, yorumlara cevap verirsen forum siten tutar.

wmaraci
wmaraci

Dreameagles Dreameagles Hacking And Coder ♥ Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek ÖĞRENCİ
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 281
  • Beğeniler 38 / 67
  • Ticaret 13, (%100)
Forumda insanların ihtiyaç duyduğu konuları paylaşmanız gerekmektedir. En çok sıkıntı yaşadıkları konuların çözümleri gibi mesela onların ilgisini bir şekil çekmeniz gerekmekte.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

Painlover Painlover WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 147
  • Beğeniler 11 / 37
  • Ticaret 2, (%100)
Bizde bir takıma ait taraftar forumu var maç günleri mesela yetişemiyoruz. Ama tabii marka olabilmek çok önemli.

Ama temel olarak şu unsurları hiç aklınızdan çıkarmayın.
Ekip olmadan tek başına forum işine girmek isteyenler hiç girişmesin.
Bi kitleye hitap edin.

KadirHames KadirHames Emekli Seo Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek öğretici
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 2080
  • Beğeniler 438 / 437
  • Ticaret 32, (%94)
bence forumu hangi dalda iyiysen o dalda acacaksın benim forum sitemin gidişattı süper 1.5 aylık 204 konusu varken 605 yorumu var öncelik bildigin kategori olmalı özgünlükte sana kalmıs bir sey :) örnek olarak forum sitemi incele istersen http://forum.e-kitap.in ekipsiz yapıyorum gayet basarılıyım

işte buu

GokhanGORAL GokhanGORAL peugeotturkey.com Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 584
  • Beğeniler 24 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
bir otomobil markasıyla kısıtlı bir forumum var 2008 yılında açtım hiçbir beklentim yoktu açtığımda zamanla markada lider oldu günlük 6-7 k civarı tekil hiti var 2-3 yıldırda pek ilgilenmiyorum. kitleyi oturtabilmek çok önemli belli bir noktadan sonra insan pek uğraşmak istemiyor

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Hepimiz ekip diyoruz; ama Nerede O ekip? Kime guvenecez o yüzden ekip işi zor.

www.antiksirlar.com
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al