wmaraci reklam
lidertakipci

Forum sitesi yardım

3 Mesajlar 497 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SelcukSonmez SelcukSonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 15
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Selam arkadaslar, genel bir forum sitesi açmayı düşünüyorum. Lakin hayatımda hiç forum sitesi açmadım ve hiç bir bilgim yok. Aklıma domain ismi bile gelmiyor. Öncelikle elinizde bulunan veya aklınızda olan bir domain ismi rica ediyor. Sonrasında ise, forum sitesini büyütmek, aktif hale getirmek için neler yapmam gerekiyor. Sizlerden Detaylı bilgi rica ediyorum. Edeceğim masraflar hakkında da bilgi verirseniz sevinirim. Iyi forumlar.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Domaini bilmem ama siteyi açtıktan sonra ücretli veya ücretsiz forum yazılımlarından birini siteye yüklemelisiniz. MyBB, PhpBB, Xenforo, Vbulletin gibi onlarcasından birisini seçebilirsiniz. Sizin işinizi ücretsiz ve kullanışlı olan MyBB görür. Daha sonra kategoriler, ayarlar, tema gibi özelikleri eklemelisiniz. Daha sonra ziyaretçi çekmek için sitenize etkili bir SEO çalışması yaptırmalı ve tüm arama motorlarına eklemelisiniz. Daha sonra isterseniz, forumda bazı arkadaşların yaptığı gibi ücretli olarak sitenizde konu açılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca genelde forum yönetimi için birkaç kişi gerekir. Uygunsuz veya illegal içerikleri silmesi ve forumu kontrol etmesi için. Son olarak, eğer sevdiğiniz ve iyi olduğunuz bir alan varsa o konu hakkında forum açmanız daha iyi olacaktır.

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Skype adresinizi PM atarsanız detaylı olarak bilgi verebilirim : )

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al