freelance iş ilanları

Forum Sitesinden Para Kazanmak İmkansız mıdır?

30 Mesajlar 15.178 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kaliteliforum kaliteliforum Sakin Ol Şampiyon ! Kullanıcı
  • Üyelik 13.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster , Grafiker
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 99 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

Arkadaşlar merhabalar yakın zaman önce kaliteliforum.com'u hayata geçirdim . İlk Hafta heyecanlıydım çünkü bu forum için çok büyük hayallerim, düşüncelerim, projelerim vardı. Ancak çevreden sesler işitmeye başladım. Ve Hep aynı ses: " Boşuna forum açmışsın, forum sitesinden para kazanamazsın" . İşte bu cümleler benim hevesimin kursağımda kalmasına neden oldu. Moralim zıffır zıffır zıffır!.

Bir de hakiki Webmaster'ların olduğu bu mekanda sorayım dedim;

Forum sitesinden para kazanmak imkansızmıdır?

İmkansız olmasa da verdiğin emeğin karşılığımıdır?

+ Nasıl başaracağım? Diğer Önerileriniz...

wmaraci
reklam

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)
Diyelim ki Türkiye'de yada dünyada yeni bir oyun çıktı sen bu oyun üzerine ilk forum sitesini kuranlar arasında olsaydın ve içeriğini sürekli güncel ve önemli tutsan kesinlikle kazanç elde ederdin. Ama sen günde 1000 kişinin yaptığı bir şey yapıyorsun ve genel içerikli forum sitesi açıyorsun zor bu içerikle kazanç elde etmen. İnşallah sen başarılı olursan ve bu düşünceyi yıkarsın.
kaliteliforum

kişi bu mesajı beğendi.

exorcist26 exorcist26 Türkçe Öğretmeni Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Türkçe Öğretmeni
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 388
  • Beğeniler 37 / 78
  • Ticaret 25, (%100)
Imkansız diye bir şey yok hocam donanimhaber gibi shiftdelete gibi bir forumun olsun öyle bir kazanırsınız ki . Önemli olan yaptiginiz işin kalitesi ve sizin sabrıniz . Hiç bir forum acilir acilmaz para kazanmaz. Bu bloglar için de geçerli . Ama şunu bilmelisiniz eğer ciddi paralar kazanmak istiyorsanız ciddi yatırımlar yapmanız gerekli . Bedava Mybb ile 10 liralık host ile binler kazanmayi beklemeyin .
HeRaM41 kaliteliforum

kişi bu mesajı beğendi.

conestoga conestoga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest meslek şirket sahibi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 12 / 33
  • Ticaret 4, (%100)
para kazanmak istiyorsan e-ticaret sitesi açıp ürün satacaksın lamı cimi yok :)
kaliteliforum

kişi bu mesajı beğendi.

http://www.derinhavuz.com - HAVUZ - SAUNA - JAKUZİ
wmaraci
wmaraci

lodos lodos Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 422
  • Beğeniler 281 / 92
  • Ticaret 1, (%100)
Forumdan para kazanılmaz diye birşey yok. az veya çok kazanmak diye bir şey vardır.
örneğin genel içerikli forumdan bir ayda 100 dolar kazanırsın herkesin pek bilmediği konulara yönelik portal tarzı siteden 150 dolar kazanırsın. sonuçta her iki sitede özgün,güncel konuları eklemek vede istikrarlı olmak para kazanmanın anahtarıdır. ister forum ister başka bişey olsun.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Bu işe başlarken para kazanmayı hedeflediysen zaten başarılı olacağına inanmıyorum. Öte yandan internet forumla dolu. Şöyle bir etrafına bak, her 10 Türkçe forumdan 7'si genel forum. frmtr gibi devasa forumlar varken yeni açılan bir forumun ne kadar başarılı olabileği tartışılır.

Para kazanma konusuna gelecek olursak;
Hiçbir şey imkansız değildir, sadece fazla zordur. Genel forumlara ilgi eskisi gibi değil, artık kimse sosyal ağlardan ayrılmıyor ancak belirli bir konu etrafında şekillenen forumlar hitap ettiği kitle tarafından hala takip ediliyor. Para kazanmak için, kitleni oluşturmalısın. Kitleni oluşturmak için ilgi çekmeli, ilgi çekmek için de farklı olmalısın. Eğer diğer on binlerce forumdan daha farklı ve biraz daha iyiysen, ilgi çekip büyüyebilirsin. Büyük bir forum olduğunda da, gösterim yada tıklama başına ücretli reklam alabilirsin.

Hayallerinin, düşüncelerinin ve projelerinin ardından git, belki iyi bir şeyler olur :)
GsliKahraman

kişi bu mesajı beğendi.

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)
Bende aynen öyle @myenes arkadaşın dediği gibi yaptım oyun destek sitesi açtım ilk haftadan +150 tekil gelmeye başladı şuanda site tam 1 aylık.Adsense reklamları mevcut.Adsense eskisi gibi paraları verse iyi olucak ama şimdi az olsada kazanıyorum.
myenes

kişi bu mesajı beğendi.

myenes myenes $php = new PHP(); Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Back-end Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 253 / 258
  • Ticaret 5, (%100)

DSJSPextes adlı üyeden alıntı

Bende aynen öyle @myenes arkadaşın dediği gibi yaptım oyun destek sitesi açtım ilk haftadan +150 tekil gelmeye başladı şuanda site tam 1 aylık.Adsense reklamları mevcut.Adsense eskisi gibi paraları verse iyi olucak ama şimdi az olsada kazanıyorum.

Hedeflediğiniz kişiler çok önemli içeriği sıkı tutun ve sabırlı olun inşallah dilediğiniz rakamı görürsünüz başarılar :)
Konyali

kişi bu mesajı beğendi.

Konyali Konyali furkan.konyali@gmail.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front-end Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 1043
  • Beğeniler 130 / 62
  • Ticaret 5, (%100)

myenes adlı üyeden alıntı

Hedeflediğiniz kişiler çok önemli içeriği sıkı tutun ve sabırlı olun inşallah dilediğiniz rakamı görürsünüz başarılar :)

İnş. hocam güzel dilekleriniz için sağolun.Bide arkadaşa bir tavsiye daha hergün belirli sayıda özgün içerikler girsin zaten bunu söylemeye gerek yok ama birkaç hafta geçince içerikleri 2 katına çıkarırsa daha faydalı oluyor. :)

May May Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 306
  • Beğeniler 64 / 82
  • Ticaret 4, (%100)
imkansız

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al