wmaraci reklam

GittiGidiyor API ile Ürün Detayı Düzenleme

12 Mesajlar 2.605 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ustat ustat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
Selamlar dostlar,

İlk sorum OpenCart üzerinde API ile entegrasyon kullananınız oldu mu daha önce aranızda ? Cevabı evet olan dostlara ikinci sorum ise ;

GittiGidiyor ürün detayında her ürüne özgü sabit bilgiler vardır. Bu bilgilerin ötesinde bayilerin reklam için "Diğer ürünlerimizi de gözden geçirin" gibi bir yazısı ve bu yazıya özgü ürün resimleri vardır.

Çalıştığım şirketin stoğunda 2000 ürün var. Ürün detaylarının altındaki bu reklam kısımlarında herhangi bir değişiklik yapılacağı zaman 2000 ürün x 3 (Hepsiburada
n11, gittigidiyor) 6000 üründe değişiklik yapılması gerekiyor. Bu değişikliğin yapılması da haliyle 4-5 gün sürüyor. Bunu API desteğiyle tek bir panel üzerinden değiştirebilir miyiz ?

wmaraci
reklam

luxfm luxfm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ziraat Katılım I.T
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1460
  • Beğeniler 372 / 371
  • Ticaret 9, (%100)
Bildiğim kadarı ile ilk olarak 2 bin ürün üzerinde düzenleme yapman gerek sonrasında n11 hepsiburada gittigidiyordan tekrar cekmen lazım ki güncellensin diğer türlü orda güncellediğin an orda güncellenmiyor. diye biliyorum.
ustat

kişi bu mesajı beğendi.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Tam bilgim yok fakat iframe ile küçük bir sayfa tasarlarsın orayıda küçük bir panele bağlar düzenlersin. İsmini hatırlamıyorum fakat buna benzer bir hizmet veren bir sitede vardı.
ustat

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
kelebek yabancı bir site miydi hocam o ?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)

luxfm adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarı ile ilk olarak 2 bin ürün üzerinde düzenleme yapman gerek sonrasında n11 hepsiburada gittigidiyordan tekrar cekmen lazım ki güncellensin diğer türlü orda güncellediğin an orda güncellenmiyor. diye biliyorum.

Hocam zaten 2000 ürünü ütek tek elle değiştirmek istemediğim için bunu yapmak istiyorum.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)

ustat adlı üyeden alıntı

kelebek yabancı bir site miydi hocam o ?

Yok bir türk sitesi siz ürünlerin linklerini giriyordunuz kendisi küçük bir banner benzeri bir şey hazırlıyor size iframe kodu veriyordu. PHP ile yapabilirsiniz çok fazla zor olacağını sanmıyorum.

• Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
Eskiden sayfa içinde sayfa açma kodu vardı html, şimdi o da çalışmıyor. İşe yarayacak anasını satayım herşey durdu.

emreatadil emreatadil emreatadil.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Pazaryeri API Entegrasyon Uzma
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 12 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam entegrasyon ile tek panel üzerinden yönetebilirsin. N11 de entegrasyon ile ürün girişi desteğini sağlıyorlar xml üzerinden fakat hepsiburada tekil katalog yapısı olduğundan dolayı ürün girişi imkanı sağlamayıp sadece stok ve fiyat güncelleme özelliğini kullanabiliyorsun. Ürün açıklama kısmında entegrasyon en azından hepsiburada kısmında işe yaramayacaktır.

Emre Atadil > Graphic Designer
emreatadil.com
blog.emreatadil.com

• Üyelik 30.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 129 / 78
  • Ticaret 20, (%100)
emreatadil hocam gittigidiyor'a mail attım, dedim ki ben ürün detaylarını tek bir panel üzerinden yürütmek istiyorum, tek tek değişiklik yapmak zor oluyor, bunu kodlarım. Peki API kanalıyla siz buna destek verir misiniz ?Daha doğrusu ürün detaylarında topluca değişiklik yaptırmamıza olanak sağlar mısınız diye, adamlar bana toplu ürün yükleme hakkında bilgi diye bir makale atmışlar, tekrar mail attım dedim ki ben ürün yüklemeyi istemiyorum ürün detayı düzenlemeyi istiyorum diye adamlar bu sefer size yardımcı olabildik mi diye anket yollamışlar, bana mı denk geldi hep mi böyle bilmiyorum ama GittiGidiyor'da çalışanların IQ rakamlarının 50'yi görmediğini düşünüyorum.

emreatadil emreatadil emreatadil.com Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Pazaryeri API Entegrasyon Uzma
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 226
  • Beğeniler 12 / 37
  • Ticaret 1, (%100)
@ustat hocam gg yi bilmiyorum ama n11 de xml post ederek bu imkanı sağlıyor olabilirler hepsiburada da o imkan olmuyor fakat dediğim gibi gg'nin çalışma şeklini hiç bilmiyorum :) Entegrasyon ile ilgili dökümanları mutlaka vardır gittigidiyor'un bu tarz bir şey isterseniz belki yardımcı olurlar.

Emre Atadil > Graphic Designer
emreatadil.com
blog.emreatadil.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al