Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Webmaster Genel

Godaddy Rezilliği

Okunmamış 16 Haziran 2019, 12:00
Kategori Moderatörü

Yaş / Cinsiyet: 33 / Erkek
Ad, Soyad: To... Yı...
Ticaret: 3, 100%
Firmaları sorgulamadan önce kendimizi sorgulamalıyız bence. Bu tip firmalar sadece domain almak için alanlara hizmet etmeli ki genelde müşteri kitlesi bu yönde. Çünkü bu firmaların kaliteli hizmet gibi bir kaygısı yok. Adamların tek derdi 1 dolara domain alacak kitle. Arkadaşım eğer sağlam bir projen varsa ve kendine de bütçene de güveniyorsan ucuz domain peşine düşmezsin...

Domain ticareti yapan arkadaşlar ayrı tabi ne kadar ucuza alırsa o kadar kar edecektir. Ancak dediğim gibi her şeyden bir haber arkadaşlar "aaaa 1 dolara domain, alayım bir proje yaparım" diye diye domain çöplüğüne döndü ülkemiz. İstatistiklere bakmanızı öneririm ülkemiz çöp domain konusunda ilk sıralarda (:
WPBS | Wordpressbootstrap.com
Okunmamış 16 Haziran 2019, 12:16
Üyeliği Durdurulmuş

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Meslek: Grafiker
Ad, Soyad: Al... As...
Domainde sorun yokta hostingini hiç tavsiye etmem. Aldım 3 gün uğraştırdılar kurulum yapıldıktan sonra da çeşitli sebeplerle sistemde aksaklıklar yaşandı. Hosting konusunda hiç tavsiye etmeyeceğim bir firma.
Okunmamış 16 Haziran 2019, 14:18
melankolia Adlı Üyenin Avatarı
Uzun Yollara Devam

Yaş / Cinsiyet: 25 / Erkek
Ad, Soyad: Ca... Ko...
Bir abimizde heryerde reklamlarını görüp oradan hosting almıştı sürekli hatalar kopmalar oluyordu Allahtan en düşük paketten birini almış neyse sonradan veridyene geçtik.
İsimtescil gibi burasıda sadece domain için kullanılabilir (ilk yıl ucuz olduğu için) hosting olarak ise Güzel hostingi,veridyeni tavsiye edebilirim hocam.
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:08
WMARACI

Yaş / Cinsiyet: 28 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Ra... De...
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
AzveNet Adlı Üyeden Alıntı
Her domainim için do dan sunucu alıyorum. Normalde kaldırıyor epey bir siteyi en giriş seviyesi sunucusuda. Digitalocen iyidir iyi.
Ancak bu tür büyük ve otomatik sitelerde bol sorunla karşılaşırsınız. Bu siteleri yükünden değil, özellikle ssd sunucularda yaşarsınız bolca sorun buralarda. Tabii işleriyle ilgileniyorlarsa (ki digitalocean kesinlikle ilgileniyor) sorun olmaz. Aynı ssd yi yüzlerce kişi kullanıp sonu size denk gelirse çekirdek çökmeleriyle sunucu sıkıntıları yaşarsınız bolca.
Tavsiyenizi değerlendireceğim hocam, teşekkürler.

Alıntı:
WhaleTheme Adlı Üyeden Alıntı
Merhaba, firma vardır sadece domain alınır firma vardır sadece hosting alınır. İyi bir tercih yapmanız gerekiyor.
Peki hocam hosting için öneriniz var mıdır? (Site içeriğim yabancı dizi)

Alıntı:
LocalSeo Adlı Üyeden Alıntı
Ver yansın etmeyi hiç sevmem ama ben de goddady den yılda 1 kez domain uzatmak için girerim. Gerisi kalitesiz hizmet.
Aynen hocam, iğrendim resmen.

Alıntı:
reload58 Adlı Üyeden Alıntı
Domainlerim isimtescilde. Hostingim DigitalOcean'da. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Gayet memnunum.
Teşekkürler hocam, tavsiyenizi değerlendireceğim.

Alıntı:
TolgaYılmaz Adlı Üyeden Alıntı
Firmaları sorgulamadan önce kendimizi sorgulamalıyız bence. Bu tip firmalar sadece domain almak için alanlara hizmet etmeli ki genelde müşteri kitlesi bu yönde. Çünkü bu firmaların kaliteli hizmet gibi bir kaygısı yok. Adamların tek derdi 1 dolara domain alacak kitle. Arkadaşım eğer sağlam bir projen varsa ve kendine de bütçene de güveniyorsan ucuz domain peşine düşmezsin...

Domain ticareti yapan arkadaşlar ayrı tabi ne kadar ucuza alırsa o kadar kar edecektir. Ancak dediğim gibi her şeyden bir haber arkadaşlar "aaaa 1 dolara domain, alayım bir proje yaparım" diye diye domain çöplüğüne döndü ülkemiz. İstatistiklere bakmanızı öneririm ülkemiz çöp domain konusunda ilk sıralarda (:
Hocam maddi konuda şu sıralar biraz sıkıntıdayım, bu sebeple ucuzluk arayışına girdim. Domain konusunda, muhteşem bir isim yakaladım. Tam uyumlu anahtar kelime ve com uzantılı. Aranma hacmi yüksek, süper bir şey. Nasıl boştaydı hayret ettim, geçmişini araştırdım herhangi bir sorun yok.

Alıntı:
alicangrafik Adlı Üyeden Alıntı
Domainde sorun yokta hostingini hiç tavsiye etmem. Aldım 3 gün uğraştırdılar kurulum yapıldıktan sonra da çeşitli sebeplerle sistemde aksaklıklar yaşandı. Hosting konusunda hiç tavsiye etmeyeceğim bir firma.
Aynen hocam, sağlam bir ders oldu bu bana

Alıntı:
melankolia Adlı Üyeden Alıntı
Bir abimizde heryerde reklamlarını görüp oradan hosting almıştı sürekli hatalar kopmalar oluyordu Allahtan en düşük paketten birini almış neyse sonradan veridyene geçtik.
İsimtescil gibi burasıda sadece domain için kullanılabilir (ilk yıl ucuz olduğu için) hosting olarak ise Güzel hostingi,veridyeni tavsiye edebilirim hocam.
Teşekkürler hocam, tavsiyenizi değerlerndireceğim.
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:21
WhaleTheme Adlı Üyenin Avatarı
whaletheme.com

Yaş / Cinsiyet: 21 / Erkek
Ad, Soyad: Al... Ci...
Ticaret: 138, 100%
Linuxer Anlaşmalı olduğumuz alastyr firmasını öneririm tüm sitelerimiz kendi sunucularında barınmaktadır. Uygun fiyat yüksek performansa sahip biz memnunuz tavsiye ederiz.

[RIGHT][FONT="Tahoma"][SIZE="3"][COLOR="Silver"]
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:22
WMARACI

Alıntı:
WhaleTheme Adlı Üyeden Alıntı
Linuxer Anlaşmalı olduğumuz alastyr firmasını öneririm tüm sitelerimiz kendi sunucularında barınmaktadır. Uygun fiyat yüksek performansa sahip biz memnunuz tavsiye ederiz.
Teşekkürler hocam, inceliyorum.
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:25
flatcast Adlı Üyenin Avatarı
http://www.flatcast.fr

Yaş / Cinsiyet: 44 / Erkek
Ad, Soyad: Al... Gu...
Ticaret: 8, 100%
Ben 5 yildir godady delux paketini kullaniyorum daha hicbir sorun yasamadim sitemede anlik 500kisi girdigi oldu bir zamanlar sitenin gunluk tekil hiti 2000 idi sahsen ben godady den memnunum hosgatoru denedim ayni siteyi iki gunde kapandi bircok turk hostlarini denedim aynisi oldu simdilik godadydeyim tabiki arada tek tuk kesintiler oluyor her host sirketinde oldugu gibi.
Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:29
WMARACI

Alıntı:
flatcast Adlı Üyeden Alıntı
Ben 5 yildir godady delux paketini kullaniyorum daha hicbir sorun yasamadim sitemede anlik 500kisi girdigi oldu bir zamanlar sitenin gunluk tekil hiti 2000 idi sahsen ben godady den memnunum hosgatoru denedim ayni siteyi iki gunde kapandi bircok turk hostlarini denedim aynisi oldu simdilik godadydeyim tabiki arada tek tuk kesintiler oluyor her host sirketinde oldugu gibi.
Hocam dediğiniz pakette maksimum gördüğünüz tekil ziyaretçi kaçtı? (Günlük) İletişime geçip günlük 1500 tekil ziyaretçi için paket önerisi istedim, bana kurumsal paket önerisi verdiler. Aksi taktirde günlük 1500 tekil ziyaretçiyi hosting paketlerinin kaldırmayacağını söylediler. En ucuzu aylık 76 tl, siz düşünün.

https://tr.godaddy.com/hosting/business-hosting-plans
Okunmamış 16 Haziran 2019, 15:38
flatcast Adlı Üyenin Avatarı
http://www.flatcast.fr

Yaş / Cinsiyet: 44 / Erkek
Ad, Soyad: Al... Gu...
Ticaret: 8, 100%
Deluxe paketi gunluk tekil hiti 2500 dahi ciktigi oldu hic sorun olmadi su anda hitlerim eskiye gore azaldi gunluk 800 ile 1000 tekil hit arasinda ayni siteyi hostgatora 1 ay ayni paketi alip denedim iki gunde site kapandi sonra veridyene tasidim oradada aldigim pakete veritabani buyuk oldugu icin yuklemede sorun oldu sonradan godadyde kaldim verdigim ucret aylik 12 euro
Linuxer bunu beğendi.
Degerini bilki degerin bilinsin
----------------------------------
Okunmamış 16 Haziran 2019, 18:06
YRG YRG şuan çevrimdışıdır.
WM Aracı

Meslek: webmaster
Ad, Soyad: Em... Ya...
Ticaret: 1, 100%
Godaddy sadece isim yapmış bir firma. Ne domain ne hosting için kullanırım. Çok daha kaliteli firmalar mevcut.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Webmaster Genel