freelance iş ilanları

Google'a Sitem Ediyorum!...

44 Mesajlar 7.345 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

fruzgar fruzgar ProPvPServerlar Kimlik Onayı
  • Üyelik 06.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SD
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad F** R**
  • Mesajlar 792
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 11, (%100)

axpendos adlı üyeden alıntı

Kendimi çok cevap verme gereksinimin de buldum. Ancak Google'dan gerçekten eşit davranmasını beklemek hiç mümkün değil. En basitinden bir anahtar kelimenin kullanımı açısından sizlere örnek vermek istiyorum. "en iyi yabancı diziler" anahtar kelimesinin arama sonuçlarında Google'ın sürekli olarak önerdiği siteler dikkatimi çekiyor.

Özgün içeriğin önemine değinen Google'imiş ya hani. Madem böyle bir durum söz konusu neden Google asla özgün ve güncel içerik girilen sitelere önem vermiyor. Sitenizin ön sıraya çıkmasını mı istiyorsunuz. Google'a reklam verin. Başka bir yolu yok. İnsanları özgün içerik, güncel içerik, backlink satışı vb. kandırmaya gerek yok.

Tek bir şey sormak istiyorum. Madem özgün içerik bu kadar önemli spam yapmak Google tarafından cezalandırılıyor. Sadece Google'a en iyi yabancı diziler yazıp ilk çıkan sitelerin ilk paragraflarına bakın. Kısaca o paragrafları kopyala yapıştır olmaması açısından şöyle özetleyeyim:

Aaaaaa .... en iyi yabancı diziler bbbbbb..... en iyi yabancı diziler .... ccccc .... iyi yabancı diziler.... dizi tavsiyesi vb....

Bu gibi spam atmış bir site Google'da birinci inanmıyorsanız girin bakın. Pardon da biz birinci olmak için özgün içerik yazalım vb. şeyler yapalım değil mi? Adam 1 paragraf yazı yazsın ardından dizinin ismini ve resmini koyup sitesini ilk sayfaya çıkarsın???? Gerçekten bana artık domain yaşı vb. şeylerle gelmeyin. Google'ın bu mantığına göre herhangi bir site asla sıralamada iyi noktalara gelemez. Yeni siteler tabi ki. İlk sıraya gelmekten bahsetmiyorum. Ama 4000 kelimelik bir yazı 100 kelimeden bile oluşmayan bir haber sitesinin dizi tavsiyeleri yazısını nasıl geçemez.

Kategori Farkı Yalanı:

Yalandır hem de kuyruklu yalandır. Google madem ki sitelerin yöneldikleri alana göre daha çok sıralama almalarına neden oluyor. O zaman haber siteleri örnek olarak en basitinden niye bir oyun tanıtımı yapıyorlar? Haber siteleri yüzünden internet çöplüğe döndü farkında değil misiniz? Siz sanıyorsunuz ki insanlar haber sitelerinden haber okuyorlar... Hayır kardeşim adam giriyor oradan oyun güncellemelerini okuyor :D

Pardon da 50 yıllık haber sitesinin domainini mi geçirecek Google bize diyebilirsiniz. Olabilir her görüşe saygım var. Ancak şunu unuttuğunuzu düşünüyorum. Google kimsenin sitesini ön sıraya atasın diye bir derdim yok. Ancak bir kullanıcı olarak da internetin bu hali almasından çok şikayetçiyim.

Google Reklamları Diye Güncelleme Algoritma Gelmeli

Google biraz daha artık bu alanda algoritma yapsın. Çünkü yeni sitelere başka hiçbir şans tanımıyor. Yanlış anlaşılma olmasın. Burada tek sorunum Google ile değil... Kalitesiz içerik ürettiklerini bile bile bazı sitelerin sırf hitine domainine güvenip çalışmaya devam etmeleridir. Adamın 3 yıl önce güncellediği dizi önerisi yazısı birinci sayfada :D

Sayın Google yöneticileri 3 yıl içerisinde olanları sayayım size. Netflix kuruldu. Televizyon dünyası internet dizi sektörüne kaymaya başladı. Filmler sinema-film olarak ve interaktif olarak yayına alınmaya başlandı. Ben bu siteye girip 1990 yılından kalmış dizileri 2000'lerin başındaki dizileri görmek zorunda mıyım? Hayır... Gerçekten lütfen artık... Kalitenizi arttırmak mı istiyorsunuz. 100 kelime yazıp ve o 100 kelimeyi spamlayıp 1. olan siteleri bir bir cezalandırın.

ARKADAŞLAR YAZIM HİÇ KİMSEYE BİR ARGO İÇERMEMEKTEDİR. KİŞİSEL ELEŞTİRİMDİR. SİZLERLE İLGİLİ BİR DURUM YOKTUR. ANCAK FİKİRLERİNİZİ ÖĞRENMEK İSTERİM.

Haber sitelerine bende bir gıcığım. Bir bilgi bakıcaksan zulüm ediyorlar adama.

Google gözünden bakacak olursak Google bu durumlar için zaten bir güncelleme getirdi. -Burası bence içeriyor- haber sitelerinde kopya içerik kriterine çok takılmıyor. Bunu da şu düşünceye dayandırıyor olabilir. Bir olayı birden çok kişi yaşayabilir ve haber yapabilir. Haberin nesnelliğini odak alarak her sitede farklı bir durum aramıyor.

Suistimaline gelince bizim Türkler durur mu çıkarmış suyunu hemen. Yabancı siteler bu düzeni makul bir seviyede korurken bizim Türkler Google güncellemesini abartmışlar. Evet Türklerin neden google güncellemesini abarttığını yazımızda bulabilirsiniz. Google güncellemelerini Türkler ne zaman ve neden abarttı. Haber siteleri neden Google güncellemelerinin tadını kaçırdı. Google güncellemelerine ilişkin tüm detaylar yazımızda

Alınız bu üstteki paragrafta haber sitelerimizin yapınca başarılı olacağını sandığı bir "google güncellemeleri" anahtar kelimesine yönelik tahmini bir yazı başlangıcı :)
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
2017 den bugüne ne değişti ? hiç bir şey sadece isyancı sayımız arttı. Ama işgalci hala en güçlü olarak başımızda duruyor.
Hoşgeldin ya sömürücü google amca.
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

İmza!!! Get Closer!

axpendos axpendos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad O** Ş**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 15 / 33
  • Ticaret 0, (%0)
Valla Google falan bilmem bu işten para kazanmak istiyorsanız. Tek yapmanız gereken sitenizi kapatıp arkanıza yaslanmak. Ardından gidip bir kafe de işe girmek. Başka bir çözüm yok. Üzgünüm...
dogandeniz

kişi bu mesajı beğendi.

dogandeniz dogandeniz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Computer Programming
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** Ç**
  • Mesajlar 681
  • Beğeniler 171 / 178
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşlar konuyu 2017'de açmıştım askere gidip geldim aradan 3 yıl geçti sonuç yine aynı benim rakibim saçma sapan yazılarla siteler yaparak 3 4 sitesini çok kısa süre içerisinde ilk sayfalara çıkarıyor. Ben hala özgün içeriklerimle ortada kalıyorum ilk sıralara çıkıp sonra tekrar sonlara atılıyorum şuan ki sitemin bazı içerikleri sıralamada hala yok. Ki bu içerikler ilk sayfalara kadar gelmişti. Ne diyeyim artık site yapmaktan sıkılıyor insan.

🇹🇷🇹🇷🇹🇷
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al