lostyazilim

Google Arama Motorunun Gözünde "Doğru Etiket Seçimi"

19 Mesajlar 1.905 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

Erhanyavuz91 Erhanyavuz91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

kurtulus3519 adlı üyeden alıntı

Etiketleriniz Google'da indexlenirse sitenize hit gelir. Ancak google yazınızdan önce etiketinizi indexleyebilir. Bunu da siz istemezsiniz. Kimse kullanıcının yazı yerine etikete gitmesini istemez.

Ayrıca etiketlerle hit çekmek sitenizin değerini düşürür. Alexa'da sıralamanız yükselir. Etiket sayfaları kaliteli sayfalar değildir. Sitede kalma süresini düşürür. Kısacası ben zararlı buluyorum ve SametTEKE kardeşime katılmıyorum.

Ben kendi sitelerimde Özdemir arkadaşımın mesajındaki gibi hareket ediyorum. Hitlerimden gayet memnunum. Bazı değerli bulduğum ama google'dan yeterli ilgi görmeyen makalelerim var. Fakat bunun sebebinin etiketler olduğunu da düşünmüyorum.

Teşekkürler yorumunuz için .
Sitede kalma süresini hangi mekanizma ile düşürüyor acaba ? Neticede aynı yazıya giriş yapıyor. Ben artirir gibi düşünmüştüm.

wmaraci
reklam

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

Androman adlı üyeden alıntı

Etiket mi kaldı yav? Başlığı ilk 200 karakterde geçir, h2-h3 kullan, kelime sayısı/odak kelime orantını iyi kur, yeter. Yıl 2017 oldu, etikete bakan yok artık. İster spam yap, ister düzgün girmeye çalış, nafile.

Hocam etiketlerimi zaten h2 h3 tag lerinde kullanıyorum. Yani yorumlardan sonra etiketlerin gerekli olup olmadığını sorgulamaya başladım. :)

Since1912 Since1912 Metaren.net.tr Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 435
  • Beğeniler 118 / 117
  • Ticaret 2, (%100)
Çölyak Hastalığı hakkında bir makale paylaştıysanız etiketlerinize çölyak yazmanız sitenizi spam'a sürükler.. ( Etiketler için tek tek sayfa oluşturuluyor ve bu sayfalarda aynı yazıyı paylaşmış oluyorsunuz )

Etiketlerinizde " tüm hastalık makaleleriniz için geçerli " olarak aşağıdaki sistemi kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca etiket sayısını mümkün olduğu sürece 3 'ten yukarı çıkartmayın. Eğer bu şekilde düzenli çalışırsanız tüm etiketleriniz ana sayfanız gibi değerli olur ve sitenize yoğun hit akışı sağlar, ziyaretçilerin sitenizi tekrar ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

"Hastalık belirtileri
Tedavi yöntemleri
Laboratuvar bulguları
Hastalık sebebi "

Aşağıdaki başlıkları keywordslere yazın.

"Çölyak hastalığının belirtileri ve bulguları
Çölyak hastalığının nedenleri
Çölyak hastalığının nedir ne demek
Çölyak hastalığının tedavisi
Çölyak hastalığının laboratuvar bulguları gibi.. "

Metaren.NET.TR

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

srox3 adlı üyeden alıntı

Çölyak Hastalığı hakkında bir makale paylaştıysanız etiketlerinize çölyak yazmanız sitenizi spam'a sürükler.. ( Etiketler için tek tek sayfa oluşturuluyor ve bu sayfalarda aynı yazıyı paylaşmış oluyorsunuz )

Etiketlerinizde " tüm hastalık makaleleriniz için geçerli " olarak aşağıdaki sistemi kullanmanızı tavsiye ederim. Ayrıca etiket sayısını mümkün olduğu sürece 3 'ten yukarı çıkartmayın. Eğer bu şekilde düzenli çalışırsanız tüm etiketleriniz ana sayfanız gibi değerli olur ve sitenize yoğun hit akışı sağlar, ziyaretçilerin sitenizi tekrar ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

"Hastalık belirtileri
Tedavi yöntemleri
Laboratuvar bulguları
Hastalık sebebi "

Aşağıdaki başlıkları keywordslere yazın.

"Çölyak hastalığının belirtileri ve bulguları
Çölyak hastalığının nedenleri
Çölyak hastalığının nedir ne demek
Çölyak hastalığının tedavisi
Çölyak hastalığının laboratuvar bulguları gibi.. "

Anladım hocam ,yorumunuz için teşekkür ederim.
Etiket kullanımını minimalize etmem gerekiyor.

wmaraci
wmaraci

Cnkrt Cnkrt iyiarastir.com Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 23 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bana kalırsada etiket kullanımınızı daha minimize edin ve hatta etiket eklemeyin.

Etiketler diğer bir arkadaşımızında dediği gibi kopya bağlantı olarak algılanıyor artık.

Bunun yerine "Çölyak Hastalığı Nedir ? Tedavi Yöntemleri" başlıklı bir makale oluşturun.

Ve etiket olarak ekleyeceğiniz kelimeleri makale içerisinde h tagları ile vurgulayarak kullanabilirsiniz.

Örneğin etiket olarak eklemeyi düşündüğünüz kelime "çölyak hastalığı belirtileri" bunu ayrı bir paragrafa geçip o paragrafı kısaca belirten alt başlık olarak kullanmak size daha çok fayda sağlayacaktır.

Kısacası siz hitin gelmesini istediğiniz kelimeleri içeriğinizin içerisinde kullanın ve yazınızı gerçekten ziyaretçiye fayda sağlamaya yönelik oluşturun o zaman google size zaten hak ettiğiniz değeri verecektir.

Bu konuyu dün kendi blogumda ele alarak bir makale ekledim. Açıkcası biraz sohbet havasında yazdım ama işinizi görebilir ve daha açıklayıcı olabilir demek istediklerim açısından. İçeriklerimize Etiket Eklemek Faydalı Mı Zararlı Mı ?

https://forumtutkusu.com - https://iyiarastir.com - https://cnkrt.org - https://muratdemir.web.tr

Kurtulusa Kurtulusa İzmir Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 124 / 124
  • Ticaret 42, (%100)

Erhanyavuz91 adlı üyeden alıntı

Teşekkürler yorumunuz için .
Sitede kalma süresini hangi mekanizma ile düşürüyor acaba ? Neticede aynı yazıya giriş yapıyor. Ben artirir gibi düşünmüştüm.

Yanlış ifade etmisim. Sayfada kalma süresini dusurur.

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

Cnkrt adlı üyeden alıntı

Hocam bana kalırsada etiket kullanımınızı daha minimize edin ve hatta etiket eklemeyin.

Etiketler diğer bir arkadaşımızında dediği gibi kopya bağlantı olarak algılanıyor artık.

Bunun yerine "Çölyak Hastalığı Nedir ? Tedavi Yöntemleri" başlıklı bir makale oluşturun.

Ve etiket olarak ekleyeceğiniz kelimeleri makale içerisinde h tagları ile vurgulayarak kullanabilirsiniz.

Örneğin etiket olarak eklemeyi düşündüğünüz kelime "çölyak hastalığı belirtileri" bunu ayrı bir paragrafa geçip o paragrafı kısaca belirten alt başlık olarak kullanmak size daha çok fayda sağlayacaktır.

Kısacası siz hitin gelmesini istediğiniz kelimeleri içeriğinizin içerisinde kullanın ve yazınızı gerçekten ziyaretçiye fayda sağlamaya yönelik oluşturun o zaman google size zaten hak ettiğiniz değeri verecektir.

Bu konuyu dün kendi blogumda ele alarak bir makale ekledim. Açıkcası biraz sohbet havasında yazdım ama işinizi görebilir ve daha açıklayıcı olabilir demek istediklerim açısından. İçeriklerimize Etiket Eklemek Faydalı Mı Zararlı Mı ?

Anladım hocam, bu şekilde bir yol izlemeye karar verdim artık.Etiketleri oldukça az kullanıp,başlıklarla vurgulayacağım.
Bu arada yazınızı okudum,elinize sağlık.
Cnkrt

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 719
  • Beğeniler 127 / 221
  • Ticaret 22, (%100)

kurtulus3519 adlı üyeden alıntı

Yanlış ifade etmisim. Sayfada kalma süresini dusurur.

Anladım, yorumunuz için teşekkür ederim.

hlsbhr hlsbhr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Kumaş AR/GE Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 887
  • Beğeniler 189 / 192
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Merhaba,

Etiket kullanımı ile ilgili bir blog yazısı yazmıştım, belki sorularınıza yanıt olabilir. Bkz: https://www.huseyinkorbalta.com/hunharca-etiket-kullanmayi-birakin/

Yazınızı okudum verdiğiniz bilgiler çok kıymetli teşekkür ederim

İf you fight, you won't always win. But if you don't fight, you will always lose.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al