freelance iş ilanları

Google Arama Sonuçlarında Site Altında Açıklama

24 Mesajlar 2.943 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Yanlış anlama olmuş burada. Meta tag ile meta description farklı şeyer. Google meta tagları almaz meta decriptionu alır. Şuan için sizin descriptionda :

"Başlık: tPortal

Açıklama: Programlama konusunda öğrendiklerim...

Kelimeler: tportal, tportal.org, programlama"

Yazıyor. Açıklama çok kısa olduğu için google anasayfanızdan kafasına göre bir bölümü almış. Yukarıda bir arkadaşın anlattığı all in one seo pack deki açıklama kısmına daha uzun bir açıklama girin. 1-2 hafta bekleyin kendiliğinden düzelecektir. Takvimi kaldırmanıa gerek yok.

Description: Meta Açıklama
Meta Tag: Meta etiketler(yukarıdaki kelimeler)

wmaraci
reklam

HoRoZz HoRoZz www.horozz.net Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 57 / 190
  • Ticaret 0, (%0)
sitemap.xml dosyanızı oluşturup google webmaster araçlarından site haritanızı ekleyin.. kısa süre sonra değişecektir..

sitenizdeki sitemap diye verdiğiniz şey sitemap değil arşiv eklentisidir..

Örnek arşiv: http://horozz.net/arsiv

Örnek sitemap: http://horozz.net/sitemap.xml

www.horozz.net - www.mekan.me - www.icsel.net

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Ayrıca siteni çok güzel olmuş fakat bende geçtiğimiz haftarda rüya tabirleri sites açtım bir tane. Sizin yaptıgınız gibi hazır bir wordpress teması kullandım. Sitemdeki tüm yazılar türkce olmasına ragmen bagzı terimler tema yüzünden ingilizce. Konuda açtım yardım için fakat kimse cevap vermedi ama sanırım sebep bu yüzden site dili hiçbir zaman türkce olmuyor. Bu sebeple reklam alamadım siteme halen site dili tanımlanamadı diyor. Wmaraci site analizdede tüm sitelerimde site dili türkce cıkarken bu hazır tema kullandığım sitede site dili çıkmıyor. Bu emin değilim ama google.com.tr sıralamasınada etki edebileceğini düşünüyorum veya ileride reklam almaya kalkarsanız aynı sorunla karşı karşıya gelirseniz aklınızda olsun sebep sanırım hazır temadaki ingilizce bölümler. (Örn: yazıların sonunda "more" arama yerine "search" gibi.) emin değilim. İyi geceler

monelogg monelogg <> Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 658
  • Beğeniler 78 / 125
  • Ticaret 0, (%0)
Sn. HoRoZz, cevabınız için teşekkür ediyorum, dediklerinizi uyguladım.
Sn. impjix size de çok teşekkür ediyorum, temayla ilgili olarak şunları söylemek isterim, başka faktörler de vardır, çünkü benim kullandığım temada da ingilizce kelimeler olmasına rağmen bende sıkıntı olmadı, ingilizce kelimelerin php dosyalarından değiştirilebileceğini düşünüyorum. Bir ara öyle bir girişimim oldu fakat php diline aşina olmadığımdan sonuç alamadım.

Ek Olarak: Merhaba, daha sonra böyle bir sorunla karşılaşabilecek kişiler için bir bilgilendirme yapmak istiyorum, sorun çözüme ulaşmıştır.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al