wmaraci reklam

Google Aramalarında Yazar Bilgisi Görüntüleme Sorunu

11 Mesajlar 2.770 Okunma
smmexpress

teknoemin teknoemin Yazılım, Web Tasarım, Donanım Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yazılım, Web Tasarım, Donanım
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)
Herkese selamlar iletirken birde sorunum hakkında tecrübeli arkadaşlardan bilgi talep ediyorum. Başlığımdan da anlaşılacağı üzere sorunum, google aramalarında yazar bilgisi problemi konusunda. Dilerseniz ekran görüntüsü ve diğer bilgileri vereyim.

wmaraci
reklam

aakinci aakinci hdfilmdevi.org Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Öğretmeni
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 902
  • Beğeniler 51 / 110
  • Ticaret 51, (%96)
aynı sorun bende de var. bilen birisi el atarsa iyi olur.
teknoemin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)
Şu anda ses yok ama bakalım.

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Ben sorun göremedim? Katkıda bulunduğu siteler bölümüne sitenizi ekleyip, temanızın header.php kısmına, tag'ının üstüne kodu eklediyseniz sorun olmaz. E-posta doğrulaması yapmanız gerekmez. Bu şekilde de, aramalarda yazar görünür.
teknoemin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)

Roycolt adlı üyeden alıntı

Ben sorun göremedim? Katkıda bulunduğu siteler bölümüne sitenizi ekleyip, temanızın header.php kısmına, tag'ının üstüne kodu eklediyseniz sorun olmaz. E-posta doğrulaması yapmanız gerekmez. Bu şekilde de, aramalarda yazar görünür.

Sevgili kardeşim güzel diyorsun ama ben bu işlemleri yapalı neredeyse 6 - 7 ay oluyor. Hala bir hareket yok. Ayrıca resime dikkat ettiysen E-posta doğrulaması yapılamadı.... diye devam eden kırmızı yazılı bir kısım var. Neden bu değil sanırım. Peki nedir sorun? Anlamadım.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

teknoemin adlı üyeden alıntı

Sevgili kardeşim güzel diyorsun ama ben bu işlemleri yapalı neredeyse 6 - 7 ay oluyor. Hala bir hareket yok. Ayrıca resime dikkat ettiysen E-posta doğrulaması yapılamadı.... diye devam eden kırmızı yazılı bir kısım var. Neden bu değil sanırım. Peki nedir sorun? Anlamadım.

Hocam 3 veya 4 ay önce bizzat kendim uyguladım ve e-posta doğrulaması yapmadan bu işlemi hallettim. Aynı sorun bende de gözükmektedir fakat aramalarda yazar bilgilerim gösterilmektedir. Yaptığınız işlemleri bir daha gözden geçirin bir yerlerde yanlış yapmış olabilirsiniz.

Benim anlatımımla deneyin birde; http://www.anilmorekahraman.com/google-aramalarinda-yazar-resmi-gostermek.html
teknoemin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)

Hocam 3 veya 4 ay önce bizzat kendim uyguladım ve e-posta doğrulaması yapmadan bu işlemi hallettim. Aynı sorun bende de gözükmektedir fakat aramalarda yazar bilgilerim gösterilmektedir. Yaptığınız işlemleri bir daha gözden geçirin bir yerlerde yanlış yapmış olabilirsiniz.

Benim anlatımımla deneyin birde; http://www.anilmorekahraman.com/google-aramalarinda-yazar-resmi-gostermek.html

Bak işte :eek:

Makaleni okudum ve bir detayı atladığımı farkettim ama neden o olur mu bilemiyorum. Bunu ancak tecrübe etmiş arkadaşlar söyleyecekler bana. Ben;

Google

yukarıdaki kodu eklememiştim makalelerime. Şimdi geriye dönüp bütün makaleleri elden geçirmek zor geldiği için ben bileşenler menüsünden metin kısmına ekledim ki bu da bütün sayfalarda kaynak kodunda gözükecek oluyor. Bu işe yarar mı? Yoksa çaresiz manuel olarak bütün makalelere eklemem mi gerekiyor? Aydınlatmanızı bekliyorum. Ayrıca makale için teşekkür ederim dostum.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

Bak işte :eek:

Makaleni okudum ve bir detayı atladığımı farkettim ama neden o olur mu bilemiyorum. Bunu ancak tecrübe etmiş arkadaşlar söyleyecekler bana. Ben;

Google

yukarıdaki kodu eklememiştim makalelerime. Şimdi geriye dönüp bütün makaleleri elden geçirmek zor geldiği için ben bileşenler menüsünden metin kısmına ekledim ki bu da bütün sayfalarda kaynak kodunda gözükecek oluyor. Bu işe yarar mı? Yoksa çaresiz manuel olarak bütün makalelere eklemem mi gerekiyor? Aydınlatmanızı bekliyorum. Ayrıca makale için teşekkür ederim dostum.

Evet işe yarar dostum. Ancak kodda ki, tırnak işaretlerini düzeltmen gerekicek. Kopyala yapıştır yaptığın için tırnak işaretleri uyumsuz gözükür. Herşeyi yaptıktan sonra, https://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets bu adresten test edebilirsin. E-posta doğrulanamadı olayına kafanı takma. E-posta doğrulamayan herkeste gözükmektedir bu bende de dahil. Kolay gelsin.
teknoemin

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 52 / 28
  • Ticaret 6, (%100)

Evet işe yarar dostum. Ancak kodda ki, tırnak işaretlerini düzeltmen gerekicek. Kopyala yapıştır yaptığın için tırnak işaretleri uyumsuz gözükür. Herşeyi yaptıktan sonra, https://www.google.com/webmasters/tools/richsnippets bu adresten test edebilirsin. E-posta doğrulanamadı olayına kafanı takma. E-posta doğrulamayan herkeste gözükmektedir bu bende de dahil. Kolay gelsin.

Peki dostum,

eminozturk.com.tr alanındaki e-posta adresi bu profilde doğrulandı: Evet
Google+ profilinden eminozturk.com.tr adresine yönlendiren ve katkıda bulunulduğunu gösteren herkese açık bağlantı: Evet
Web sayfasında otomatik olarak saptanan yazar adı: Bulunamadı.

bölümünde web sayfasında otomatik olarak saptanan yazar adı bulunamadı demesi normal mi? Ayrıca anlattığım şekilde benim metin içerisinde bu rel linkleri kullanmamda sakınca olur mu?

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)

Peki dostum,

eminozturk.com.tr alanındaki e-posta adresi bu profilde doğrulandı: Evet
Google+ profilinden eminozturk.com.tr adresine yönlendiren ve katkıda bulunulduğunu gösteren herkese açık bağlantı: Evet
Web sayfasında otomatik olarak saptanan yazar adı: Bulunamadı.

bölümünde web sayfasında otomatik olarak saptanan yazar adı bulunamadı demesi normal mi? Ayrıca anlattığım şekilde benim metin içerisinde bu rel linkleri kullanmamda sakınca olur mu?

Evet normal hocam, hiç bir sıkıntı yaratmaz.
teknoemin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al