wmaraci reklam
lidertakipci

Google'ın bu yaptığı haksızlık değil mi?

15 Mesajlar 1.769 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enerjibes enerjibes WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Elektrik mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 50 / 33
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar, bunda aylar önce bir makale yazdım. Ancak google news servisinde günlük haberleri takip ederken, 1 adet makalemin benden izin alınmaksızın büyük bir haber sitesinde yayınlandığını farkettim. Öyleki cümlelerimin neredeyse tamamı aynı yazılmış. Bende google telif hakkı bildiriminde bulundum, ancak cevapları olumsuz oldu.

Sizce telif hakkı denen şey hikayemi!?

Bu benim makalemin linki

Buda bahsettiğim haber sitesindeki link

Maili gönderdik, bakalım dönüş olacak mı?

wmaraci
reklam

noop noop WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek domain alınır-satılır
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 688
  • Beğeniler 73 / 264
  • Ticaret 7, (%100)
gazeteye de yazabilirsin. hatta haberin altına yorum ekleyebilirsin bu haber şu siteden araklanmış gibi.

çok da önemseme. tüm internet araklamalarla dönüyor zaten.
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Evet hocam Birgün gazetesi resmen sizin yazınızı kaynak belirtmeden çalmış.

Ek Olarak: Facebook yorum bölümü var Birgün'ün. Bence bir serzenişte bulun
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

AhmetCakmak34 AhmetCakmak34 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 2472
  • Beğeniler 934 / 1174
  • Ticaret 41, (%100)
Birgün ve Sözcü yaptıkları yalan haberler yetmez gibi birde insanların emeklerini çalar olmuş. Bu ve buna benzer bir sürü içerik çalan bilindik haber siteleri var. Bazı forumlarda da sözcü, webtekno'nun da içerik çaldığını yazmışlar.
BrainLabs enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 50 / 33
  • Ticaret 3, (%100)
hocam, birgün'ün gerekli birimlerine e-mail olarakta gönderdim, google'a da bildirdim, ancak hiçbir sonuç çıkmadı. Benim kızdığım nokta, biz bir makale yazarken 40 defa düşünüyoruz; acaba %100 özgün oldumu? başkasının yazısıyla benzer oldumu? diye. Ama adamların hiç umrunda değil. En azından ölü bir kaynak linkide belirtebilirlerdi. Mesela memurlar net sitesi, benim 2 adet makalemi yayınlarken hem ismimi hemde sitenin ismini kaynak olarak belirtti (link-1 , link-2).

Ek Olarak:

Zargana adlı üyeden alıntı

Evet hocam Birgün gazetesi resmen sizin yazınızı kaynak belirtmeden çalmış.

Ek Olarak: Facebook yorum bölümü var Birgün'ün. Bence bir serzenişte bulun

BrainLabs BrainLabs www.CokSukela.Com Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yönetici
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 194
  • Beğeniler 21 / 39
  • Ticaret 1, (%100)

AhmetCakmak34 adlı üyeden alıntı

Birgün ve Sözcü yaptıkları yalan haberler yetmez gibi birde insanların emeklerini çalar olmuş. Bu ve buna benzer bir sürü içerik çalan bilindik haber siteleri var. Bazı forumlarda da sözcü, webtekno'nun da içerik çaldığını yazmışlar.

webtekno zaten çalıyor :D yabancı sitelerdeki içerikleri türkçe olarak yayınlıyorlar o en büyük nimetleri zaten
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Benzer bir şikayet bugün ***'da da açılmış. Onun yazısını da İnternethaber, Akit, Vatan ve Akşam çalmış. Bu aralar demek ki gazeteler başkalarının emeklerine göz dikmeye başladı.
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin

SeoDaddy SeoDaddy Kalitelibacklink.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / K
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 161 / 257
  • Ticaret 28, (%100)
Biz ki tanıtım yazılarını sitelerimizde yayınlarken kaynak siteden alınan resimlere bile not düşüyoruz. Herkes aynı hassasiyetle yaklaşmıyor maalesef. Yapacak hiçbir şey yok. Google ancak saçma sapan olaylardan sıralama düşürsün yükseltsin... Başka yaptığı bir şey yok. O kadar algoritma falan geliştirdiler yok Google bilmem neyini değiştirdi bilmem neyini güncelledi... Spamla mücadele adı altında haksız yere kaç sitenin verileri yerle bir oldu. Hepsi boş. Çalıntı yapan sitelere hala bir yaptırım yok.
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Yayımlanma tarihleri bile senin öncelikli olduğunu gösteriyor. Gerekli ekran resim alıntıları, tarih alıntıları, yolladığın e-postaların resim olarak görüntüsünü vs. evrakları hazırlayıp cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunun. Orada senden bu konuda memur kişi durumu dinleyip yazı hazırlayacak ve başsavcıya götürüp imzalatacak. Hiç çekinmeden başsavcıyla da görüş. Takım filan giy. Sonra bir avukata gidip görüş ve gerekli bilgileri alıp tazminat davasında bulun. Tabii ki Türkiye'de adalet çok yavaş işliyor. Ben 2 yıldır cevap bekliyorum, tık yok. E-Devlet'te bile şikayetimi bulamadım. Eğer uğraşırım dersen bunları yap, uğraşmak istemezsen Allah'a havale et.
enerjibes

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 184
  • Beğeniler 50 / 33
  • Ticaret 3, (%100)
hocam çok haklısınız. ama işi yasal mercilere taşırsak, muhtemelen bol bol para harcarız ve hiçbir sonuç çıkmaz. adamların kimbilir kaç tane avukatı vardır.

Ek Olarak:

Teveccüh adlı üyeden alıntı

Yayımlanma tarihleri bile senin öncelikli olduğunu gösteriyor. Gerekli ekran resim alıntıları, tarih alıntıları, yolladığın e-postaların resim olarak görüntüsünü vs. evrakları hazırlayıp cumhuriyet başsavcılığına şikayette bulunun. Orada senden bu konuda memur kişi durumu dinleyip yazı hazırlayacak ve başsavcıya götürüp imzalatacak. Hiç çekinmeden başsavcıyla da görüş. Takım filan giy. Sonra bir avukata gidip görüş ve gerekli bilgileri alıp tazminat davasında bulun. Tabii ki Türkiye'de adalet çok yavaş işliyor. Ben 2 yıldır cevap bekliyorum, tık yok. E-Devlet'te bile şikayetimi bulamadım. Eğer uğraşırım dersen bunları yap, uğraşmak istemezsen Allah'a havale et.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al