wmaraci reklam

Google Sıralama Düşürme | Yardım

18 Mesajlar 10.763 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ThisRock ThisRock www.buraksakalli.org Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Bir tanıdığımın sitesini istediği anahtar kelimede 1. sıraya getirdim. Herhangi bir zararlı birşey yapmadım ki zaten rekabette fazla yoktu kelimede ve kısa sürede 1. sıraya geldi.

Bundan 1 hafta sonra bir mail aldım. Mailde ben başkalarının sitelerine zarar vererek 1. sıraya getirdiğim vs. yazıyordu. Diğer sitelere tıklamadım bile o derece yabancıyım sıralamadaki sitelere :)

Bugün de bir mail geldi adam yine aynı şeyleri yapmış ve şimdi zararı benim sitemin göreceğini sıralamadan düşüreceği yazıyordu.

Sizce böyle birşey yapılabilir mi? Nasıl engel olabilirim? Başka ihtimaller var mı?

Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim.

wmaraci
reklam

OsmanOkkes OsmanOkkes KravatAdam Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam gerçekten bunlara ben de inanamıyorum.
Basit hit programları ile kolayca site düşürülebilir gibi gözüküyor.
Buna bir engel getirilmesi gerekir diye düşünüyorum

+ olarak Sitenize Gelecek Zararlı Hitleri Engelleyin

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

Osman Ökkeş adlı üyeden alıntı

Hocam gerçekten bunlara ben de inanamıyorum.
Basit hit programları ile kolayca site düşürülebilir gibi gözüküyor.
Buna bir engel getirilmesi gerekir diye düşünüyorum

+ olarak Sitenize Gelecek Zararlı Hitleri Engelleyin

Hocam cevabınız için sağolun. Hit programlarıyla sıralama düşürüldüğünü yaşadınız mı? Yani bu tür programları insanlar kendi siteleri için kullanıyor.

Verdiğiniz kaynaktaki kodu da ileri aşamalarda gelebilecek yönlendirmelere karşı kullanacağım.

OsmanOkkes OsmanOkkes KravatAdam Kullanıcı
  • Üyelik 06.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Editör
  • Konum Kahramanmaraş
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 3, (%100)

ThisRock adlı üyeden alıntı

Hocam cevabınız için sağolun. Hit programlarıyla sıralama düşürüldüğünü yaşadınız mı? Yani bu tür programları insanlar kendi siteleri için kullanıyor.

Verdiğiniz kaynaktaki kodu da ileri aşamalarda gelebilecek yönlendirmelere karşı kullanacağım.

Hocam herkesin bildiği olaydı eğer hit programlarıyla sitenize hit gelirse sitenizin alexa değeri düşebilir yani iyiye gidebilir. Fakat Google gözünde değeriniz kalmaz. Dün bir terbiyesiz gördüm ücret karşılığı sitenin Google gözünde değeri düşer diye konu açmış hemen report ettim

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
mail nereden geliyor ?

• Üyelik 18.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 254
  • Beğeniler 25 / 47
  • Ticaret 14, (%100)

gencolusum adlı üyeden alıntı

mail nereden geliyor ?

Hocam mesajı sitemin iletişim bölümünden atmış iletişim formundan ip adresini buldum. Kontrol ettiğimde seonun yapıldığı firmanın şehrinden atılmış. Yani büyük ihtimal sektörden biri.

gencolusum gencolusum Güç işLerin zoraki adamı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek eLeman
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 13 / 43
  • Ticaret 18, (%100)
Sitenizi Google web sitesi yöneticisi araçlarına ekleyin. Sitenize gelen bağlantılar kısmında, daha fazla bağlantı indir seçeneğini kullanın. Buradan elde ettiğiniz sonuçları saklayın. Daha sonra oluşacak bağlantılarıda sakladığınız dosyaya iliştirerek güncelleyin.
Web siteniz Google tarafından ceza alırsa, bu yedeklediğiniz bağlantılar dışında olan, bağlantıları tespit edersiniz ve gerekli işlemleri bu doğrultuda yaparsınız. Siteniz aramadan düşerse, Web Sitesi Yöneticisi Araçlarında, Manuel işlemler kısmına mesaj düşer.

Dilerim bu sıkıntılara düşmezsin.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
evet hocam hazır backlink programları ile basar 1000 lerce değersiz ve alakasız backlinki ve sitenizi filtreye sokar. malesef google disallow harici bir çözüm yoluda yok. onunda garantisi yok. yani disallow u kullanırsınız bağlantıları reddedersiniz ama eski yerinize gelemeyebilirsiniz.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

orbiti orbiti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek emektar öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 6 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar merhaba. Çok önemli bir iki konuda sizlere danışmak istiyoum. Yönetmekte olduğum web sitesi diğer bazı web sitelerinden daha iy iolamsına rağmen diğerleri alexa sıralamasında daha yüksek ve aynı haberi giriyoruz o daha yeni açılmasına rağmen ilk sırada çıkyıor ben çıkamıyorum. Bu rakip web sitesi bir ajans ve alan adını değiştirip satıyor. Ben bu olayı anlamıyorum. Rakip çok fakat bu benim rakibim bile olamaz. Ne yapmam gerekir sizce? Ayrıca sürekli sitemin en altında otomatik backlink oluşuyor kendi kendine guvenlitlyukleme.com falan gibi link veriyor dışarıya. Bu nedir hiç anlamadım

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)

orbiti adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar merhaba. Çok önemli bir iki konuda sizlere danışmak istiyoum. Yönetmekte olduğum web sitesi diğer bazı web sitelerinden daha iy iolamsına rağmen diğerleri alexa sıralamasında daha yüksek ve aynı haberi giriyoruz o daha yeni açılmasına rağmen ilk sırada çıkyıor ben çıkamıyorum. Bu rakip web sitesi bir ajans ve alan adını değiştirip satıyor. Ben bu olayı anlamıyorum. Rakip çok fakat bu benim rakibim bile olamaz. Ne yapmam gerekir sizce? Ayrıca sürekli sitemin en altında otomatik backlink oluşuyor kendi kendine guvenlitlyukleme.com falan gibi link veriyor dışarıya. Bu nedir hiç anlamadım

Alexa ya cok takma hocam, google sıralamayı alexa ya göre belirlemez. aynı haber diyorsunuz , yani kopya haber sanırım. kopya içerik sebebi ile sıralamada altlarda olabileceğiniz gibi, yazının en sonunda belirttiğiniz linkten dolayı alttlara itiliyor olabilirsiniz. zira o footer da cıkan link hacklink dir. ve siteniz hacklink yemiş hocam. muhtemelen temada yada hostunuzda açık kapı var. güvenlik uzmanlarından yardım almalısınız

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al