freelance iş ilanları

Günde Kaç Tane Blog Sitesine Yazı Yazılmalı?

16 Mesajlar 3.040 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

OguzhanUcan OguzhanUcan temalog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad O** U**
  • Mesajlar 623
  • Beğeniler 99 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
Günde 10 tane nasıl yazıyorsunuz hayret ediyorum :D ben yazacak konu bulamıyorum

wmaraci
reklam

meoacar meoacar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Operatör danışmanı
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 25 / 23
  • Ticaret 4, (%100)
arkadaşım benimde sürekli özgün konu ama hitim çok düşük nedeni nedir.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
10 tane gayet iyi hatta süper

thesefiks thesefiks WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad Ş** S**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 55 / 67
  • Ticaret 3, (%100)
Kardeş yazdiklarin kendine ait özgün içerik ise bence 10 tane bile girsen hic birşey olmaz. Hatta super olur
Maalesef ki Türkiye de webmaster arkadaşlarin birçoğu bot veya kopyalar yapistir gibi teknikleri kullanıyor o yüzden girecegin özgün içerik ne kadar olursa olsun sana yarar. Bu benim fikrim :) aksini düşünen olabilir

www.sefikselli.com
wmaraci
wmaraci

Mintik Mintik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Desinatör
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 72 / 71
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar şimdi size birşey sormak istiyorum. Her yerde dönüp dolaşan "güncel olmak" diye bir laf var. Daima güncel olup düzenli makale yayınlayınca arama motorlarında en üst sıralarda mı çıkılıyor acaba ? Bunu denediniz mi diye merak ediyorum.
Çok merak ettiğim bir diğer konu yayınladığınız yazı arama motorlarında en üst sıralarda çıkıyor sonra siz makale yayınlamadınız diye sıralamanız geri mi düşüyor? Ayrıca bunu da detaylı bir şekilde inceleyip analiz ettiniz mi diye merak ediyorum ?

Yanlış anlaşılmasın tartışma ortamı yaratmaya çalışmıyorum sadece merak ediyorum yaptınız mı diye. Başka sitelerde bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var. Bu fikir ilk çıktığında ne penguen güncellemesi vardı ne de hummingbird güncellemesi vardı. Yani demek istediğim Google 2 veya 3 tane güncelleme atlatmışken bile hala bu tür çalışmalar işe yarıyor mu ?

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Özgün yazacaksan 100lerce at birşey olmaz. Ama sürekli kopya içerik atıyorsan, hiç atma daha iyi.

Güncel konularda bir siten varsa günde 1-2 yazı ile çok hit çekemezsin. Çünkü zaten konular eskiyince çöp olacak birçoğu. Güncel bir site günlük en az 10-20 arası içerik girmezse pek bir kazancı olmaz. Yani güncel konularda site işi tek kişilik bir iş değil...

Güncel olmayan konularda yazıyorsan azda girsen, çokta girsen problem olmaz. Bunların hepsini tecrübe ettim.

Ek Olarak:

Mintik adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar şimdi size birşey sormak istiyorum. Her yerde dönüp dolaşan "güncel olmak" diye bir laf var. Daima güncel olup düzenli makale yayınlayınca arama motorlarında en üst sıralarda mı çıkılıyor acaba ? Bunu denediniz mi diye merak ediyorum.
Çok merak ettiğim bir diğer konu yayınladığınız yazı arama motorlarında en üst sıralarda çıkıyor sonra siz makale yayınlamadınız diye sıralamanız geri mi düşüyor? Ayrıca bunu da detaylı bir şekilde inceleyip analiz ettiniz mi diye merak ediyorum ?

Yanlış anlaşılmasın tartışma ortamı yaratmaya çalışmıyorum sadece merak ediyorum yaptınız mı diye. Başka sitelerde bu konuda yayınlanmış bir sürü makale var. Bu fikir ilk çıktığında ne penguen güncellemesi vardı ne de hummingbird güncellemesi vardı. Yani demek istediğim Google 2 veya 3 tane güncelleme atlatmışken bile hala bu tür çalışmalar işe yarıyor mu ?

Güncel olmak üst sıralara çıkma anlamına gelmez. Sadece küçük bir etken o kadar. Mesela bir rüya tabiri sitesi güncel olmasına gerek yoktur. Ama bir teknoloji sitesi güncel olmazsa 1 yıl sonra kimsenin girmediği bir çöl haline gelir.

Yani güncellik kavram sektöre göre değişir. Ama yinede hergün konu giren bir site ile yıllarca girilmeyen bir site arasında elbette fark olacaktır.

Birde güncellik deyince sürekli yeni konu girme diye anlaşılıyor. Ama benim her zaman yaptığım birşey var mesela sürekli eski konulara ek içerikler girererek güncellerim zaman buldukça. Yani yeni içerik haricinden eski konuları güncel tutmak en önemlisi bir site için.
Mintik

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al