lostyazilim

haber ajansına üye olsam problem olur mu

4 Mesajlar 895 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

SelcukMumcu SelcukMumcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar merhaba,

geçen yılın son aylarında açtığım ve şu anda gayet iyi durumda olan bir sitem var. geçmiş güncellemede pr3 oldu. günlük 2k'ya yakın tekil ziyaretçisi var. bir kaç anahtar kelimede 1. sırada çıkıyorum. tamamen özgün yazdığım için google seviyor siteyi.

kullancılar arttıkça içerik az gelmeye başladı. bir haber ajansına üye olup oradan haber almayı düşünüyorum; fakat aklıma takılan bir kaç şey var.

şu anda tamamen özgün yazdığım için ve haber ajansına üye olursam alacağım yazılarla özgünlüğü tam olarak devam ettiremeyeceğim için sıram googleda düşer mi?

yani bana gelen haberin aynısı bir çok sitede de yayınlanıyor olacak. özgün değil kopya içerik üretiyormuşum gibi olacak. Bu google sıra mı etkiler mi sizce?

wmaraci
reklam

ankaraalemi ankaraalemi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek e-ticaret içerik editörü
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 250
  • Beğeniler 111 / 60
  • Ticaret 17, (%100)
Hocam bende yerel bir haber sitesi yönetmeye çalışıyorum kendimce. Soruna şöyle cevap vereyim. Ajansa üye olman öncelikle ziyaretçi sayını çok arttıracaktır çünkü güncel haberleri ve herkesin sosyal medyada filan görerek merak edip arayacağı şeyler olacağını düşünüyorum. Özgün yazı olayına gelince eğer sağlam bir ekibin var ve ajanstan gelen haberi sitene ilk sen ekleyip hemen pinglersen google önce seni ilk sıraya alıyor o anahtar kelimede. Sorunuza cevap olabildiysem ne mutlu bana. İyi çalışmalar dilerim.

Almina Almina WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / K
  • Meslek Genel olarak makaleci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 111 / 212
  • Ticaret 2, (%100)
Yanlış biliyor da olabilirim, öncelikle bunu belirterek başlayayım:
Haber ajansına üye olunduğunda, o ajansın tüm haberlerinin alınmadığını biliyorum; yani ajansların paketleri var, ister bir kaç şehrin, isterseniz belirli kategorilerin haberlerini alabiliyorsunuz. Üyelik fiyatı buna göre oluşturuluyor. Burada, bana göre, çok yüksek sayıda haber gelmeyecektir günlük, ve özgünleştirilebilir, başlıklar, içerikler; ya da resim isimleri... Bu şekilde sıranızı kaybedeceğinizi düşünmüyorum, arkadaşın da dediği gibi ilk girişi gerçekleştirirseniz de güzel olur; ama çok güçlü rakiplerinizin olduğunu, son dakika haberlerinin hızlı girildiğini de unutmamalısınız.
Başta da belirttiğim gibi, verdiğim bilgiden çok fazla emin değilim; araştırmanızı bu doğrultuda gerçekleştirirseniz biraz, hatta elde ettiğiniz sonucu da bizlerle paylaşırsanız sevinirim kendi adıma. (Ben de bir ara küçük bi araştırma yapmıştım bu konuyla ilgili ama tamamlayamadım)

SelcukMumcu SelcukMumcu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Sosyal Yardım ve İnceleme Görevlisi
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
cevaplar için teşekkürler. Zaten site tematik bir site. Sadece belirli konulardaki haberleri alacağım. Yani genel haber sitesi değil. Rakip konusunda endişelenmiyorum ama özgün içerik konusunda problem yaratabilir diye endişeliyim.

Araştırmalarım devam ediyor, gelişme olursa buradan iletim arkadaşlar. Teşekkür edeirm.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al