wmaraci reklam

Haber Siteleri Bizi Mahvediyor

24 Mesajlar 2.041 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

akrep01 adlı üyeden alıntı

Her şeyin bir rakibi çıktı da, şu Google'ın adam gibi bir rakibi çıkmadı ona yanıyorum.

Oda çıkar yatırımcı bulunursa.

wmaraci
reklam

88644 88644 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)
RespectionS
Yatırımcıyla alakası yok hocam. Yandex büyük yatırımla girdi ülkeye ama başarısız oldu. Opera arama motoru çıkarıp piyasaya girse bence başarılı olur.

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

RespectionS
Yatırımcıyla alakası yok hocam. Yandex büyük yatırımla girdi ülkeye ama başarısız oldu. Opera arama motoru çıkarıp piyasaya girse bence başarılı olur.

Anlayamadığınız bazı şeyler var bunlar yıllarca süren araştırma ve geliştirmeler sonucu çıkan şeyler herkesin erişebildiği şeylerde değil google harici hangi firma girerse girsin başarılı olamaz çünkü berbat ötesiler.

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

RespectionS adlı üyeden alıntı

Oda çıkar yatırımcı bulunursa.

Anlayamadığınız bazı şeyler var bunlar yıllarca süren araştırma ve geliştirmeler sonucu çıkan şeyler herkesin erişebildiği şeylerde değil google harici hangi firma girerse girsin başarılı olamaz çünkü berbat ötesiler.

Anlayamadığınız derken biraz fazla egolu bir yorum olmuş neyse...

Opera, tarayıcı olarak en sevdiğim tarayıcı diyebilirim. Böyle güzel bir tarayıcıyı yapan firma neden arama motoru yapamasın? Ön yargılı davranmaya gerek yok, başarılı olamazlar diye bir şey yok.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Anlayamadığınız derken biraz fazla egolu bir yorum olmuş neyse...

Opera, tarayıcı olarak en sevdiğim tarayıcı diyebilirim. Böyle güzel bir tarayıcıyı yapan firma neden arama motoru yapamasın? Ön yargılı davranmaya gerek yok, başarılı olamazlar diye bir şey yok.

Ben yaklaşık 12 yıldır bu sektördeyim 11 yıl tam doldurdum 12 yılımı doldurmak üzereyim ve opera kullanıcısı +400.000 geçik değildir fakat google ve ürünlerini kullanan kaç milyar insan olduğundan haberiniz var mı bir şeyler bilmeden boş yorum yapmıyorum.

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Bunu geçtim yahoo nun arama motorunu bing arama motorunu hiç birini hayatımda bir kez dahil açıp kullanma tenezzülünde bile bulunan bir insan dahil görmedim siz ya kendinizi kandırıyorsunuz yada sırf cevap vermek için veriyorsunuz.

Şuanda teknolojinin her alanında olan ve yaklaşık 72 milyar telefonun işletim sistemini sağlayan 3 milyar insana arama motoru hizmeti sunan ve milyarlarca insanın ziyaret ettiği kullandığı youtubenin sahibi olan ve 237 milyon hesap barındıran e-mail olarak ve sayısız verimerkezi olan bir şirketle opera kim , yahoo kim, bing kimde başa çıkıyor bu işin yaratıcısı ile savaşacak ve geçecek seviyeye gelmişken google yani siz nasıl bir mantıkla savunabiliyorsunuz çıkarsa olur diye anlam veremiyorum 3 milyar dolar yatırımla çok iyi bir yazılım ile bitmiyor iş.

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

Ben yaklaşık 12 yıldır bu sektördeyim 11 yıl tam doldurdum 12 yılımı doldurmak üzereyim ve opera kullanıcısı +400.000 geçik değildir fakat google ve ürünlerini kullanan kaç milyar insan olduğundan haberiniz var mı bir şeyler bilmeden boş yorum yapmıyorum.

Kusura bakmayın da hocam ben size bir şey bilmiyorsunuz dedim mi?
Peki siz benim hakkımda ne biliyorsunuz da; anlayamadığınız şeyler var diyorsunuz.
Zaten tartışma olmasın diye kısa kesmiştim. Bende 20 yıldır sektördeyim yani bunu söylemenin ne anlamı vardı.

Konuya gelecek olursak zaten sıradan kullanıcılar bile Google'ın kullanıcı sayısının ve ne kadar popüler olduğunun farkında. Önemli olan da zaten böyle büyük bir pazarda mutlaka bir rakip çıkacağıdır. Hiç bir şey tekel olarak sonsuza kadar gitmez.

• Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Kusura bakmayın da hocam ben size bir şey bilmiyorsunuz dedim mi?
Peki siz benim hakkımda ne biliyorsunuz da; anlayamadığınız şeyler var diyorsunuz.
Zaten tartışma olmasın diye kısa kesmiştim. Bende 20 yıldır sektördeyim yani bunu söylemenin ne anlamı vardı.

Konuya gelecek olursak zaten sıradan kullanıcılar bile Google'ın kullanıcı sayısının ve ne kadar popüler olduğunun farkında. Önemli olan da zaten böyle büyük bir pazarda mutlaka bir rakip çıkacağıdır. Hiç bir şey tekel olarak sonsuza kadar gitmez.

Haklısınız geleceğin larry page'i ve sergey birn'i siz veya türkiyede geziyor eminim siz haklı çıkacaksınız :)

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

Bunu geçtim yahoo nun arama motorunu bing arama motorunu hiç birini hayatımda bir kez dahil açıp kullanma tenezzülünde bile bulunan bir insan dahil görmedim siz ya kendinizi kandırıyorsunuz yada sırf cevap vermek için veriyorsunuz.

Şuanda teknolojinin her alanında olan ve yaklaşık 72 milyar telefonun işletim sistemini sağlayan 3 milyar insana arama motoru hizmeti sunan ve milyarlarca insanın ziyaret ettiği kullandığı youtubenin sahibi olan ve 237 milyon hesap barındıran e-mail olarak ve sayısız verimerkezi olan bir şirketle opera kim , yahoo kim, bing kimde başa çıkıyor bu işin yaratıcısı ile savaşacak ve geçecek seviyeye gelmişken google yani siz nasıl bir mantıkla savunabiliyorsunuz çıkarsa olur diye anlam veremiyorum 3 milyar dolar yatırımla çok iyi bir yazılım ile bitmiyor iş.

Şimdi bu verdiğiniz örnekle kendinizle çelişiyorsunuz. O bahsettiğiniz firma ilk çıktığında bir araba garajında kurulmuştu ve Yahoo onları rakip bile saymıyordu. Yahoo'nun rakibi Altavista diyebilirim o zamanlarda. Ama sonunda noldu peki; milyar dolarlık Yahoo geriledi, otomobil garajında kurulan Google zirveye oturdu. Yani demek istediğim 20 senedir zirvede diye sonsuza kadar orada kalacak diye bir şey yok. Gayet güzel strateji ve beyin ekiple bunlar başarılır. Yeterli sermayede gerekli tabii ki.

• Üyelik 13.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 397
  • Beğeniler 150 / 149
  • Ticaret 4, (%100)

Haklısınız geleceğin larry page'i ve sergey birn'i siz veya türkiyede geziyor eminim siz haklı çıkacaksınız :)

Türkiye'den çıkacak demiyorum dikkat ederseniz ;)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al