wmaraci reklam
lidertakipci

Haber sitesi açmak istiyorum Nasıl Olur

16 Mesajlar 1.423 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

fRee fRee Be fRee Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar Kocaeline yerel haber sitesi açmak istiyorum ama ajanslara şuanda ödeme yapacak imkanım yok. Sizce nasıl bi yol izlemeliyim yani siteyi biraz aktif edeyim daha sonra alacağım reklamlarla yerel reklamlar tabi onlarla ajanstan haber alsam diye düşünüyorum doğru olur mu? Hadi doğru olur diyelim bu süre zarfında haberleri nasıl ekleyebilirim başım ağrımadan ?

wmaraci
reklam

Shydox Shydox www.majerweb.com Kullanıcı
  • Üyelik 25.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 903
  • Beğeniler 89 / 267
  • Ticaret 7, (%100)
Basın kartı hakkında araştırma yapın hocam.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
Ben denedim sıraya yerleşiyorum fakat olmuyor. Boşuna girmeyin bence. Aslında ben kafaya koydum ama dediğim gibi içerik sıkıntısı var.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

deryaerdil deryaerdil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** E**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 84 / 223
  • Ticaret 11, (%100)
Kendiniz haberleri yazarsanız sorun olmaz diye biliyorum.

wmaraci
wmaraci

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Türkiye'de yerel gazeteciliğin en güçlü yerlerinden biri de Kocaeli. Kocaeli'de şuan gördüğüm kadarıyla tutunmanız zordur. Zaten o gördüğünüz gazetelerin yani doğal olarak haber siteleri de stajerlere para bile vermeyecek derecedeler. İçeriklerini (ç)alıntı olarak yayınlarsanız uğraşırlar. Basın kartı da alamazsınız zaten. İçerik üretmek için birincil iş olarak gazetecilik yapmanız gerek ve ekip kurmanız. Boşa masraf yapmayın kısacası.

Ajans'dan gelen haberler yerelde etkili olmaz. Amacınız üç beş kuruş kazanayımsa 2-3 yıl belki..

CivanDemir CivanDemir Merhaba Dünya Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** D**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 330 / 389
  • Ticaret 14, (%100)
Niye çoğu kişi "boşuna uğraşma" deyip durmuş. Gerçekçi olalım diye düşünerek karşınızdaki kişinin işe ne ciddiyetle yaklaştığını bilmeden bu yorumları yapıyorsunuz. Zaten çoğunuza kalsa her sektöre girilmemeli her sektör yüksek rekabetli. Katılacağım bir nokta varsa rekabetli oluşudur ama "bu alana girilmemeli" veya "boşuna uğraşma" demek ne kadar doğru? Biraz yapıcı olmayı da eksik etmeyelim.

Söz konusu realist olmaksa gerçek olanı söylemek lazım, bizim görüşümüz ise bizim doğrumuzdur başkasına dayatılmamalı
kaanst

kişi bu mesajı beğendi.

SENibrahim SENibrahim ibocum Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad İ** Ş**
  • Mesajlar 4598
  • Beğeniler 1727 / 1541
  • Ticaret 15, (%100)
CivanDemir Hocam ben yürekten bir cevap verdim ben işin içine girince zorluğunu anladım bu işi yapabilmek için en az 2 kişi olması lazım birisi sürekli dışarıda birisi bilgisayar başında öyle günlük 1-2 haber ile olmuyor. Daha iyisini yapman lazım. Sitelerin önüne geçsen bile haber olmayınca kullanıcılar girip bakmıyor.

Ben daha yeni bir haber sitesine kalkıştım siteyi kurar kurmaz ilk sayfaya geldim fakat olmuyor. Alıntı yapınca Google seni o başlıkta 2. sıraya alıyor.

Kendisi bilir eğer parası var ise fazla sıkışmayacak ise denesin görelim.
CivanDemir

kişi bu mesajı beğendi.

Herkez hata yapabilir, pardon herkes. | ibocum.com

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Öncelikle hepinize olumlu olumsuz yazdığınız için çok teşekkür ederim.

Evet piyasanın zorluğunu biliyorum açıkcası gazetecilik hakkında pek bilgimde yok ama uzun zamandır düşündüğüm hayata geçirmek istediğim bir alan.

Her işin bir zorluğu vardır elbet ama şuanda işsizim işten ayrıldım ve bu az/çok bildiğim konularda kendi işimi kurmak istiyorum. Eşe dosta tanıdığa sağdan soldan anlaştığım ajanstan site işleri geliyor kendimce bazen destek alarakta olsa işimi çok şükür zamanında ve tam teslim edebiliyorum.

Haber sitesine gelecek olursak açık konuşayım arkadaşlar izmitrehberim.com firma rehberi sitem var aynı zaman da izmitgundem.com u haber sitesi yapıp firma sitesini destekleyim diyordum ama son zamanda ajans ismi hoşuma gittiğinden izmitajans.com u Haber sitesi yapıp çok net düşüncemi söylemek istiyorum izmit için firmalara site yapacağım sırada rehber+haber+site şeklinde paket sunarak hem firmalara site yapmayı hemde firmalarını 2 alanda da yayınlamalarını söyleyerek az da olsa kendime katkı yapacak işler yapmak istiyorum. Sadece bir haber sitesinden beklentim hiç yok amacım site yapmak yanında rehber+haber sitesinde haberlerini yayınlamak. Ama bunları yapabilmek için az da olsa haber sitesinin aktif olması gerektiğini düşünüyorum.

Burada mı başka yerde mi unuttum 1 arkadaş ile görüşmemde Belediyelerin haberleri yayınlaması için aylık cuzi bi ücret verdiğini duydum bu beni daha çok heyecanlandırdı Belediyelerden ücret karşılığında haber sitesi+rehber sitesinde Belediyelerin haberlerini yayınlarsam hiç olmazsa sitelerin masrafı çıkar bana yük olmaz düşüncesindeyim.

Bunlardan yola çıkarak haberleri Belediyelerden alsam konuşsam Belediyelerle acaba buradan bir başlangıç olabilir mi bu konuda bilgisi olan var mı?

Basın kartı konusunda da araştırma yapacağım alınabilirse neden olmasın onu alarak sektörde daha rahat hareket edebiliriz. Şuanda tek başımayım ama bir kişi daha bulabilirim eğer bu şekilde ilerleme yapabilirsem.

Shydox adlı üyeden alıntı

Basın kartı hakkında araştırma yapın hocam.

KomanBeğrek adlı üyeden alıntı

Ben denedim sıraya yerleşiyorum fakat olmuyor. Boşuna girmeyin bence. Aslında ben kafaya koydum ama dediğim gibi içerik sıkıntısı var.

deryaerdil adlı üyeden alıntı

Kendiniz haberleri yazarsanız sorun olmaz diye biliyorum.

WebDost adlı üyeden alıntı

Türkiye'de yerel gazeteciliğin en güçlü yerlerinden biri de Kocaeli. Kocaeli'de şuan gördüğüm kadarıyla tutunmanız zordur. Zaten o gördüğünüz gazetelerin yani doğal olarak haber siteleri de stajerlere para bile vermeyecek derecedeler. İçeriklerini (ç)alıntı olarak yayınlarsanız uğraşırlar. Basın kartı da alamazsınız zaten. İçerik üretmek için birincil iş olarak gazetecilik yapmanız gerek ve ekip kurmanız. Boşa masraf yapmayın kısacası.

Ajans'dan gelen haberler yerelde etkili olmaz. Amacınız üç beş kuruş kazanayımsa 2-3 yıl belki..

CivanDemir adlı üyeden alıntı

Niye çoğu kişi "boşuna uğraşma" deyip durmuş. Gerçekçi olalım diye düşünerek karşınızdaki kişinin işe ne ciddiyetle yaklaştığını bilmeden bu yorumları yapıyorsunuz. Zaten çoğunuza kalsa her sektöre girilmemeli her sektör yüksek rekabetli. Katılacağım bir nokta varsa rekabetli oluşudur ama "bu alana girilmemeli" veya "boşuna uğraşma" demek ne kadar doğru? Biraz yapıcı olmayı da eksik etmeyelim.

Söz konusu realist olmaksa gerçek olanı söylemek lazım, bizim görüşümüz ise bizim doğrumuzdur başkasına dayatılmamalı

KomanBeğrek adlı üyeden alıntı

CivanDemir Hocam ben yürekten bir cevap verdim ben işin içine girince zorluğunu anladım bu işi yapabilmek için en az 2 kişi olması lazım birisi sürekli dışarıda birisi bilgisayar başında öyle günlük 1-2 haber ile olmuyor. Daha iyisini yapman lazım. Sitelerin önüne geçsen bile haber olmayınca kullanıcılar girip bakmıyor.

Ben daha yeni bir haber sitesine kalkıştım siteyi kurar kurmaz ilk sayfaya geldim fakat olmuyor. Alıntı yapınca Google seni o başlıkta 2. sıraya alıyor.

Kendisi bilir eğer parası var ise fazla sıkışmayacak ise denesin görelim.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1272
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
basın kartı için resmi olup maliye kaydı vs de gerekecek, devamı karışık kolay değil.
benim de tek katkım şu olsun, tek başına iseniz haber sitesi işinden gelir beklemeyin, girmeyin demiyorum girin ama gelir olmaz, görüşüm bu...
ayrıca ben ajans demişsiniz o işi sevmiyorum, en nihayetinde o kopya haber, yasak değil % 100 resmi ama google için kopya haber :)

• Üyelik 09.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 44 / 24
  • Ticaret 3, (%100)
Basın kartı için prosüdürleri öğrenelim açarız artık bir şirket ya sonuçta işsizim kendi işimi yapmak istiyorum İnternet Hizmetleri adı altında açarsak belki o belgeler yeterli olur o da kenarda olmuş olur diye düşünüyorum.

Dediğim gibi haber sitesi açayımda evimi oradan geçindireyim düşüncesi içerisinde değilim. Site yapmak basitleşti ve piyasa o kadar düştü ki 500-600 tl ye site yapıyolar eskisi kadar güzel kazançlar elde edemiyoruz amacım en azından site yaparken hem kazancı yükseltmek hemde müşterilere ek avantajlar sunmak yani site yanında rehber kaydı haberiniz vs vs ekleyerek kazancı azda olsa arttırmak.

Aslında Ajans denince akla Haber gelmesi gerek ama maalesef Ajans ın anlamı değişti sanırım Ajans diyoruz Oyuncu Ajansı mı diyorlar Haber olarak Ajans ismi geçmesi benim fikrim daha kulağa hoş geliyor o anlamda Ajans ismi hoşuma gidiyor dedim :)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

basın kartı için resmi olup maliye kaydı vs de gerekecek, devamı karışık kolay değil.
benim de tek katkım şu olsun, tek başına iseniz haber sitesi işinden gelir beklemeyin, girmeyin demiyorum girin ama gelir olmaz, görüşüm bu...
ayrıca ben ajans demişsiniz o işi sevmiyorum, en nihayetinde o kopya haber, yasak değil % 100 resmi ama google için kopya haber :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al