lostyazilim

Hacklink alan siteleri nasıl şikayet edebilirim?

29 Mesajlar 3.497 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

53456 53456 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2422
  • Beğeniler 1174 / 895
  • Ticaret 20, (%100)

Fatma adlı üyeden alıntı

Teşekkürler, peki link alınan sitelerin bundan haberi olmuyormu?

Olursa kaldırırlar.

wmaraci
reklam

mehmetkadi mehmetkadi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 22 / 14
  • Ticaret 3, (%100)
bu tarz linklerin satışı yapılıyor arkadaşım. sen emek harcıyorsun o adam para harcıyor sen onu spama düşürürsen o adamın parası çöp olacak

Ferhat07 Ferhat07 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 26 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
O bahsettiğin site sahiplerinden birisini iyi tanıyorum.Senin sitenide biliyorum senin siten ne zaman 3. sıraya geldi :) Sen haktan emekden bahsediyorsunda!Ücretli olarak satılan yazılımları ücretsiz olarak sitende yayınlıyorsun :) Fazla uğraşma bence o site sahiplerinden bir tanesi ile sadece tavsiye benimkisi :) Sen spama düşüremezsinde onlar seni düşürürler :)

PoyrazMedya PoyrazMedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Ferhat paramla aldığım şeyi ister ücretli satarım ister ücretsiz satarım o benim sorunum. : )

Ek Olarak: Panelciler parayla satarken :D sorun yokta ben paramla aldığım paneli ücretsiz olarak dağıtıncamı sorun oluyor. Paneli aldığım kişi maxidizayn gidip sorabilirsin kaça aldığımı, MaxiDizayn'dan ücretli olarak aldım ve herkes kullansın diyede ücretsiz olarak dağıtıyorum.BU emek hırsızlığımı yoksa yardımmı orasına RABBİM karar versin.

Ek Olarak:

Ferhat07 adlı üyeden alıntı

O bahsettiğin site sahiplerinden birisini iyi tanıyorum.Senin sitenide biliyorum senin siten ne zaman 3. sıraya geldi :) Sen haktan emekden bahsediyorsunda!Ücretli olarak satılan yazılımları ücretsiz olarak sitende yayınlıyorsun :) Fazla uğraşma bence o site sahiplerinden bir tanesi ile sadece tavsiye benimkisi :) Sen spama düşüremezsinde onlar seni düşürürler :)

Bi ara bir çok site yine böyle ilk sıradaydı sonra yok oldular. Vayalem, seslisohbet.gen.tr falan daha adını sayamadığım bir çok site.Şimdi yoklar bu bi tavsiye hacklink ile sadece tatmin olunur.

Site sahibini iyi tanımıyorsun site sahibi benim desene şuna :D

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 26 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
Hayır , ben site sahibi değilim ve gerçekten çok iyi tanıdığım bir insan ve o siteler ile işi olmayan bir kişi sadece bir sebepden dolayı o siteyi açtı ve paneli dahi yoktur dikkat ettiysen,o sesli sitelerden aksine nefret eder :)

Yazılımı dağıtma konusuna gelirsek esu... panelini sor bakalım müsadesi varmıymış ve bunu bilmeyecek birisi olamazsın değilmi?
Neyse benimki sadece bir tavsiye,gerisi sizin sorununuz,her gün linkini ekliyor artık ne yapacaksa ekleyip kaldıracakmı,yoksa başka bir şeymi yapacak bilmiyorum, haberin olsun :) Hatta makaleler açmış sana görmüşsündür belki bende konu hakkında ilk bilgiye makalelerinden ulaştım :)Örnek olsun diye bir resim paylaşmış :D

ilk sayfaya çıkarttıkdan sonra,hatta kapatacaktı o siteyi ben ondan istedim abi bende kalsın dedim kullanırım dedim siteye uzun zamandır bakmıyordu bile o yüzden 2. sayfaya geldi sitesi yoksa sabit tutmasını bilirdi o yıllardır o yöntemle 1. 2. sırada siteleri duruyor :D ve yabancı lokasyonlu olsada sahibi tr yada müslümansa dokunmuyor sitelere :D işi yabancılarla :D

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Şimdi gördüm eklediği paylaşımı benim sitemi hacklink diye bir başka siteye eklemiş. İp adresinden belli oluor saten. Yani o linki benim eklemediğim bariz ve saten webmaster tools'ta ben o linkleri engelledim,

Yani backlink aldığım orjinal siteler haricin'de dış sitelerden gelen linkleri spam nedeniyle engelliyorum.

Ek Olarak: Ayrıca belirteyim benim sıkıntım o deil, chatgirisi die bir site seslisoho gümbürtüye gitmiş yani, chatgirisi adlı site benim kardeşimin sitesini hacklemiş seslimekan.net'i ve içerisine gizli kodlar eklemiş. Mesele bu olaydan sonra oldu saten.

Hatta seslimekan netin sahibi linkleri görünce şaşırdı.

Ek Olarak: Benim O tür sitelerle işim Olmaz.Geldiği anda engelliyorum Aşağıdaki'de ispatı.

Ek Olarak: Domainlerimin yaşına bakarsan kaç yıldır bu iş ile uğraştığım ortada, şimdiye kadar böyle bir olay olmadı'da şimdimi oldu dersen. Benim siteme zarar gelince bende böyle bir tedbir almaya başladım, geçen siteyi kontrol ediyordum yorumların altına bi baktım, gizli olarak chat girişi vs. link eklenmiş.

• Üyelik 24.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 26 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
Senin sitene zarar verilince elbet de hakkını arayacaksın çok haklısın o konuda.ama bence sana zarar vermeyene takılma,sen konu açmadan o abi ile görüşseydin keşke, sana kendi sitelerinden backlink bile çıkardı bir karşılık beklemeden ben şahidim kaç kişiye yaptı öyle,hatta geçen yıl seslisohbet de 2. sıraya site çıkarttı hiç ücret almadan ve site hala 1. sayfada o siteyi panelci çıkartı sandı herkes konu bile açtılar o site için, site sahibinede sorabilirsin, site sahibi güncel tutmadığından 2. sırayı kaybetti ama 1. sayfada ( tahmin etmişsindir belki ) :D tek seferlik çalışma yaptı 14 günde çıkarttı o siteye bir linkde benim sitemden verdi :D

• Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 1164
  • Beğeniler 740 / 478
  • Ticaret 24, (%96)
Ya benim backlink falan ihtiyacım yok seslisohbet.com seslisohbet.org falan 100e yakın domainim var, Mesele backlink değil mesele benim siteme link eklenmesi ile başladı. Ben seslisoho'yu tanımam etmem o bi tesadüftü ama sorun seslimekan benim sitem oraya link eklenmesi.

• Üyelik 24.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad F** M**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 26 / 13
  • Ticaret 5, (%100)
İhtiyacın olduğundan söylemedim,sadece o tr lerin işine karışmaz tr ler ilede işi olmaz anca olursa elinden gelirse yardım eder.Neyse benlik bir şey yok sizin aranızda

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al