wmaraci reklam

.ht kelimesi spam

4 Mesajlar 660 Okunma
smmexpress

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba, üst düzey ülke kodlu alan adları ile ilgili bilgiler yazıyorum. .ht üst düzey ülke kodlu alan adı, hepinizin bildiği gibi Haiti ülkesini belirten alan adı. Bu üst düzey ülke kodlu alan adı ile ilgili sıkıntıyla karşılaştım. Şöyle ki; örneğin, wmaraci.com/.ht yazdığında 403 hatası alıyorsunuz veya ***.net/.ht yazdığınızda da 403 hatası alıyorsunuz. Dikkat ilki litespeed, diğeri ngnix. Ayrıca 404 değil, 403 hatası. Aynısını benim sitemde (apache) yaptığımda veya pek çok sitede de aynı sorun oluşuyor.

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, tüm üst düzey ülke kodlu alan adlarını denedim. Bazı sitelerde farklı üst düzey ülke kodlu alan adlarında da benzer sorunlar oluşuyor. Örneğin; wmaraci.com/.au veya wmaraci.com/.tr. Ama aynı şekilde size sitemden bir bağlantı göstereyim. Bir sorun yok gibi gözüküyor. Yalnız dikkatinizi çekerim; diğer uzantılar için 403 değil, 404 hatası veriyor. .ht hariç bende hiçbirisinde başında nokta ile birlikte sorun oluşmuyor. Yalnızca .ht'de bu sorun var.

Aşağıda belirttiğim istisnalarda ise bu hata alınmıyor.

İSTİSNALAR

1. Alt alan adı ile açılan internet sitelerinde sorun oluşmuyor. (Bunun da istisna olmayanları var. Örneğin; tr.norton.com/.ht)
2. https güvenli bağlantı ile açılan internet sitelerinde sorun oluşmuyor. (Bunun da istisna olmayanları var. Örneğin; ais.osym.gov.tr/.ht gibi)
3. com.tr ve benzeri jenerik alan adı ile üst düzey ülke kodlu alan adı birlikte olan internet sitelerinde sorun oluşmuyor. (Bunun da istisna olmayanları var. Örneğin; ozdebir.org.tr/.ht gibi)

Sorun oluşmayan fakat belirttiğim istisnalara da uymayan web siteleri de var. Örneğin; kaspersky.com/.ht

Benim tahminimce, bu sorun ICANN kaynaklı. Fakat alınan hata sunucu hatası. Bu nedenle sorun apache'den kaynaklanıyor olabilir mi? Bundan da emin değilim. Aklım almıyor. Yoksa ben bir uygulama hatası mı buldum? Bu konuda sizin de fikirlerinizi alabilir miyim? Teşekkürler.

Ek olarak; Bunu nasıl buldun? diye sorabilirsiniz. Google webmaster, sitemde bu bağlantıya sürekli olarak erişilemeyen hatası verdiği için buldum.

Mesela bakın aynı scripti kullandığım Vikipedi'de tr.wikipedia.org/wiki/.ht yazarak içeriğe ulaşılabiliyor iken; tr.wikipedia.org/.ht yazdığınızda veya en.wikipedia.org/.ht yazdığınızda 403 hatası alıyorsunuz. Bana göre bu işte bir tuhaflık var.
Batuhan

kişi bu mesajı beğendi.

Durgun sular derin akar.
wmaraci
reklam

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)
http://www.ismailgulce.com/.ht benim kendi sitemde 404 sayfa bulunamadı çıkıyor :)

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !

sorueki sorueki WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad S** i**
  • Mesajlar 1977
  • Beğeniler 639 / 720
  • Ticaret 3, (%100)

ismailweb adlı üyeden alıntı

http://www.ismailgulce.com/.ht benim kendi sitemde 404 sayfa bulunamadı çıkıyor :)

İstisnaları belirttim zaten. Hepsi böyle demiyorum. Mesela .tr, .au'da bile wmaraci hata veriyor. Ancak verdiği hata 403 değil, 404. İşte bu aklıma sunucu kaynaklı olabileceğini de getiriyor. Eğer sunucu kaynaklı ise, bu durumda bunun çözümü var mı? Belki DNS ayarlarından bile olabilir.

Bugüne kadar spam ile alâkadar pek çok çözüm gördüm. Spam kelimeler veya /(taksim/slash)'den sonra gelecek karakterlerin de, pek çok programlama dilinde çözümü vardır. Fakat, bunun ile ilgili internette herhangi bir bilgi bulamadım.

Durgun sular derin akar.

ismailweb ismailweb Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 349
  • Beğeniler 4 / 52
  • Ticaret 0, (%0)

bilgive adlı üyeden alıntı

İstisnaları belirttim zaten. Hepsi böyle demiyorum. Mesela .tr, .au'da bile wmaraci hata veriyor. Ancak verdiği hata 403 değil, 404. İşte bu aklıma sunucu kaynaklı olabileceğini de getiriyor. Eğer sunucu kaynaklı ise, bu durumda bunun çözümü var mı? Belki DNS ayarlarından bile olabilir.

Bugüne kadar spam ile alâkadar pek çok çözüm gördüm. Spam kelimeler veya /(taksim/slash)'den sonra gelecek karakterlerin de, pek çok programlama dilinde çözümü vardır. Fakat, bunun ile ilgili internette herhangi bir bilgi bulamadım.

tahminim apache sürümü ile alakalı olabilir, benim sunucunun Apache Sürümü : 2.2.29

Ek Olarak: ek olarak htcaccess şu kodu ekleyip deneyin

SecFilterEngine Off
SecFilterScanPOST Off

size yol gösterebilirler fakat yalnız yürümek zorundasınız !
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al