wmaraci reklam

İki arada bir derede kaldım, sizce ne yapmalıyım?

6 Mesajlar 502 Okunma
smmexpress

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)
Merhaba büyük bir organizasyon sitesi kuruyorum. Domain hosting her şeyi aldım. Temayı theme forestdan beğendim. Fakat wordpress değil drupal versiyonu var. Bende hiç drupal kullanmadım panelinide beğenmedim.

Bana bu tema çok acil lazım yarından tez yok almam gerek. Wordpress sürümü birkaç güne çıkacakmış. Adam bir ay önce 2 haftaya çıkar yazmış ama çıkartmamış o yüzden güvene miyorum.

Drupal sürümünü alsam kavrayabilir miyim sizce?

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
reklam

Mukim Mukim Ne yapalım meselâ? Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticâret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 0 / 131
  • Ticaret 101, (%100)
Ben Drupal'a iki saat dayanamamıştım. Wordpress'e göre oldukça hantal ve karmaşık. Eğer tema yayınlanacaksa bekleyin derim. En nihayetinde tema ile bitmiyor iş. Eklenti vs. durumunu da düşünün.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Mukim adlı üyeden alıntı

Ben Drupal'a iki saat dayanamamıştım. Wordpress'e göre oldukça hantal ve karmaşık. Eğer tema yayınlanacaksa bekleyin derim. En nihayetinde tema ile bitmiyor iş. Eklenti vs. durumunu da düşünün.

Çok haklısınız banada çok karmaşık geldi Türkçe olduğu halde. Resmen yazı ekleyesim gelmedi. Fakat şöyle bir yazı okudum wmaracinda: http://wmaraci.com/forum/840973-mesaj5.html

Bu benim aklımı çeldi. Fakat birkaç görüş daha istiyorum. Benimde gönlüm wp den yana. Tek düşündüğüm şey Drupal daha geniş kapsamlı diyorlar. Acaba dupaldeki tüm özelliği wp de kullanabilecek miyim...

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Hocam drupal piyasada yok yani var fakat genel olarak yardım alamazssınız, tek başınıza çabalarsınız hep. Uygun temayı wordpress için themeforest'den bulursunuz. :) Bir dünya tema var.

wmaraci
wmaraci

Mukim Mukim Ne yapalım meselâ? Kullanıcı
  • Üyelik 21.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticâret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** C**
  • Mesajlar 503
  • Beğeniler 0 / 131
  • Ticaret 101, (%100)
Üstadım yazıyı okudum ama gülesim geldi açıkçası. Yahu o işlemlerin hepsi Wordpress'te elbette eklentiler ile yapılıyor. Fakat bunun nedeni çok farklı. Sistem, size tamamen standart bir uygulama vermekte. Ekstra özellik isterseniz de o yazılarda belirtilen eklentileri kurmak en fazla 10 dakika sürmektedir. Drupal profesyonel felan da değil bence. Farklı bir alanda yapılmış bir sistem sadece o kadar. Ancak Wordpress her türlü işleyiş için kullanılabilmektedir.

• Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Ozi adlı üyeden alıntı

Hocam drupal piyasada yok yani var fakat genel olarak yardım alamazssınız, tek başınıza çabalarsınız hep. Uygun temayı wordpress için themeforest'den bulursunuz. :) Bir dünya tema var.

Evet destek konuları çok az. Wordpresste neredeyse her hatanın neredeyse google'da bir karşılığı çıkıyor. Bir dünya tema konusuna gelince ben siteyi kuran kişiyim tamam seçimde payım var fakat bu temayı çok beğendik yüzlerce tema baktım bunun kadar şık ve işimize tam olarak yarayanı bulamadık o yüzden bu temada kararcıyız :) Doğru dediniz drupalde kafayı yerim gibi geliyor bana da.

Mukim adlı üyeden alıntı

Üstadım yazıyı okudum ama gülesim geldi açıkçası. Yahu o işlemlerin hepsi Wordpress'te elbette eklentiler ile yapılıyor. Fakat bunun nedeni çok farklı. Sistem, size tamamen standart bir uygulama vermekte. Ekstra özellik isterseniz de o yazılarda belirtilen eklentileri kurmak en fazla 10 dakika sürmektedir. Drupal profesyonel felan da değil bence. Farklı bir alanda yapılmış bir sistem sadece o kadar. Ancak Wordpress her türlü işleyiş için kullanılabilmektedir.

Tabi teze adam akıllı bir antitez görmeden iyi karar verilmiyor. Teşekkür ederim yorumladığınız için gayet manlıklı. Kararımı wp den yana kullanıyorum gayet mantıklı bir seçim oldu sayenizde. Teşekkür ederim tekrardan.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al