freelance iş ilanları

İndex.php ve Wordpress

8 Mesajlar 1.624 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

wpuzmann wpuzmann Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar, Opencart alışveriş sitesi kurdum. Şimdi altyapısını oluşturmaya çalışıyorum. Sorum şu; Opencart biliyorsunuzki index.php, Ama ben onun üzerine yani ana sayfaya wordpress kurmak istiyorum. Fakat wordpress de index.php. Acaba olurmu bu şekilde?

wmaraci
reklam

Suat Suat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 /
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Sonuçta siz opencart'ı publich html dizinine yani ana dizine kurduysanız o zaman bu dediğiniz imkansız. Çünkü wordpress de ana dizine index.php dosyası kurmaya çalışacaktır. O zaman opencart index.php gümler. Bunu ancak şu şekilde yapabilirsiniz. Opencart'ı bir alt dizine kurarsınız ve ana dizine de wordpress kurarsınız.

Peki siz neden worpdress kurmak istiyorsunuz ana dizine? Daha şık bir karşılama sayfası için filan mı?

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

Suat adlı üyeden alıntı

Sonuçta siz opencart'ı publich html dizinine yani ana dizine kurduysanız o zaman bu dediğiniz imkansız. Çünkü wordpress de ana dizine index.php dosyası kurmaya çalışacaktır. O zaman opencart index.php gümler. Peki siz neden worpdress kurmak istiyorsunuz ana dizine? Daha şık bir karşılama sayfası için filan mı?

Suat hocam, hem Seo açısından istiyorum, Ana sayfa güncel olursa istediğim kelimelerde çıkma olanağım çok yüksek. Hemde görsellik için istiyorum. Bana öneriniz ne olur acaba?
Sitem imzamdaki site

Ek Olarak: istediğim düzeyde index.html de bulamıyorum.

• Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 /
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Ama sonuçta bu bir alılşveriş sitesi. Güncellik anlamında her gün yazı girilecek bir blog değil. Yani bu noktada güncel kalmasından ziyade sizin şık bir tasarıma ihtiyacınız varsa, ben olsam bir html anasayfa tasarlattırır ve bunun üzerinden yürürdüm. Peki Opencart'ı direk kullansanız olmaz mı? Seo açısından sıkıntılı bir yazılım mı? Urllere baktığımda hepsi iyi geldi bana. Örnek olarak http://www.bazaarday.com/bitkisel-urunler.

Yani size çözüm anlamında sunabileceğim birşey yok bu konuda ama fikir olarak bence hiç wordpress kurmaya kalkmayın. Alışveriş sitelerinin hiçbirisinde anasayfada farklı bir karşılaşam sayfası görmedim (trendyol gibi siteler hariç). Onlar da zaten üye olmadan sayfayı göstermiyor. Sonuç olarak ben olsam sistemi hiç bozmam. Ziyaretçiyi satmak istediğiniz ürüne en kısa sürede ulaştırmak sizin yararınıza olacaktır.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam ozaman ana sayfa index.html sileyim değilmi? Gerek yok yani ?

• Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 /
  • Meslek Webmaster
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
Yani bana kalırsa gerek yok. Sonuçta bu bir alışveirş sitesi olacaksa anasayfada bir indexe gerek yok. Direk site açılsın.

• Üyelik 13.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek seo uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 772
  • Beğeniler 108 / 61
  • Ticaret 4, (%100)

Suat adlı üyeden alıntı

Yani bana kalırsa gerek yok. Sonuçta bu bir alışveirş sitesi olacaksa anasayfada bir indexe gerek yok. Direk site açılsın.

Hocam evet demekki seo için tek sayfa olmasına gerek yok. Bazı kelimelerde çıkmaya başladı. Çok sağolun hocam zahmet verdim sizede.

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam Pm atınız dediğiniz olay basit halledelim.

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al