wmaraci reklam

iyisayfa.net Reklam Virüsü.

10 Mesajlar 1.703 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

pc332 pc332 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Yazılımcı, Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 222
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olmayanlar şuradan açtığım konuya ulaşabilir. Şimdi iyisayfa.net bir toplist servisi ve bu servisten yararlanmak için yani link alabilmek için iyisayfa.net linkini sitenize eklemeniz gerekiyor. Toplistte bir çok site bulunuyor ve uzun süredir kullanıyordum iyisayfa.net'i. Böyle bir harekette bulunması beni üzdü.
"Nasıl bir harekette bulundu arkadaşım ? Ne saçmalıyorsun sen?"

Şimdi şöyle anlatayım, eğer sitenizde iyisayfa.net linki varsa Shorte.st reklamları izniniz olmadan iyisayfa.net sahiplerine para kazandırıyor. Bir gecede vurgun yapacaklar/yapıyorlar diye düşünüyorum şuan.

Shorte.st reklamları popup şeklinde açılıyor ve kaynak görüntüle kısmından yada sitenin kodları içinden göremiyorsunuz. Muhtemelen .js(Javascript) dosyasına gömülmüştür diye düşünüyorum.

wmaraci
reklam

teribogart teribogart tekstil Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 2, (%100)
evet arkadaşım konunuza da yazdım aynı sorundan bende mağdur oldum sayenizde fark ettik kaldırdık kodu

bu adamların yaptğı gerçekten şerefsizlik insanlık dürüstlük bitmiş
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

isfikirleri-girisimcilik.com

Rad Rad WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek memur
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 49 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
3 kuruş için onlarca backlink kaybedecekler kendileri bilir ben de direk kaldırdım.

tecnomedya tecnomedya Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 2438
  • Beğeniler 24 / 701
  • Ticaret 8, (%100)
insanlık ölmüş

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dem dem Durma çalış ! Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Elektrik-Elektronik Mühendisi
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 76 / 110
  • Ticaret 13, (%100)
Yahu arkadaş 3 gündür çıkan popads reklamlar nerden bulaştı diyorum.Baya ugraştım bende farkettim ve hemen kaldırdım ş....lik bu yahu farketmesek adsense hesabımızdan olacaktık

ByWarrior ByWarrior www.sohbet.biz Kullanıcı
  • Üyelik 21.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Makale yazarı, Editör
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 177
  • Beğeniler 36 / 41
  • Ticaret 9, (%100)
:) Şaşırmadım gerçekten, hiçbir zaman toplist kullanmadım. iyisayfa sahibi Haşim HAYTAOĞLU'dur. Eski efsane IRC sohbet sitelerinden hayta.net'in de kurucusudur. Ş...lik ten başka bişey değil

davinci076 davinci076 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 55
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 12, (%100)
allah belasını versin şeronun 1 gün uğraştım ve tesadüfen buldum. birçok sitemde reklamları çıkıyordu hayvanatın.

guncel-egitim.org

iyisayfa iyisayfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek internet cafe
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
DEĞERLİ ZİYARETÇİLERİMİZ VE ÜYELERİMİZ; Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız bir talihsizlikten dolayı bazı üyelerimiz sitelerinden iyisayfa.net sayaç kodlarını kaldırmış ve toplistimiz hakkında ileri geri yakıştırmalar yapmışlardır. Yaşanan durumu düzelttikten sonra bir açıklama yapma gereği duymuş ve o açıklamayı yapmıştık. Fakat görünen o ki bazı grupların açıklamalardan tatmin olmadığını, asılsız iddalarını yaymaya çalıştıklarını ve bunu kendi çıkarları için yaptıklarını düşünüyoruz. Amacı sadece web sitelerinizin google üzerinde değer kazanmalarını sağlamak olan Toplistimize ve bizlere yakıştırılan bu çirkin atıfları reddediyoruz. Açıklamayı tekrar yapma gereği duyuyoruz;

Üyelerimize daha iyi bir hizmet verebilmek adına wordpress blog sayfalarımızı açtık ve isteyen herkesin sitesinin tanıtımını yapıp ilgili link, görsel ve materyalleri ekleyerek google da üst sıralara çıkmalarına destek oluyorduk. Fakat bu hizmetimizi kötüye kullanan bazı insanların tamamen wordpress in açığından yararlanarak sitemize sokulan shell (sistem açığı yaratan kodlar) dosyasıyla reklam kodlarını sayaç kodlarımıza dahil ederek kendilerine çıkar sağladığını farkettik. Bu durum sayaç kodlarımızı kullanan üye sayfalarında çeşitli reklamların çıkmasına neden oldu. Sadece bir gün içerisinde sorunu çözüp wordpress i sistemimizden kaldırdık. Ana sayfa da bulunan Bloglar linkinin artık boş olduğunu göreceksiniz. Yaşanan bu olayların iyisayfa.net toplist sitesinde bulunan bir açıktan değil Wordpress ten kaynaklandığını değerli üyelerimize duyurur, yaptığımız güvenlik çalışmalarıyla böyle bir sorunun tekrar yaşanmayacağına dair sizleri temin ederiz. Açıklamardan tatmin olmayanların sorularını yanıtlamak için firari@hayta.net Skype adresinde bekliyor olacağız.
berkaycatak

kişi bu mesajı beğendi.

berkaycatak berkaycatak Kendi Çapında Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 15.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 1242
  • Beğeniler 1278 / 406
  • Ticaret 9, (%100)
iyisayfa ben de ekledim hocam. Site hitini vs görebiliyor muyuz?

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
Evet geçenlerde sağlam bir vurgun yapıldı, bende 2 saat site kodlarımı taradım ve en son toplist aklıma geldi kaldırdıktan sonra normale döndü siteler. Tabi firari geçmisi pek ak biri değil zamanında mirc e de trojen sokup sağlam bir kullanıcı kitlesi edinmişti hayta.net ile, açıklamaya bakılırsa gayet masum ortada suçlu yokmuş gibi düzelttik demiş, koskaca toplist yöneticeksin ve shell yiceksin cesur.net alt yapısıyla tuaf nediyim.

telegram: saydekofficial

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al