wmaraci reklam

Kendi Adıma Paypal Hesabı Açtım ve Sorunsuz Kullanıyorum

8 Mesajlar 1.209 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

İlk Deneme

Birkaç yıl önce hesap açmayı denediğimde Paypal şirketi, Payoneer aracılığıyla Almanya üzerinden açtığım banka hesabıma doğrulama amaçlı çok cuzi bir miktarda para gönderdi ve transfer işleminde yazan kodu onlara iletmemi istemişti. Payoneer ise banka açıklamasını göstermediği için hiçbir şekilde hesabımı doğrulayamadan son aşamada uçtu gitti.

Paypal Hesabını Nasıl Açtım

Geçtiğimiz yıl 2021 Temmuz ayında yine bir Paypal hesabı açmayı kafaya koydum. Almanya'dan ziyarete gelen gurbetçi bir akrabamın yanımda olması da cesaretlendirdi diyebilirim. Her ne kadar umutsuz olsam da en azından denemekten zarar gelmez dedim.

Payoneer artık Almanya'dan banka hesabı hizmeti vermediği için ben de TransferWise (Yeni ismiyle Wise) hesabı açtım. Wise şirketi Belçika üzerinden Avrupa banka hesabı açmama izin veriyor. Sonrasında Paypal uygulamasını indirerek kayıt olmaya başladım. Kayıt olurken ücretsiz Cloudflare WARP VPN hizmetini kullandım. Standart bir üyelik işlemi gerçekleştirdim yalnız bölgemi Belçika seçtiğim için üyelik işlemlerini İngilizce yerine farklı bir dil ile devam ettim. Belçikalılar'ın kullandığı dildi yanlış hatırlamıyorsam. Çeviri için Google'ın fotoğraf üzerinden yaptığı çeviriyi kullandım.

Adres ve posta kutusu gibi bilgileri fake-it.ws sitesinden rastgele bir adres buldum. Ad soyad ve doğum tarihi gibi bilgileri bizzat kendi adıma yazdım ki yarın bir gün sorun yaşarsam bir ihtimal bile olsa paramı kurtarma şansım olsun. Zaten Wise hesabında Türkiye'ye yönelik bir kısıtlaması yok ve onu da kendi ismimle açmıştım.

Burada tek farklı yaptığım işlem ise cep telefonu bilgisini gurbetçi akrabamın +49 ile başlayan Almanya numarasını kullanmam oldu. Kendisi yanımda olduğu için SMS onayında problem yaşamadım.

Ödemeyi Nasıl Aldım

Ne hikmetse SMS onayından sonra benden banka hesabı doğrulaması falan da istemedi bu kez. Böylece hesabı kullanmaya başladım ve ilk ödememi aldım. Ödeme Paypal hesabıma geldikten ulaştıktan sonra Wise Belçika banka hesabımın IBAN bilgilerini Paypal'a tanımladım.

Para çekme talebi verdiğimde ise birkaç gün sonra param Wise hesabıma ulaştı. Wise hesabına ulaştıysa zaten kullananlar bilir doğrudan Türkiye banka hesabına çekim yapabilmek oldukça kolay ve kısıtlaması yok. Bu sayede banka hesabım da Paypal açısından onaylı gözükmekte.

Ek olarak Fiverr gibi güvenilir üçüncü taraf şirketlerden de ödeme alınca Paypal gözünde iyice güvenilir bir profil oluştuğunu sezebiliyorum şahsım adına.

Dikkat edilmesi gereken birkaç husus daha var:

• Başkasının Almanya merkezli cep numarasıyla doğrulama yaptım. Hesaba girerken sürekli o kişiye ulaşmayacağım elbette. Hesap onaylandıktan sonra oturdum düşündüm; ben onların gözünde Belçikalı birisi olsam bile sonuçta Türkiye'de yaşıyor olabilirim bu durumda Paypal kullanabilmem gerekir. Haliyle ben de akrabamın numarasını sildim ve direk +90 ile başlayan kendi numaramı hesabıma tanımladım. SMS onayında hiçbir sorun olmadı gayet güzel bir şekilde çalışıyor.

• Mobil uygulama Alman veya Belçika dilinde açılıyor sonradan değişir diye düşünmüştüm ama IOS üzerinden değiştirmek mümkün değil. Bu yüzden işlemlerin çoğunu https://www.paypal.com/us/signin adresinden gerçekleştiriyorum. İngilizce olması daha kolay ama dediğim gibi mobil uygulama kullanılırsa ekran görüntüsü alıp Google Translate'in görsel çevirisiyle de işlem yapılabilir.

• Ne olur ne olmaz diye bazen VPN kullanarak (Cloudflare WARP) girmeye dikkat ediyorum ama VPN hangi ülkeye ait falan hiç umursamadım onları. Çünkü Cloudflare bazen Bulgaristan üzerinden IP veriyor bazen Almanya... Belki de üyelik işlemleri dışında VPN kullanmasam bile sorun olmayacak.

Kısacası Temmuz 2021 tarihinden beri toplamda yaklaşık 250$ olacak kadar üç dört ödeme aldım ve tüm ödemelerimi Paypal sorunsuz bir şekilde gerçekleştirdi.

Gönül isterdi ki başarıyla sonuçlanacağından emin olarak tek tek ekran resimleriyle bir rehber hazırlasaydım ama hesap oluştururken umudum çok düşüktü. En azından bu şekilde sizlere fikir verebilmesi adına bu konuyu açtım. Yurtdışından düzenli ödeme alan arkadaşların bir nebze işine yarayabilir.

lukama birsevda bbking

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

birsevda birsevda Maraba Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amele
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2208
  • Beğeniler 753 / 752
  • Ticaret 18, (%100)
elinize sağlık güzel ve yararlı bir konu olmuş.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

Siteni Ekle WeBDiZiN.Com

vaveyla vaveyla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 338
  • Beğeniler 107 / 71
  • Ticaret 3, (%100)
Hocam ben şeyi merak ediyorum. Benim bir arkadaşım var İsviçre'de bana her ay 500 TL gönderse vergi vermem verekir mi? Transwise üzerinden

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
vaveyla pek bildiğim bir konu değil ama düzenli ödeme alıyorsanız yıllık belli bir tutarın üzerine çıktıysa vergi vermeniz gerekiyor. Ya da başka bir deyişle banka hesap işlemlerini maliyeye bildirmekle yükümlüdür onların radarına takılıyorsunuz.
vaveyla

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SaglayiciPane SaglayiciPane WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2022
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
smm panelim için kullanmayı düşünüyorum . Wise hesabını bireysel mi açmalıyım ticari mi ?

• Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
SaglayiciPane Wise hesabını ben bireysel olarak kullanıyorum. İşletme hesabı için belki Paypal Business gerekli olabilir.

Scotland Scotland Das Beste, von allem Kullanıcı
  • Üyelik 10.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Social Media
  • Konum Danimarka
  • Ad Soyad G** D**
  • Mesajlar 358
  • Beğeniler 100 / 103
  • Ticaret 74, (%100)
ben geçen sene açmıştım paypal hesabı , almanya adres bilgilerini girdim sadece.

Şuan türkiyeden sorunsuz kendi numaramla giriş yapıyorum ve ödeme alıyorum sadece tr bankasına çekemiyorum xD

başka birine parayı gönderiyorum ve bana kripto olarak ödüyor
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

kemalunlu70 kemalunlu70 kıyıdan kopa kopa derine indik Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 18 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad K** Ü**
  • Mesajlar 774
  • Beğeniler 294 / 295
  • Ticaret 3, (%100)
ne zamandır wm aracına girmiyordum, böyle faydalı konuların halen açıldığına sevindim. eline sağlık abi.
sworks

kişi bu mesajı beğendi.

yalnız kalırım sanma, mutsuz olurum sanma
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al