wmaraci reklam

Kişisel Bloguma Nasıl Hit Çekebilirim?

11 Mesajlar 1.987 Okunma
smmexpress

iskifogl iskifogl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)
Arkadaşlar yeni açtığım bir kişisel blogum var. 10-15 kadar yazı var içinde tamam hemen hitleneyim yükseleyim demiyorum ama kişisel bloglarda şöyle bir olay var. 'Takipçi kazanmak' bu zor bişey ve bunun içinde blogunuzun tanınması ve bilinmesi lazım. Yazarkafe vb. gibi sitelerde yazılarımız paylaşarak tanınabilme şansımız yükseliyor. Fakat bunların dışında da hit çekip takipçi kazabileceğimiz yerler var mıdır? :)

wmaraci
reklam

BlueEye75 BlueEye75 Merhaba! Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 334
  • Beğeniler 46 / 41
  • Ticaret 15, (%93)
Sosyal paylaşım çok önemli hocam ayrıca reklam da önemli.Tanıtım yazısı,seo çalışması da yapılabilecek alternatifler arasında.Makaleleri daha sık yazmanızı tavsiye ederim.Ayrıca reklam olmasın makale çalışmalarınıza katkıda bulunabilirim :)
iskifogl

kişi bu mesajı beğendi.

barisay barisay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Seo, Wordpress, Security
  • Konum Konya
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 1386
  • Beğeniler 146 / 428
  • Ticaret 65, (%100)
Şimdi şöyle bir yola göstereyim sana küçük hitlerle toplamda büyük hitin olabilir ama sen gidip büyük hitli konular açarsan o pastadan payına düşeni alamazsın çünkü büyük hitte büyük siteler var sen ufaktan küçükleri topla ki toplamda büyük hitin olsun.
sezaiacima

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

barisay adlı üyeden alıntı

Şimdi şöyle bir yola göstereyim sana küçük hitlerle toplamda büyük hitin olabilir ama sen gidip büyük hitli konular açarsan o pastadan payına düşeni alamazsın çünkü büyük hitte büyük siteler var sen ufaktan küçükleri topla ki toplamda büyük hitin olsun.

Sorum şuydu tam olarak ben bu bloga nasıl takipçi kazandırabilirim? Takipçi içinde hit olması lazım öncelikle. Yani demem o ki yazılarımı yazıp beklesem takipçi sayım aramalardan gelen hit ile artar mı? Yoksa ayrı bir sosyal medya veya başka bi yerde tanınmak mı lazım? :S

wmaraci
wmaraci

ceyzer ceyzer WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 12.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Üniversite Öğrencisi
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 698
  • Beğeniler 46 / 90
  • Ticaret 1, (%100)
Dostum bende bir lol oyuncusu olarak söyleyebilirimki kendim dahil gördüğüm oyuncuların hiç biri lol blog ve forumlarına girmiyor. Bunun sebebi ise kendi forumlarının yeterince aktif olması. bir kaç data sitesi haricinde kimse o sitelere girmiyor.
Eğer hit ve takipçi kazanmak istiyorsan kod dağıtman gerekir ki buda masraflı olacaktır.

SonicMaster SonicMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad İ** B**
  • Mesajlar 548
  • Beğeniler 5 / 103
  • Ticaret 3, (%100)
sosyal paylaşım en önemli ama seo da önemli bir faktör taşıyacaktır.

Seo Taktikleri Okumanızı öneririm

• Üyelik 21.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** İ**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 139 / 152
  • Ticaret 7, (%100)

ceyzer adlı üyeden alıntı

Dostum bende bir lol oyuncusu olarak söyleyebilirimki kendim dahil gördüğüm oyuncuların hiç biri lol blog ve forumlarına girmiyor. Bunun sebebi ise kendi forumlarının yeterince aktif olması. bir kaç data sitesi haricinde kimse o sitelere girmiyor.
Eğer hit ve takipçi kazanmak istiyorsan kod dağıtman gerekir ki buda masraflı olacaktır.

Lol blogumu demiyorum kişisel blogum farklı. :)

sezaiacima sezaiacima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Çağrı merkezi
  • Konum Şanlıurfa
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 508
  • Beğeniler 33 / 58
  • Ticaret 1, (%100)
Öyle şeyler yaz ki, o yazdığın şeyler sana has olsun. O yazıyı okuyan "Vay anasını, bu da neymiş böyle. Bu böyle oluyor muydu desin." Ve o yazdığın yazıyı yazanlardan bir farkın olsun. Paylaştığın yazıyı okuyan sıkılmasın. Siteden çıkmak istemesin. Kendini ele al. Sen hangi sitelerden sıkılmadan çıkarsın. Nasıl bi site ilgini çeker. Bunları cevapla öyle giriş bence.

MertKoseoglu MertKoseoglu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek x
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 659
  • Beğeniler 120 / 168
  • Ticaret 3, (%100)
Oncelikle merhaba,

Yaklasik 2 senedir kisisel blog yaziyorum. Takipci konusunda ki terettudlerini anliyorum, zamaninda bende yasamistim. Oncelikle adi ustunde kisisel blog, fazla hit alirim diye alinti yazilardan uzak dur. Kullanicilarin hosuna giden, amaca yonelik ozgun ve sade temalari tercih et. Hic bir yorumu cevapsiz birakma. Maillerini 2 gunde bir kontrol et. Seninle ayni yola bas koymus kaliteli bloglar ile uzun sureli backlink olayina gir. Ihtiyacin yoksa reklamlardan uzak dur ve sakin acele etme. Su an blogumda gunluk ortalama 500 tekil ziyaretci giriyor ve orta halli bir takipci kitlemin olustugunu soyleyebilirim.

kolay gelsin, keyifli bloglamalar:)
iskifogl

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)
Vakti zamanında aşağıdaki gibi bir yazı yazmıştım. Derdine derman olacaktır. :)

http://www.usluer.net/ziyaretciyi-takipciye-donusturmek/
iskifogl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al