wmaraci reklam

Kitle Nasıl Elde Edilir? Ve Elde Tutulur?

4 Mesajlar 557 Okunma
smmexpress

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, hepimiz bir web siteyle ve sosyal medya hesaplarıyla uğraşıyoruz. Peki siz siteniz için kitleyi nasıl elde ettiniz? Ve bu kitleyi nasıl elde tutuyorsunuz

https://www.oneriajandam.com/
wmaraci
reklam

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)
Elindeki kitleyi tutmadan en büyük etken güncellik. Takipçilerin senden sürekli yeni bir şey ister. Biraz ara versen hemen elindeki kitlen azalmaya başlar.

Bir diğer konu ise takipçilerinin istediği format dışında paylaşım yapmamak. Örneğin senin takipçin "ASametYildirim" kimdir diye bir bilgiden dolayı seni takip ettiyse bir sonraki paylaşımın "ASametYildirim" gibi webmaster, yazılım, teknoloji vb. konularına ilgili biri olmalı. Bunun yerine siyasetten veya yemek konusunda ünlü birinden bahsedersen seni takip eden kitle yavaş yavaş azalacaktır.

Belki yanlış düşünüyor olabilirim ama bana göre kitleni korumak için sitenizin veya sosyal medyanızın formatından uzaklaşmadan, sitenizi güncel tutmanız gerekmekte. :)

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
ASametYildirim Anladım hocam, peki takipçilerimizi sosyal medya hesaplarımıza nasıl yönlendirebiliriz?

https://www.oneriajandam.com/

ASametYildirim ASametYildirim Saygı, Sevgi, Anlayış. Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar mühendisi öğrencisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3826
  • Beğeniler 2399 / 1874
  • Ticaret 97, (%100)

Engin1709 adlı üyeden alıntı

ASametYildirim Anladım hocam, peki takipçilerimizi sosyal medya hesaplarımıza nasıl yönlendirebiliriz?

Sitenizin mutlaka bir köşesinde sosyal medya hesapları butonu olmalı. Bu butonda takipçi sayınız yazarsa daha güzel olabilir.

Daha sonra sosyal medya hesabınızdan çekiliş yaparsanız ve bunun haberini bir makaleyle paylaşarak ziyaretçileri sosyal medyanıza yönlendirebilirsiniz.

İletişim sayfanızın altına veya makalenin sonuna bize sosyal medya hesaplarımızdan da ulaşabilirsiniz gibi metin eklerseniz de faydasını görebilirsiniz.

Diğer bir yöntemde sitenize bizi sosyal medya hesaplarından takip edin şeklinde bir popup koymak olabilir fakat bunu pek tavsiye etmiyorum. :)

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al