freelance iş ilanları

Kopya İçerik Korkusundan Yazı Paylaşamıyorum

14 Mesajlar 1.357 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kappadox kappadox WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)
Özgünlük özgünlük diye diye yazı yazamaz bir şey paylaşamaz hale geldim. Bunu nasıl aşarım arkadaşlar.

www.antiksirlar.com
wmaraci
reklam

WpOmerFaruk WpOmerFaruk blogkurdu.net Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Wordpress Geliştiricisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Siz özgün yazan taraf mısınız kopya yapan taraf mı?

Aykut Aykut Yaşa Mustafa Kemal Paşa Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 2184
  • Beğeniler 715 / 772
  • Ticaret 32, (%100)
Hali hazırda bulunan makaleleri özgünleştirebilirsiniz...

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1987
  • Ticaret 10, (%100)
bu düşünce ile içerik üretecekseniz bu işi yapmayın insanlara faydalı olmaya çalışın google ye yönelik değil google bunu istiyor zaten faydalı olsun istiyor.

bir yerden bir konu hakkında esinlenebilirsiniz referans verin en olmadı ayıp değil ya

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Siz özgün yazan taraf mısınız kopya yapan taraf mı?

Özgün yazan tarafım hocam.

Ek Olarak:

Mrtcn adlı üyeden alıntı

bu düşünce ile içerik üretecekseniz bu işi yapmayın insanlara faydalı olmaya çalışın google ye yönelik değil google bunu istiyor zaten faydalı olsun istiyor.

bir yerden bir konu hakkında esinlenebilirsiniz referans verin en olmadı ayıp değil ya

Faydalı olsun zaten yazdıklarım da hepsi zaten yazılmış şeylerse nasıl olupta hem özgün hem faydalı olabilirim.

www.antiksirlar.com

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)

kappadox adlı üyeden alıntı

Özgün yazan tarafım hocam.

O zaman üstteki yorumlar size gelen yorumlar değil siz içeriklerinizin kopyalanmasından korkuyorsunuz. Bence internette özgün olmak daima sizi önde yapar. Bu korkuyu kenara bırakıp devam edin hocam. Geçenlerde paypal nakit kart kapanması haberini belki de Türkiye çapında duyuran ilk 3 web sitesinden birisi benim blogumdu. Yazıyı yayınladım bir tanesi yazının ekran görüntüsünü alıp video yapmış YouTube'a koymuş. Bir tanesi kopyalayıp yapıştırmış sitesine koymuş. Ama şuan ilk sayfada çıkan benim blogum. Özgün olmak, bir şeyleri ilk sizin ortaya koymuş olmanız Google tarafından fark edilen bir şey. Endişe etmeyin. Ülkemizde bedava ekmek yemeyi seven çok kişi var. Ama internet sizin gibiler sayesinde bu kişilerden arınacak. Ben vakit ayırıp ayda ancak 1-2 yazı girebiliyorken insanlar üç günde 1000 tane yazı kopyalayıp yapıştırıyor. Bunun önüne geçmek için o insanların etik nedir bilmesi lazım.

• Üyelik 31.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 1177
  • Beğeniler 181 / 603
  • Ticaret 53, (%100)
Ben de yazılmış şeyleri yazıyorum ama dikkatle ve özenle. Şubatta açtım sanırım blogu daha 20 tane falan içerik girebildim yoğunluktan. Ama hepsine vakit ayırdım. Özellikle ilk yazılarım. Anahtar kelime hedeflerimde şuan gayet güzel ilerliyorlar. blogkurdu.net

Sadece 20 içerikle hatta birkaçı kısacık anlık paylaşım bence güzel gidiyor her şey. 1000-2000 kelime anahtar kelime odaklı çalışıp ziyaretçileri memnun etmeye dönük içerikler daima başarılı olur. Profesyonel WP işleri yapıyorum, bir taraftan da ufak ufak bilgi paylaşımı.

Sercecik Sercecik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Üniversite öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 27 / 45
  • Ticaret 2, (%100)
özgün yazan adam korkmaz.

kuvayi kuvayi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 55 / E
  • Meslek Haber Editörü
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad L** G**
  • Mesajlar 305
  • Beğeniler 56 / 55
  • Ticaret 3, (%100)
Özgünlük vasfı her nedense bizim ülkemizde yaygın bir şekilde belirli bir içerikten veya sayıca fazla içeriklerden esinlenmek yoluyla ortaya konulan çalışma olarak algılanıyor ve bu yönde de site sahipleri tarafından talep edilerek siparişler veriliyor. En temel yanlış da zaten burada yapılıyor. Başarılı site yönetimi noktasına erişen girişimciler ve uygulayıcılar ise olması gereken doğruyu uyguladıkları için yükseliyorlar, talep görüyorlar ve de doğal olarak kazanıyorlar.

Peki özgün içerik nedir aslında ? Herhangi bir konu hakkında yeterliliğe sahip olmanın haricinde aslında tam anlamıyla özgün diye tanımlanan her çalışmanın ilk sahibinin sizin olması anlamındadır bana göre. Uç bir örnekle açıklamak gerekirse; yavru kedi davranışları üzerine bir makale düşünün. Öncelikle bu konuda makale hazırlamanın 2 şekli söz konusu olabilir. Birincisi akademik bir makale ve ikincisi ise tamamen kişisel gözlemlere dayalı ve blogger tadında bir makale.

Buna diğer uç bir örnek ise; 'İzafiyet Teorisi'ni düşünün. Sizce bu konuda en özgün içeriği kim hazırlayabilirdi yeryüzünde Albert Einstein'dan başka ? :) Sonsuz özgünlük ben buna diyorum. Bunun haricindekiler tamamen esinlenmeden başka bir şey değildir. Tabi internet dünyasındaki içeriklerin ağırlıklı bir kısmı; Google açısından özgünlük kriterlerine göre hazırlandığını da belirtmek lazım son olarak :)

Not: Yukarıdaki anlatım özgünlük hakkında tamamen kişisel fikirlere dayanan ve 185 kelimeden oluşan %100 özgün bir makaledir :)

• Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 38 / 49
  • Ticaret 5, (%100)

Serçecik adlı üyeden alıntı

özgün yazan adam korkmaz.

özgün olmayacak diye korkuyor yazamıyorum. Tutuklu oluyor yani

Ek Olarak:

WpÖmerFaruk adlı üyeden alıntı

Ben de yazılmış şeyleri yazıyorum ama dikkatle ve özenle. Şubatta açtım sanırım blogu daha 20 tane falan içerik girebildim yoğunluktan. Ama hepsine vakit ayırdım. Özellikle ilk yazılarım. Anahtar kelime hedeflerimde şuan gayet güzel ilerliyorlar. blogkurdu.net

Sadece 20 içerikle hatta birkaçı kısacık anlık paylaşım bence güzel gidiyor her şey. 1000-2000 kelime anahtar kelime odaklı çalışıp ziyaretçileri memnun etmeye dönük içerikler daima başarılı olur. Profesyonel WP işleri yapıyorum, bir taraftan da ufak ufak bilgi paylaşımı.

Bu durumda da içerik az oluyor ve gelir de az oluyor. Adsense var 1 yıldır ödeme alamadım
53456

kişi bu mesajı beğendi.

www.antiksirlar.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al