wmaraci reklam

Kullanıcıları Nasıl Sitede Uzun Süre Tutarım

12 Mesajlar 2.211 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

sarkos sarkos WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba arkadaşlar bildiğiniz gibi kullanıcıları uzun süre sitede tutmak gerekiyor http://sarkos.net sitemde kullanıcıların büyük çoğunluğu rise of nations indir gibi oyun indirme kelimelerinden siteye giriyor fakat çok kısa kalıyor hemen çıkma oranı oldukça yüksek. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim?

Aklıma şöyle bir şey geldi bu tip konularda indirme linklerine vs. giderken linklere ayrı bir yönlendirme atıp 5-10 saniye içerisinde siteyi açmak iyi olabilir böylece az da olsa süre uzar diye düşünüyorum. Bunun için bir Wp eklenti vs. tavsiyeniz var mı?

Tavsiyelerinizi bekliyorum :)

wmaraci
reklam

USglm USglm Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad U** S**
  • Mesajlar 1864
  • Beğeniler 601 / 364
  • Ticaret 24, (%100)
İlgi çekici yazılar. Videolar diye düşünüyorum :)

TahsinCetinkaya TahsinCetinkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 251 / 257
  • Ticaret 1, (%100)
ilişkili haberler...muhakkak ilişkili haberlerin olsun ve yazıların hem güncel hem özğün olsun.

https://pirilancer.com/freelancer-ara

• Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)

USglm adlı üyeden alıntı

İlgi çekici yazılar. Videolar diye düşünüyorum :)

Diğer yazılarıma girenler zaten uzun süre kalıyor fakat oyun indirme konularından hit alıyorum genellikle :) o yüzden örneğin portal 2 hakkında uzun bir makale yazdım fakat %80'e yakın hemen çıkma var bu makalede. İnsanlar bu tip konularda makale okumuyor linke tıklayıp çıkıyor :)

Yorumunuz için teşekkürler

Ek Olarak:

cambazoglu adlı üyeden alıntı

ilişkili haberler...muhakkak ilişkili haberlerin olsun ve yazıların hem güncel hem özğün olsun.

Aslında güncel şeyler girmek çok iyi olur fakat içeriklerimi genelde hazırlayıp 2 haftalık zamanlıyorum otomatik olarak atıyor yurtta kalıyorum genellikle yazı girmek için zamanım olmuyor :)

wmaraci
wmaraci

TahsinCetinkaya TahsinCetinkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 1072
  • Beğeniler 251 / 257
  • Ticaret 1, (%100)
Diğer yazılarıma girenler zaten uzun süre kalıyor fakat oyun indirme konularından hit alıyorum genellikle o yüzden örneğin portal 2 hakkında uzun bir makale yazdım fakat %80'e yakın hemen çıkma var bu makalede. İnsanlar bu tip konularda makale okumuyor linke tıklayıp çıkıyor

uzun bir makale yazmak iyi değil.Yazdığın şeyler ortalama birşey olacak.ve net ifadeler kullanacaksın.yoksa sitendeki makale uzadıkça insanlar sıkılır.

Ek Olarak: mesela kısa kısa 3'e cümlelik üç paragraflık yazı yap. dene bakalım millet sıkılmadan okuyup hem keyif alacak hemde bu yazının tadını sitende arayacak.zaman öldğürecek hemde sitenin bağımlısı olacak...

https://pirilancer.com/freelancer-ara

tont10 tont10 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad N** B**
  • Mesajlar 164
  • Beğeniler 11 / 8
  • Ticaret 8, (%100)
Bazen uzun yazmakta hemen çıkma oranını artırabiliyor. Özellikle bahsettiğiniz indirme yazılarınızda ziyaretçi linki görmeden uzun bir makaleyle karşılaşınca geri tuşuna basıyor.

• Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar dikkate alacağım tavsiyelere açığım :)

Gatmer Gatmer Gatmer Teknoloci Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Teknolojist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 101
  • Beğeniler 22 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
oyun oynama imkanı koysak mümkün müdür bu olay bende aynı dertten muzdaribim
sarkos

kişi bu mesajı beğendi.

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Ziyaretçi indirmek istediği oyunlara benzeyen oyunlara ilgi duyabilir. İndirme linklerinin altına, diğer oyunların linklerini koyabilirsin. Rise of Nations indirmek için geldiyse ona Age of Empires'ı ve Commandos gibi birkaç iyi strateji oyununu da göster ki bakarsın ilgisini çeker. Şu anda benzer bir sistem var ancak tam doğru işlemiyor göründüğü kadarıyla, Ice Age: Meltdown RoN oynayan birinin ilgisini çekmeyebilir. Etiketleri düzenleyerek ebnzer oyunları gösterebilirsin. Tavsiyem, resimli benzer yazılardan yana. Bazen oyunları bir yerlerde görür, çok severiz ancak adını unutabiliriz, bu esnada eğer bir resim görürsek "işte bu aradığım oyun" diyebilirz. Neyse.

Kullanıcıları bekletmeni tavsiye etmem, kalma oranını biraz arttırıcam diye kullanıcı memnuniyetini azaltabilirsin. Videolar ve oyun hileleri koymak çok işe yarayabilir, çünkü YouTube embedlerinde bir videoyu bitirdikten sonra başka videolar da izleyebiliyoruz sitedeyken, bu da site için artı puan.

Oyun hileleri işe yarayacaktır, çocukluğumda oynasana'dan San Andreas oyun hilelerini açar, oyuna geri dönerdim. Saatlerce oynardım ve o sayfa saatlerce açık kalırdı.

En iyi çıkış sayfalarına da göz at, gelenler daha çok anasayfadan mı, yoksa linke gidip yazılardan mı çıkıyorlar? Anasayfa çıkışlarının en büyük nedeni ziyaretçinin ilgisini çeken yeni bir şey olmaması. Adam oyun aramak için gelmiş son yazı paravan blog, webmaster konusunda fikir almak için gelmiş son yazı Ice Age.

Özet olarak oyun hileleri + videolar işe yarayacaktır.
sarkos

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 170
  • Beğeniler 30 / 32
  • Ticaret 9, (%100)
Video olayı iyi olabilir bunu yapacağım. Aslında yazılara thumbnail ile resim eklemek'te iyi olabilir bunu da yapacağım fakat 300 civarı yazı zor olabilir ama uğraşacağım :) yavaş yavaş fikirler dolgunlaşıyor teşekkürler arkadaşlar.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al