wmaraci reklam

Lite Speed Cache Ayarları Nasıl Yapılır ?

7 Mesajlar 583 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba;

LiteSpeed cache eklentisinin güncel kurulumu hakkında bilgi sahibi olanlar paylaşabilir mi ? Google da eksiklik olarak gördüğüm konulardan bir tanesi eğer bilgi sahibiyseniz siteniz için bir makale konusu olacaktır.

⭐ mobil uzman⭐
wmaraci
reklam

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Hocam sitemizde LiteSpeed Cache kullanımı ve ayarları ile ilgili detaylı bir makale var bir göz atmanızı öneririm. https://akua.net/wordpress-litespeed-cache-eklentisi/
theCrawLe

kişi bu mesajı beğendi.

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Ben bu konu hakkında baya bir uğraştım. Tüm ayarların nasıl yapılacağını tek tek araştırdım, yabancı kaynaklardan özellikle. Hatta kendi blog siteme bunları tek tek anlatacağım up uzun bir yazı ekleyeceğim ama 2 haftayı falan bulabilir sınav dönemindeyim. İdeal bir ayar diye bir şey yok maalesef siteden siteye çok değişiyor.

Mesala ben Google fonts kullanmıyorum sitemde bu yüzden Google fonts kodlarını sildim ayarlardan. Wordpress emojileri de kullanmıyorum onları da sildim. Bunlar küçük yüklerdi, asıl büyük yüklere gelince;

'' [5] Optimizasyon '' kısmı siteye en büyük etkiyi gösterebilecek kısım. Ben orda css minify, inline css minify, js minify, inline js minify ve html minify gibi özellikleri tek tek aktif yaptım. Ama her aktif yaptığım ayarı denemek için önce cacheyi temizledim ve siteyi tek tek hız testlerine soktum. Bu şekilde test edip ayarı uyguladım. Ayrıca bazı aktif ettiğiniz ayarları bazı sayfalarınızda görsel bozukluklara neden olabiliyor onları da kontrol edip, bozulma olunca yaptığınız işlemi geri alırsanız iyi olur.

Bunların dışında yine Cache kısmında cache mobile'i aktif edebilirsiniz. Media kısmında ise Webp. Replacement i aktif edebilirsiniz. Onun da iyi bir etkisi var siteye.

Dediğim gibi bir kaç hafta içinde tüm ayarlarını ayrıntılı bir şekilde anlatacağım bu eklentinin. Özellik kısmına gelirsek bence diğer cache eklentilerinden daha iyi ve ücretsiz olması da büyük avantaj.

Sağlam ayarlar yaptıktan sonra, sitenizde de engel oluşturacak şeyler yoksa, Google'da mobil hız puanı 99, masaüstü puanı 98'e kadar ulaşabildim kendi adıma..

Siz bu ayarları yaparken takıldığınız yer olursa bana sorabilirsiniz şu an tüm ayarları bir seferde anlatamasam da yaptığınız ayarın ne hakkında olduğunu anlatabilirim siz sordukça..

theCrawLe theCrawLe mobiluzman.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Muhasebe Uzmanı
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 2481
  • Beğeniler 615 / 614
  • Ticaret 12, (%100)
Teşekkür ederim bilgiler için kontrol ediyorum paylaşımı.

⭐ mobil uzman⭐
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Hostidex Hostidex Innovative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilişim Görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** P**
  • Mesajlar 360
  • Beğeniler 139 / 138
  • Ticaret 15, (%100)
Litespeed cache eklentisi hakkında kısa süre içerisinde Hostidex Blog üzerinde ayrıntılı bir anlatım gerçekleştirmeyi biz de düşünmekteyiz. Tüm ayarlar gerçekleştirildiğinde, eğer özel bir tema kullanıyorsanız temanızı olumsuz etkileyen durumlar söz konusu olabiliyor. Kısacası örneklemek gerekirse ;

• Gelişmiş ayarlar üzerindeki cache sekmesinde, htaccess ayarlarını değiştiren ayarlamaları aktif ettiğinizde, eğer kendi wordpressinizde üyelik eklentisi kullanıyorsanız, giriş yapılmasına rağmen anasayfada giriş yapılmamış gibi görünebiliyor.

• Optimizasyon sekmesi altında gerçekleştirdiğiniz CSS kombinasyon işlemi, eğer sisteminizde woocommerce kullanıyorsanız, görsel olarak problem yaratabiliyor.

gibi dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor.Fakat deneme-yanılma yöntemi ile de sitenize zarar vermeden ayarların yarattığı farklılıkları güncel olarak kontrol edebilirsiniz. Denemekten korkmayın :)

SerdarCR SerdarCR Akua Teknoloji Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Biyomühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** C**
  • Mesajlar 1318
  • Beğeniler 101 / 251
  • Ticaret 24, (%100)
Rica ederim hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. HamdiCetin

otto8823 otto8823 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 123
  • Beğeniler 52 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
bu cache eklentilerinden hep çekiniyorum, bazı özelliklerle çakışma vs. durumu çok sık oluyor çünkü.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al