wmaraci reklam

Maile gelen mesaj? ICANN HK.

3 Mesajlar 897 Okunma
wmaraci reklam

Yunusemre Yunusemre Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 963 / 278
  • Ticaret 97, (%100)
Mailime gelen mesaj ;

Değerli üyemiz
Domain (alan adı) yönetimleri ve kayıt kuruluşlarını denetleyip, uluslararası standartları belirleyen ICANN tarafından uygulanacak "onaylı iletişim bilgisi" prosedürü gereği 1 Mart 2014 tarihinden itibaren tüm domain kayıt ve bilgi güncelleme ekranlarında tarafınızdan beyan edilen bilgilerin tamamının doğrulanması gerekmektedir.

Uygulama kapsamında Türkiye'nin en büyük ICANN akredite kuruluşu olarak, üyelerimizin kontak (iletişim) bilgilerinde yaptıkları değişiklikleri doğrulayan "Akıllı Onay" uygulamasını devreye aldığımızı bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

"Akıllı Onay" sayesinde;
Hiçbir ek ücret ödemeden uluslararası standartlarda domain sahipliğinizi onaylayabilecek
Uyuşmazlık durumlarında güncel bildirimleri beyan ettiğiniz geçerli e-posta adresi üzerinden temin edebilecek
Bir başkasının sizin onayınız olmadan e-posta adresinizi domain kaydı için kullanmasının önüne geçebileceksiniz.

Kontak bilgilerinizi doğrulayan Akıllı Onay uygulamamız hakkında bazı bilgiler:
1. Her koşulda domain kaydı yapabilir miyim?
Evet, Akıllı Onay uygulaması sistemde kayıtlı ve doğrulanmış bir kontak bilginiz olmasa bile domain kaydınızı gerçekleştirir ve doğrulama işlemini sonradan yapmanıza olanak tanır. Domain kaydınız kesinlikle aksamaz.

2. Bilgilerimi nasıl doğrulayacağım?
Domain kontak (iletişim) bilgilerinizi değiştiğinizde veya yeni bir kontak oluşturduğunuzda ilgili e-posta adresinize saniyeler içerisinde ulaşacak doğrulama şifresini aynı ekrana yazarak onaylama işlemini başarıyla tamamlayabilirsiniz.

3. Onaylanmayan kontaklar kullanılabilir mi?
Hayır, e-posta adresine iletilen doğrulama şifresi sisteme girilmeyen kontaklar, domain kayıt ve bilgi güncellemelerinde kullanılamaz.

4. Mevcut kontaklarımda herhangi bir değişiklik olacak mı?
Hayır, bu uygulama sadece yeni domain kayıtlarında ve mevcut kontaklarınızı değiştirmek istediğinizde karşılaşacağınız bir süreçtir.

5. Onay mesajı istediğimde işlem süresi uzar mı?
Hayır, tüm onay mesajları 10 ila 60 saniye arasında e-posta adresinize ulaşır.

6. Onayladığım e-posta adresini yeni bir iletişim bilgisi oluşturarak kullanabilir miyim?
Evet, doğrulama şifresini girilerek onaylanmış e-posta adresiniz ile dilediğiniz kadar iletişim (kontak) bilgisi oluşturabilirsiniz. Bu durumda sizden yeni bir onaylama istenmeyecektir.

7. Doğrulama şifremi hangi yöntemle edineceğim?
Doğrulama şifresi yeni oluşturduğunuz kontak bilgilerinde belirtilen e-posta adresinize "onaylama talebinizi takiben" iletilecektir.

8. Doğrulama Şifremi tekrar isteyebilir miyim?
Evet, doğrulama şifrenizi henüz onaylanmamış kontaklarınız için ilgili kontağın düzenleme alanından tekrar talep edebilirsiniz.

9. Onaylı kontak bilgilerim nerelerde görünecek?
Onaylı kontak bilgileriniz eğer whois gizleme opsiyonu kullanmıyorsanız, domain whois (sahiplik bilgileri) alanında görüntülenecektir.

10. Onaylı kontaklarımı istediğim zaman değiştirebilir miyim?
Evet, onaylı kontak bilgilerinizi halihazırda onaylanmış diğer kontak bilgileri ile dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Nedir bu ben tam anlayamadım, ne yapmam gerekiyor ? daha önce bu konu hakkında tartışmalar olmuştu, ama okudum ancak anlayamadım yapmam gereken nedir?

wmaraci
reklam

GencHaber GencHaber Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 136
  • Beğeniler 14 / 18
  • Ticaret 1, (%100)
kısaca artık domain alırken yada iletişim bilgilerini güncellerken mailini onaylayacaksın kendine ait olmayan mail adresini yazamayacaksın... en azından ben öyle anladım
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
fazla önemli değil bir duyuru niteliğinde genel mesaj. maillerini kontrol et sürekli. yanlış mail adresi verme gibisinden.
Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al