wmaraci reklam

MyBB'de temayı nasıl lisanslayabilirim?

4 Mesajlar 396 Okunma
wmaraci reklam

NovaStar NovaStar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci(WTP-12)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, dostlar yeni bir tema yapımına başlayacağım ancak tema lisanslamayı halen bulamadım. MyBB'de tema lisanlama nasıl yapılır konuyla ilgili bilgisi olan varsa yorum yapabilirmi?

wmaraci
reklam

mceber mceber Gazianteptutku.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 1019
  • Beğeniler 190 / 193
  • Ticaret 3, (%100)
mybb açık kaynak malesef lisanslama olsaydı en güzeli olurdu yani mybb html koddan bile tema olduğu için yapamazsınız...

Gazianteptutku.com

NovaStar NovaStar WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci(WTP-12)
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 1 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

mceber adlı üyeden alıntı

mybb açık kaynak malesef lisanslama olsaydı en güzeli olurdu yani mybb html koddan bile tema olduğu için yapamazsınız...

Peki php ile yapabileceğimiz bişi varmı üstüne.

MehmetFazilK MehmetFazilK - Kullanıcı
  • Üyelik 23.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 198 / 255
  • Ticaret 30, (%100)
Belki şöyle birşey yapabilirsiniz JavaScript ile zamanında blogger temalarını lisanslamak için kullanıyordum. Tema içinde önemli bir kod parçasını belirleyin demek istediğim sadece temanın kullanılacağı domainin yer aldığı ve temanın temel bir kod parçası şuan örnek veremiyorum ancak şöyle daha açıklayıcı olabilir domain a.com olsun kategori URL yönlendirmeleri [domain]/category şeklinde olur yani domaine göre otomatik düzenler bunu a.com/category şeklinde değiştirin ve ardından JavaScript ile eğer bu alan a.com/category değiştirilirse şu işlem yapılsın şeklinde bir kod oluşturun bu şekilde tema dağıltığında doğal olarak başka domaine yapmak isterse a.comu değiştirecek b.com yapacak diyelim tam o sırada kod çalışacak dur kardeşim sen bunu değiştirdin ben temayı kullanmama izin vermiyorum diyecek. Çok ilkel bir yöntem ama kodları güzel bir şekilde şifreleyebilirseniz işinizi görecektir.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al