wmaraci reklam

Nerede o eski forumlar :(

37 Mesajlar 4.006 Okunma
wmaraci reklam

olcaytd olcaytd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 331
  • Beğeniler 74 / 73
  • Ticaret 17, (%94)
valla bende özlemiyor değilim

wmaraci
reklam

Turkrehber Turkrehber WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek İnşaat
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 25 / 18
  • Ticaret 0, (%0)
Eski forumlara katılımın daha çok olmasının sebebi; eskiden insanlar bilgisayarlarından yazarlardı. Şu an ise Telefondan foruma yazı yazmak zahmetli olduğu için katılım ister istemez azalıyor.

bbking bbking WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 1065
  • Beğeniler 228 / 227
  • Ticaret 0, (%0)
Hayır Eskiden içerik üretilirdi şimdi içerik değil pohpohlama ve hakaret ağırlıklı konular var. İçerik olan forumlar hala aktif

www.Hizliisler.com

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Ben de lisede iken açmıştım liseli-genclik diye bir forum. Arada archive.org dan açıp hüzünleniyorum 😔
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

ForuMaster ForuMaster Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad T** S**
  • Mesajlar 138
  • Beğeniler 152 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Genel itibariyle bakılırsa, elbette forumların eski tadı, gücü, albenisi kalmadı. Fakat hal böyle iken bile ''forumlar bitti'' denilmesi abesle iştigal olur. Yeni bir forum açmak ve ona çekim gücü sağlayıp yükseltmek elbetteki zor hatta imkansıza yakın lakin mevcut belli başlı (muhtelif içerik barındıran, eğlence ağırlıklı olanlar) yıllardır aktif duran forumlara rağbet devam etmekte. Tabi rağbet derken, potansiyelin %80'i eski üyeler, yani kalıcı olanlar...

Şimdi bu tarz bir forumu açsan, aradan yıllar geçse, yukarıda saydığım belli başlı forumlardaki üye sayısına (belki) zar zor ulaşırsın. Zira o üyeler, bulundukları forumda artık yer etmişler, alışmışlar vs. O yüzden yeni yer sıcak gelmez.

Velhasıl kelam, belli bir kulvara, kavrama vs. yönelik alanda (zamanın tutulan, ilgli duyulan şeyleri) bir forum açılırsa, [Android gibi] belli bir hit, üye vs. elde edilir. Ama kopyala/yapıştır, eğlence, gırgır vs. olsun diye açılacak forumdan pek bir şey beklenmemeli. Buna, şuandan itibaren açılan bir webmaster forumunu da ekleyeyim. Onlardan da çok var çünkü ve bir kaçı almış başını gitmiş zaten.

Saygılar,
Zeus bbking

kişi bu mesajı beğendi.

Com Com Domain Kullanıcı
  • Üyelik 14.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** B**
  • Mesajlar 272
  • Beğeniler 75 / 77
  • Ticaret 7, (%100)

tevfikaktunc adlı üyeden alıntı

Forumlar yeniden iş yapacak, bence ileriye yönelik yatırımı sağlam forum açarak yapın. Geçen yıl ile bu yıl arasında mobil kullanım bayağı düşüş sağlamış. Ben hayvanlar.net bile forum kurdum.

Hayallerini kırmak istemem ama forumlar tekrardan popüler olması cok zor.En büyük engelli youtube bilgiye en kısa sürede görsel sekilde ulasabiliyon.Forumlar yavas yavas kan kaybediyor.

HasanSorumli HasanSorumli Finali Zaten Biliyoruz, Senaryo Hoşumuza Gidiyor. Kullanıcı
  • Üyelik 26.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Uluslararası Ticaret
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** S**
  • Mesajlar 1151
  • Beğeniler 127 / 327
  • Ticaret 7, (%100)
forumlar bitmedi devam ediyor sadece sosyal medya yüzünden geyik forumları bitti
bbking ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Parasız düşünür; ama paralı iki misli düşünür. - Mihayloviç Dostoyevski

khenjikruka khenjikruka Sadece Huzur... Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Taşeron
  • Konum Kars
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 42 / 41
  • Ticaret 12, (%100)
Şunu anlamış değiliz, bize sosyal medya demek sadece instagram facebook bilmem ne gibi algılanıyr aslında baktığımızda sosyal medya zaten forumlarla vardı.. sosyal medyada yapılan forumda hayli hayli yapılıyordu yoksa ben mi yanlış hatırlıyorum ? tanış kaynaş DM dedikleri eskinin Pm si durum paylaşması, resim video paylaşması, tanış kaynaş forumları eğlence forumlarında video resim paylaşımı? Ne oldu bence bu durumu sade bir şekilde sunan facebook ve instagram olunca patlama oldu. Aynı şekilde Kullanıcı adına isim soyisim girilse ? bir forumda asıl isim ve soyisim girilip işlem yapıldığnı düşünün sosyal bir ağ olmaz mı ? tartışma ve eğlence bilmem ne platformu oluyor zaten? bizde sadece bu geriye dönük özlem oldu.. ben özledim şahsen o günleri. Güzelde ekmek yeniyordu. İyide bir forumum vardı hani sonrasında kapamak zorunda kaldık...
SynapseMm xsafa ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

xsafa xsafa Developer Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Bilgisayar Müh. Öğr.
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 1534
  • Beğeniler 1234 / 463
  • Ticaret 19, (%100)
Forumexe (Mod) thefrm 'de s.mod olduğum dönemleri asla unutamam keşke herkes yaşasa o duyguyu özellikle forum yönetimine ait ts'lerde dönen muhabbetin samimiyetini henüz başka bir yerde göremedim :)
Zeus ForuMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Yazılım işleriniz için -> contact@safayasar.com

Codesign Codesign Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek #Security Researcher
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1045
  • Beğeniler 423 / 263
  • Ticaret 12, (%100)
Nasıl da gelip geçti kos koca mazi ...

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al