wmaraci reklam
lidertakipci

Nerede yanlış yapılıyor?

10 Mesajlar 812 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Rkilic65 Rkilic65 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sağlıklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 60 / 32
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yerde açmışsam kusuruma bakmayın. Konuya gelecek olursak.

yaklaşık 2 ay önce bir site açma kararı aldık arkadaşlarımızla.

sitemiz adresi: www.saglikpersoneliyiz.com

Sitemizde yaklaşık olarak 220 adet özgün yazı girilmiş ve her günde düzenli olarak 1 makale ya da 2 makale giriyoruz. Site ile oldukça uğraşıyoruz yalnız sitede herhangi bir gelişme yok.

Alexa değeri: 124222 iken 153400 yükseldi
Alexa tr değeri : 19 bin iken 33 bine yükseldi.

Günlük hitler -20 ile 30 arası

Yaklaşık olarak 320 index onaylanmış . Ve ciddi sitelerden de tanıtım yazıları yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor. Ancak index sayımız da düşüş oluyor bazen Alexa yükseliş oluyor. Ziyaretçi zaten 20-30 fazla olmuyor. Acaba berede hata yapıyoruz.

Ne yapılabilir bu konuda değerli yorumlarınızı bekliyoruz.

wmaraci
reklam

Full4KFilm Full4KFilm www.Full4KFilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek IT
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
cevabi kendin vermissin hocam ( Ve ciddi sitelerden de tanıtım yazıları yapıldı ve yapılmaya devam ediliyor.) bunun icin beklemenizi tavsiye ederdim makaleyide 4-5-6-7 gibi cikartmani oneririm kademeli sekilde

GDesign GDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 21 / 21
  • Ticaret 5, (%100)
Elbette daha iyi yorumlar gelecektir konuyla ilgili ama benim nacizane fikrim 2 ayın çok da fazla olmadığı. Takipteyim..

• Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sağlıklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 60 / 32
  • Ticaret 3, (%100)
Full4KFilm hocam tanıtım yazılarında beklerim zaten günlük bir sitede farklı başlık altında bir tanıtım yazısı yayınlanıyor. Çalıştığım ajans ÖNCELAJANS işinde iyi. Ve bir sıkıntı olmaz dediler.

Ek Olarak: @[GDesign](userid:48366) Hocam hangi konuda erken 😞

wmaraci
wmaraci

etedavi etedavi Ra Dijital Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 678
  • Beğeniler 142 / 146
  • Ticaret 17, (%100)
Öncelikle Kolay gelsin, güzel bir site ( eskiden benimde vardı sağlık portalım )

Ben bu işlerden çok fazla anlamam ama birkaç tavsiyem olabilir.

1- Şu aralar alexa dalgalanması ve index sorunları herkeste var google algoritma değişikliğinden kaynaklı olduğunu umuyorum. Penguen güncellemesi

2- indexlerinize baktığımda görsel insexinizin birhayli fazlalığını görüyorum bu enteresan geldi yazılar daha hızlı indexlenir. Search console ayarlarınıza göz atın

3- Daha yeni bir site çok fazla tanıtım yazısı veya backlink olayına girmeyin girseniz bile hemen pinglemeyin ters tepebilir. google doğal yollardan görsün

3- Bir anda yüzlerce hit beklemeyin sabır sabır sabır

4- Temanıza bayıldım

5- Endikasyon içeren yazıların yazılması sağlık bakanlığınca yasaklandı sizi sıkıntıya sokabilir ( sitemi bu yüzden kapattım)

6- Yardımcı olabileceğim noktalar olursa yazabilirsiniz . (Bu arada sitenizin başlığı çok uzun onu kısaltın seo puanınızı düşürüyor)
Rkilic65

kişi bu mesajı beğendi.

Ra Dijital

Full4KFilm Full4KFilm www.Full4KFilm.com Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek IT
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 26
  • Ticaret 2, (%100)
oncelajansla calisiyorsan tamamdir isinde iyidiye duydum birden yuklenip spam'a dusurmez sizi aciklamanizda tanitim yazilari yapildi yapiliyor dediginizde hergun yapiyormus gibi bi durum hissettim oyuzden oyle dedim :) googlewebmasteri kontrol ettinizmi hocam manuel islem varmi birde son olarak sitenin gecmisi varmiydi yani domainin ? bunun disinda bekliceksiniz tanitimdan ziyade adwords alabilirsiniz butcenizi zorlamassa.

GDesign GDesign WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** B**
  • Mesajlar 95
  • Beğeniler 21 / 21
  • Ticaret 5, (%100)
Mesela hocam, 220 özgün içeriğiniz var doğru mu ? Yazılarınızın hepsi google indexi almış durumda mı ? Sanmıyorum. Zamanla oturacaktır siteniz ve indexleriniz. Bilmiyorum ben mi yanılıyorum ama 2 ay gerçekten kısa bir süre gibi geldi bana. Şöyle düşünebilirsiniz bu durumu. İçeriği özgün, düzenli yayınları yapılmış, seo ayarları tam olan her site iki ayda hızlıca yükselmeli mi ? O zaman çok açık bir formülü olmuş oluyor bu işin. Dediğim gibi bu benim kendi nacizane fikrim. Biraz daha, belki bir 2 ay daha bekledikten sonra daha güzel şeyler görebileceksiniz diye düşünüyorum.
Bu arada siteniz benim için tamam, gayet hoş ve güzel.

• Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sağlıklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 60 / 32
  • Ticaret 3, (%100)
etedavi hocam yorumunuz için tşk ederim. Ekipçe sağlıkçıyız. Endikasyonlara girmemeye çalışacağız. Sizin başka önerileriniz varsa yapmaya çalışırız.

Ek Olarak: @[GDesign](userid:48366) anladım hocam. Yorumunuz için tşk ederim.

Ek Olarak: @[Full4KFilm](userid:42181) hocam sitenin geçmişi var. Domain düştü bende anladım. Webmaster tolls bir sıkıntı yok. Manuel herhangi bir işlem yok.

etedavi etedavi Ra Dijital Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 678
  • Beğeniler 142 / 146
  • Ticaret 17, (%100)
En güzel tavsiyeyi arkadaşlar yapmış, En önemlisi özgün yazı girmek. Günde 3 yazı bile yeter 2 aylık site için ama her gün girin. Sağlam temeller üzerine kurulan siteler daha çok başarılı oluyor. Siz de istikrarlı olursanız çok değil 1 sende çok fazla hit alırsınız. En fazla hit alan sitelerdir sağlık siteleri.
Son bir tavsiyem :
Sitede yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

yazısı yerine

Sitedeki bilgiler sadece bilgi vermek amaçlıdır. Doktor tavsiyesi yerine geçmez vss. gibi bir yazı koyun.
Rkilic65

kişi bu mesajı beğendi.

Ra Dijital

• Üyelik 26.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sağlıklı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 60 / 32
  • Ticaret 3, (%100)
etedavi tamam hocam tekrar tşk ederim yorumlarınız için 😊
etedavi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al