wmaraci reklam

Opencart Şıkıştırma Gzip Sorunu

3 Mesajlar 1.189 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

bekayazilim bekayazilim www.bekawebyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 69 / 69
  • Ticaret 9, (%100)
Merhaba Arkadaşlar ;

Kod Tasarımcısıyız ancak bizimde işin içinden çıkamadığımız durumlar olabiliyor muş demekki :)

Öncelikle Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Opencart temasında sıkıştırma işlemi yapmaya çalışıyorum Site hızı için ancak, Ayarlarda Sıkıştırma Seviyesi seviyesini 6 yaptığım anda ürünler içerisinde girilmeyip boş sayfa çıkarıyor. Aslında olayı anladım da nereden yapacağımı çözemedim.

Gzip le sıkıştırdığı için Muhtemelen Dosya yolunu değiştiriyor . Ancak burada ben Meta Başlığına örnek cakmakla-yanan-nargile-komuru-1-paket-10-adet-komur
tarzında ekliyorum. Sıkıştırma Seviyesini yazdığım an beyaz ekran hatası alıyorum.

Kaldırıyorum düzeliyor. Uğraştımda çözemedim birde size sorayım dedim opencartta uzmanlasan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sıkıştırma seviyesi eklemediğim zaman görünen :

Şıkıştırma seviyesi eklediğim zaman görünen :

.htaccess görüntüsü :

Not: Ürünleri Excell ile atıyorum, o yüzden meta başlığını orada yazıyorum. Çoğunlukla excelle düzenleyip atıyorum onu dikkate alarak cevap verirseniz sevinirim.

Saygılarımla..

Bekayazılım İnternet Bilişim Hizmetleri
info@bekawebyazilim.com
0542 370 17 52
www.bekawebyazilim.com
www.bekawebsoft.com
wmaraci
reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart ayarlarda gzip 0 olarak kalmalıdır her zaman.

Günümüzde Litespeed ve Nginx gibi üstün özellikler sunan alt yapılar mevcut.

Herkesin ortak hatası; resimleri optimize etmeden yüklemek oluyor siteye.

Mesela şu an sizin site ana sayfasında 2.4 MB resim mevcut. Neden resimleri optimize etmek yerine gzip ile uğraşıyorsunuz ki?

Ayrıca Journal tema kullanıyorsunuz; kendine has cache modülü mevcuttur. Sitede çalışmalarınız bittikten sonra cache aktif ettiğinizde kendiliğinden css ve js dosyalarını minimize ediyor hiç bozulmadan.

Gördüğüm kadarı ile Litespeed Web Server da barınıyor site. Opencart için Litespeed Cache eklentisini de kullanabilirsiniz.

Artık günümüzde bizim yerimize bir çok kolaylık sağlayan alt yapı ve eklentiler mevcut iken kendimizi fazla yormamıza gerek yok :)

Sadece resimleri optimize etmelisiniz mutlaka. Opencart resimleri ayrı olarak cache dosyalarından sunar. Bu da diyelim ki ana resim 100 Kb, cache dosyasına eklenen resim 120 Kb olur. Özellikle Opencart kullanıcılarının en çok dikkat etmesi gereken husus resimlerin iyi optimize edilerek yüklenmesidir. Çünkü ciddi miktarda resim eklenir cache dosyalarına.

Uzun oldu kusura bakmayın :)

Kolay gelsin.
bekayazilim sworks

kişi bu mesajı beğendi.

bekayazilim bekayazilim www.bekawebyazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 69 / 69
  • Ticaret 9, (%100)
yilmaz70 verdiğiniz bilgilerden dolayı çok teşekkür ederiz. Dediğiniz mantıklı haklısınız. Bende böyle düsündüm ancak wordpress de de bu gzip e alıştığımız için bunda da böyle deneyelim dedik. Ama dediğiniz gibi Litespeed işimi görecek ayrıca Journal temasında mevcut dediğiniz gibi .

Tekrardan teşekkür ederiz.
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

Bekayazılım İnternet Bilişim Hizmetleri
info@bekawebyazilim.com
0542 370 17 52
www.bekawebyazilim.com
www.bekawebsoft.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al