freelance iş ilanları

Opencart Ssl Yönlendirme Sorunu

8 Mesajlar 1.454 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Opencart'ın kurulumu tamam,içerikler tamam, her şey hazır sıra ssl kurmaya geldi. Hosting ve domaini isimtescil'den alan arkadaşım ssl'i de buradan almış. İsimtescil, ssl'i kendilerinin kurduklarını söyledi. Ben de onlara alt yapıda ssl kurulu olabilir ama biz tarayıcıda yeşil bar da görmek istiyorum.

Bu yeşil bar için epey didiştik isimtescil'le. Destek personeli yönlendirmeyi yaptığını söylüyor fakat yaptığı yönlendirme sonucu sitede sorunlar yaşıyoruz. İconlar kaybouyor,sayfa açılmıyor, açılsa da tema gidiyor kayıyor falan. Personel bana https:// protokolünü el ile yazıp girmeniz gerekiyor diyor ama bu saçmalık değil de ne ? El ile yazacaksam yaptıkları yönlendirme falan ne işe yarıyor ? Neyse baktım olmuyor kolları sıvadım kendim yapmaya karar verdim. İsimtescil'in kendi blogunda yayınladığı makaleyi dikkatlice okuyup talimatların her adımını onlara göre uyguladım ama sonuç koca bir "SIFIR" şimdi de site hiç açılmıyor.

Konu hakkında fikir ve desteğinize ihtiyacım var.

site :
https://www.kisa.link/7wPd

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.
wmaraci
reklam

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Htaccess yönlendirmelerini ve config ayarlarını yaptınız mı ? Sertifikada bir sorun yok çünkü

verifull verifull WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Hosting, Sunucu ve Yazılım Gel
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** B**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 2 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Pm atıldı

projeus projeus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lojistik Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 134
  • Beğeniler 44 / 41
  • Ticaret 0, (%0)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Htaccess yönlendirmelerini ve config ayarlarını yaptınız mı ? Sertifikada bir sorun yok çünkü

Ssl yönlendirme işlemlerini http://blog.isimtescil.net/opencart-ssl-yonlendirme-ayalrari/ buradaki gibi yapıyorum. Gerçi burada linkte ve makale içerisinde yanlış yazılmış kelimeler var bu yanlışlık kodlarda da olabilir diye düşünmedim değil.

Bir de mesela config ayarlarını yapmak için editörü açıyorum, kodları inceliyorum ve hiç bir değişiklik yapmadan, sadece en alt satırda space ile bir boşluk bırakıp, daha sonra o boşluğu yine silip kaydediyorum sayfayı. Yani değişiklik yapmadığım halde hata veriyor.

Bazen bir fikir binlerce satır koda denktir.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

projeus adlı üyeden alıntı

Ssl yönlendirme işlemlerini http://blog.isimtescil.net/opencart-ssl-yonlendirme-ayalrari/ buradaki gibi yapıyorum. Gerçi burada linkte ve makale içerisinde yanlış yazılmış kelimeler var bu yanlışlık kodlarda da olabilir diye düşünmedim değil.

Bir de mesela config ayarlarını yapmak için editörü açıyorum, kodları inceliyorum ve hiç bir değişiklik yapmadan, sadece en alt satırda space ile bir boşluk bırakıp, daha sonra o boşluğu yine silip kaydediyorum sayfayı. Yani değişiklik yapmadığım halde hata veriyor.

Teamviewer veya anydesk verebilirsen kontrol edeyim hocam. Çok çektim bu dertleri allah düşürmesin :D

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
projeus

• Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

Hocam ben biraz baktım da durum biraz daha karışık bundan. İsimtescil config'in altına bi kod ekletiyor mesela normalde olmayan birşey, o kod olmayınca site çalışmıyor ancak genel olarak da klasik kurulumlar hata veriyor

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Bana pm den ftp bilgilerini verirseniz bir bakmak isterim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al