wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun satış sitesi kuranlardan yardım

3 Mesajlar 470 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

YunusEmreCetin YunusEmreCetin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, ben yakında bir oyun satış sitesi kurmak istiyorum ama instagram üzerinden küçük küçük başlamayı düşünüyorum ancak bu işin yasalarını ve kurallarını bilmiyorum sanal posu hiç dert etmiyorum shopier var ancak bazı insanlar diyor ki şirket açman lazım her ay vergi ödemen lazım filan diyorlar.
Ama öyle siteler görüyorum ki nerdeyse 10 yıldır hizmet veren ve sitesinde şirket olduğuna dair bir iz bile göremediğim ve https://www.ticaretsicil.gov.tr/view/hizlierisim/unvansorgulama.php sitesinde o firmanın şirket olduğuna dair hiç birşey göremediğim siteler var.
Yani bir oyun satış sitesi açıp ordan satış yapmak yasalmı? değilmi? veya bir şirkete muakkak ihtiyacımız mı var?

wmaraci
reklam

ReklamSenincom ReklamSenincom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Reklam Aracılık
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 169
  • Beğeniler 23 / 34
  • Ticaret 6, (%100)
Oyun satıştan kastınız, 0 oyun mu yoksa bu ucuza yurt dışından satın alınan 2. el ya da çalıntı oyunlar mı hocam? 0 oyun alım satımı için firma gerekli, ama 2. el oyun alım satımında belli bir gelire kadar zannediyorum şirkete ihtiyacınız yok. En azından bir nabzı yoklarsınız, satış olur sizi de mutlu edeceğine inanırsanız şirket işlerine girişirsiniz. Ben olsam öyle yapardım diyelim :)

YunusEmreCetin YunusEmreCetin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Karaman
  • Ad Soyad Y** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 25 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
yurtdışından key satın alıp türkiyede satmak istiyorum key şeklinde olduğu için çalıntı vs. durumlar söz konusu olmayacaktır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al