wmaraci reklam

Özel Muhasebe Yazılımı Fiyat Tavsiyesi

6 Mesajlar 905 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

OrhanOzkercin OrhanOzkercin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 33 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Herkese merhabalar,
Ben bilgisayar mühendisliği 3. sınıf öğrencisi olarak geçtiğimiz günlerde Çeşmede uzun yıllardır faaliyet gösteren bir firmadan bir iş teklifi aldım fakat bu iş için ne kadarlık bir değer biçmem konusunda kararsızlık yaşıyorum. Yapacağım iş bu firmanın muhasebe ve satın alma bölümü için yapılacak. Programın 4 ana amacı var diyebilirim.
Bunlardan biri firmaya gelen ve firmadan giden faturaların takibi, bu faturaları kesen firmaların cari takibi ve bu verilerin listelenip çıkartılması.
Bir ikincisi firmada çalışan bütün personel verilerinin tutulması ve yapılan ödemelerin tarih vs gibi detayların tutulup listelenmesi.
Üçüncü başlık ise firmada farklı zamanlarda farklı alanlarda gelen gelirleri ve türlerini tutup, çeşitli hesaplamaları yapıp kategorize edip bunları listelemek.
Bir sonraki istek ise şirketin önünü görmesi için bu verilerler ile ileri dönem hakkında tahmini veriler ortaya çıkarmak, vergi, gider gibi kalemler hakkında tahmin yapabilmek.
Son olarak her bir kategori için gerekli şekilde raporlama yapmak.

Proje kabaca bu şekilde açıklanabilir, biz projeyi 2 arkadaş olarak yapacağız.c# dilini kullanacağız ve veritabanı olarak da MsSql kullanacağız. Versiyonlar şeklinde sunacağız. Önümüzde ki bir kaç gün içerisinde yüz yüze görüşme gerçekleştireceğiz, internette yaptığım araştırma sonucu hazır yazılımlar 10bin liralara da var bin liralara da var, siz tecrübeli kişilerden de tavsiye almak isterim. Görüşme öncesi için de bir sunum hazılıyorum, görüşme öncesi hazırlık için de neler tavsiye edersiniz öğrenmek isterim.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Örnek yazılımlar:
1-) https://www.hepsiburada.com/leaf-one-1-enterprise-plus-ticari-yonetim-sistemi-p-HBV00000A1MAH

2-) https://www.mikro.com.tr/urunler-ve-hizmetler/mikro-jump?gclid=Cj0KCQiA4aXiBRCRARIsAMBZGz9jqZD6pLJu9iivhcvjCMqRJ2MZ3s3fBGPplT3Ondq4iXagSNh6D4EaAqyuEALw_wcB#

wmaraci
reklam

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Anlattıkların için sıfırdan bir yazılım yaptırsan bile ücreti 2 bin lirayı geçmez.(Hem de Jquery'si de dahil olmak üzere) Ama tabi müşteriler genellikle daha yüksek bir maliyeti olacağını düşünüyor. O nedenle daha yüksek fiyatlar önerebilirsin. Ama gidip de 10 katını falan isteme derim.
Niye c# onu da anlamış değilim açıkçası.

canfidelity canfidelity WM Aracı Kimlik Onayı
  • Üyelik 05.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Görsel İletişim Tasarımı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ş**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 85 / 22
  • Ticaret 6, (%100)
www.sandayazilim.com
OrhanOzkercin

kişi bu mesajı beğendi.

nozver nozver WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad N** Ö**
  • Mesajlar 271
  • Beğeniler 36 / 81
  • Ticaret 0, (%0)
takipteyim merak ediyorum gelecek cevaplari
OrhanOzkercin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

YORci YORci yorci.com Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Arkaplan Yazılım
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad I** Y**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 88 / 127
  • Ticaret 21, (%100)
Yazılım fiyatı biraz işin mahiyetine biraz da yazılımcının bilgi ve deneyimine bağlıdır.

Yapacağınız yazılımı çok yüzeysel açıklamışsınız halbuki yazılım fiyatını detaylarından alır. Deneyimliysen hangi detay üzerinde ne kadar zaman harcayacağını, ne kadar canını sıkacağını düşünmelisin.

Ayrıca alacağınız işi ne kadar sürede bitirmeyi planlıyorsunuz, program / araç gereç için masrafınız olacak mı, gününüzü sadece bu iş için mi harcayacaksınız vs. tüm bu değerleri düşünerek fiyatlandırmalısınız.

Bugün standart bir geliştiricinin aylık maaşı 4bin TL'den başlıyor, eğer bu sürenin üstünde çalışmayı öngörüyorsanız, bence bu fiyatın altına da inmeyin, ne siz kölelik yapın ne de piyasayı altüst edin ama bilginize güvenemiyor, kendinizi geliştirmek için girişecekseniz, tüm yazılım bilimini bir kenara atıp, tüm yazılım prensiplerinin ağzını kıracaksanız, tüm yazılım tasarım desenlerini çizip geçecekseniz, kısacası stajyer olarak yapacaksanız bu iş size göre değil, daha küçük çaplı işlere yönelip kendinizi geliştirseniz sizin için de müşteriniz için de daha hayırlı olur.
OrhanOzkercin

kişi bu mesajı beğendi.

OrhanOzkercin OrhanOzkercin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 108
  • Beğeniler 33 / 21
  • Ticaret 3, (%100)

nozver adlı üyeden alıntı

takipteyim merak ediyorum gelecek cevaplari

https://www.***.net/webmaster-genel-konular-sorunlar/1983799-muhasebe-yazilimin-fiyati-ne-olmali.html
Hocam burda çok daha fazla yorum geldi, dilersen burdan da faydalanabilirsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al