wmaraci reklam

Pagerank Nedir? Kısa sürede Nasıl yükseltebiliriz?

11 Mesajlar 1.451 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaşlar malum okulların kapanması ile blog'uma daha fazla zaman ayırma şansı buldum. Ve yeni makaleler yazmaya başlıyorum. Düşündüm ki çoğu webmaster'ın bilmediği, bilse bile nasıl yükselteceğini bilmediği Pagerank bilgi vermeye çalışacağım.

Pagerank Nedir?

Pagerank , Google'ın sitenizi derecelendirme sistemidir.

Bu derecelendirmeyi neye göre yapar?

Google bu derecelendirmeyi:

Sitenizin içeriğine

Ziyaretçi sayınıza

Tasarım kalitenize
göre yapar.

Pagerank'ı nasıl yükseltebilirim?

Pagerank'ı yükseltmenin bir çok yolu vardır, ancak en önemli yeri arasında şunları sayabiliriz:

*Sitenize her gün yazı girerek güncel tutmanız gereklidir.

*Sitenize girdiğiniz yazılar mutlaka özgün olmalıdır. Özgün yazıları Google çok kısa zamanda indexlemektedir.

*Yazılarınızda bol bol görsel ve video kullanmaktan çekinmeyin, cebinizden çıkmıyor yaa :D

*Sitenizin tanıtımını yapın, özellikle sosyal medya araçlarında siteniz adına hesaplar alın, bu hesaplar üzerinden trafik akışı sağlayabilirsiniz.

*Kesinlikle seo çalışması yapın ya da yaptırın, kendinizde yazılarınızda seo kurallarına uyun.

*Pagerankı yüksek olan sitelerden link almaya çalışın. Düşük pageranklı (1-2 gibi) sitelerden onlarca link almak yerine, pagerankı yüksek olan (6-7 gibi) sitelerden 1 link almak daha faydalıdır

Kaynak: http://blogbilisim.com/pagerank-nedir.html

Emeğe saygı....
olcaytd LeventC

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
teşekkürler güzel bir açıklama olmuş
Harunokumus

kişi bu mesajı beğendi.

ByPowerfuL ByPowerfuL E-Commerce Manager Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı - A+++ SEO
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Backlink çalışması sitenizin; hızlı indexlenmesine,google pagerank değeri almasına ve kelime bazlı seoda sizi üst sıralara yerleştirmenize yarar fakat ;

Backlink çalışması yaparken nelere dikkat etmeliyiz ?
Sitemizi yeni açtıysak başlangıçta backlink çalışması yapmanızı önermiyorum google'nin gözünde spam site durumuna düşmenize neden olacaktır.

Birçok webmasterin sıkça düştüğü hatalardan bazıları ; backlinke abanıyorlar gereğinden fazlasıyla backlink çalışması yapıyorlar ve sandboxa düşüyorlar...Biz bu hataya düşmeyeceğiz tabiki kaliteli ve gerekli sayıda backlink alacağız. Backlink alırken aldığınız sitenin içeriği sizin sitenizle aynı olmasına özen gösterin.. Eğer karşılıklı backlink çalışması yaparsanız çapraz backlink çalışmanız daha faydalı olacaktır.

Webmasterlerin düştüğü diğer hata ise ; blog ve profil backlink hatası... Bu sistemi bazı programlar yapıyor ve programla yapılan blog ve profil backlink sitenizi spama çeviriyor !
LeventC

kişi bu mesajı beğendi.

N11'de Ürünlerinizi İlk Sıraya Taşıyorum. Detaylar İçin P.m Atınız.

kst37 kst37 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Teknikeri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 1 / 17
  • Ticaret 14, (%100)
Teşekkürler ancak yazdıklarınızın pagerank ile doğrudan bir ilişkisi yok, yazdıklarınız daha çok google üzerinde üst sıralara yükselmek, hit almak için uygulanabilir. Tek sayfa sadece index atılmış bir sitenin pr2, pr3, onlarca çalışma yapılmış, sosyal paylaşımları yapılmış bir sitenin pr değeri almadığını bile görebilirsiniz. Pagerank artışı için şuan yapılacak en belirgin uygulama pr değeri olan sitelerden link almaktır. Hiçbir çalışma yapılmayıp sadece yazı girilen, veya sadece kopya içerik girilen sosyal medya vb paylaşımı olmayan sitelerinde pr değeri aldıklarına şahit oldum.

Google bu derecelendirmeyi:

Sitenizin içeriğine

Ziyaretçi sayınıza

Tasarım kalitenize
göre yapar.

burası element uydurma gibi birşey olmuş :)

100+ Projelik Domain Portföyümüz http://goo.gl/iHMfLG
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Harunokumus Harunokumus WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad H** O**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 145 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

ByPowerfuL adlı üyeden alıntı

Backlink çalışması sitenizin; hızlı indexlenmesine,google pagerank değeri almasına ve kelime bazlı seoda sizi üst sıralara yerleştirmenize yarar fakat ;

Sitemizi yeni açtıysak başlangıçta backlink çalışması yapmanızı önermiyorum google'nin gözünde spam site durumuna düşmenize neden olacaktır.

Birçok webmasterin sıkça düştüğü hatalardan bazıları ; backlinke abanıyorlar gereğinden fazlasıyla backlink çalışması yapıyorlar ve sandboxa düşüyorlar...Biz bu hataya düşmeyeceğiz tabiki kaliteli ve gerekli sayıda backlink alacağız. Backlink alırken aldığınız sitenin içeriği sizin sitenizle aynı olmasına özen gösterin.. Eğer karşılıklı backlink çalışması yaparsanız çapraz backlink çalışmanız daha faydalı olacaktır.

Webmasterlerin düştüğü diğer hata ise ; blog ve profil backlink hatası... Bu sistemi bazı programlar yapıyor ve programla yapılan blog ve profil backlink sitenizi spama çeviriyor !

katılıyorum hocam.

• Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Bu mesajı not olarak alıyorum :) Teşekkürler.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)

LeventC adlı üyeden alıntı

Bu mesajı not olarak alıyorum :) Teşekkürler.

Ben teşekkür ederim ,WMA Yazar sistemi aktifken yazmış olduğum bir makaleden bir kısım alıntıdır. Profilime girip konularımı aratırsanız daha fazla makaleye ulaşabilirsiniz :)

• Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)

Ben teşekkür ederim ,WMA Yazar sistemi aktifken yazmış olduğum bir makaleden bir kısım alıntıdır. Profilime girip konularımı aratırsanız daha fazla makaleye ulaşabilirsiniz :)

abone oldum linkteki yazıya. ihtiyacım vardı . Tekrar çok teşekkürler.Eline sağlık
ByPowerfuL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 22.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1575
  • Beğeniler 533 / 459
  • Ticaret 18, (%100)
Bu arada başlıktaki anlam karmaşasınız düzeltelim , pagerank değerlerinde kısa sürede bir değişme yaşayamazsınız ipler google'ın elinde olduğu için güncelleme tarihlerinde yada ara güncellemelerde bir artış elde edebilirsiniz.

karolla karolla WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazar
  • Mesajlar 398
  • Beğeniler 13 / 67
  • Ticaret 6, (%100)
buddypresstr.com bana ait bir site. siteyi kurdum. öyle bıraktım. hiç birşey yapmadım pr1 olmuş. Hit günlük 10 yok. içerikde nerdeyse hiç birşey yok. bana link veren de yok :D nerden geldi bu pr anlamış da değilim :D bunun yerine japonca konusunda türkiyenin en büyük sitesine sahibim. hit 500 civarı içerik 2 buçuk yıllık %100 özgün içerik. pr şuan 0. Gerçi domain değiştirmeden önce pr 3tü. ama 1 ayda bu site pr 1 olmadı. ama buddypresstr 1 ay kadar sürede pr1 oldu :D biri bana bunu açıklasın arkadaş :D

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al