wmaraci reklam
lidertakipci

Panaroma Harita Nasıl Yapılır?

5 Mesajlar 793 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

oguzhaner oguzhaner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web/Desktop Coder
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba, bildiğiniz gibi Google'ın ve Yandex'in çok güzel bir street view sistemi mevcut. Bende buna benzer bir sistem yapmak istiyorum. Tamamen kişisel amaçlı olacak. Bildiğiniz bir yazılım, yöntem var mı acaba? Panaroma olarak çekeceğim resimleri çünkü 360 derece çekim yapacak bir cihazım yok :):)

wmaraci
reklam

ovelibudak ovelibudak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek ------
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 702
  • Beğeniler 384 / 265
  • Ticaret 2, (%100)
Profesyonel anlamda olmayacaksa orta veya üzeri model akıllı telefonlarla yapabilirsiniz. Hemen hepsinde panoramik çekim özelliği var. Hatta türlü türlü panoramik çekim şansınız var: Yatay, dikey, küre vb.

• Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Evet panoramik özelliği var fakat bu fotoğrafları web ortamına taşımak istiyorum onu beceremedim

Csulu Csulu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Adwords And Adsense
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 259
  • Beğeniler 14 / 79
  • Ticaret 0, (%0)
şöyle bir şey yapabilirsin diye düşünüyorum daha önce hiç 360 derece ortamda denemedim fakat büyük resimlerde denemiştim çalışmıştı

etrafı çekersin 360 derece sonra çektiklerini birleştirirsin resmi sayfaya 100% koyarsın sonra jquery ile mouse nereye giderse resim oraya gidicek şekilde kodlarsın yani mouse sol tarafa gittiği zaman resmin sol tarafları yani sola dönmüş gibi olabilir

daha önce denemedim eminim daha kolay yolu vardır fakat aklımda ki yol bu olabilir olmayadabilir kesin bir şey diyemiyorum

oguzhaner
oguzhaner

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

Csulu adlı üyeden alıntı

şöyle bir şey yapabilirsin diye düşünüyorum daha önce hiç 360 derece ortamda denemedim fakat büyük resimlerde denemiştim çalışmıştı

etrafı çekersin 360 derece sonra çektiklerini birleştirirsin resmi sayfaya 100% koyarsın sonra jquery ile mouse nereye giderse resim oraya gidicek şekilde kodlarsın yani mouse sol tarafa gittiği zaman resmin sol tarafları yani sola dönmüş gibi olabilir

daha önce denemedim eminim daha kolay yolu vardır fakat aklımda ki yol bu olabilir olmayadabilir kesin bir şey diyemiyorum

oguzhaner

Bunu bir araştırayım teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al