wmaraci reklam

Paypal’dan Banka Hesabına Para Gönderme (Videolu)

8 Mesajlar 1.748 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Merhaba arkadaşlar yeni başlayan arkadaşlarımız için derslerimiz devam ediyor.Bugün birçok webmaster forum sitesinde ücret karşılığı yapılan bir işi nasıl ücretsiz yapacağınızı göstereceğim.Özellikle son zamanlar da birçok arkadaşımız Paypal hesaplarından Banka hesaplarına paralarını aktarabilmek için bazı kişilere komisyon veriyorlar , birçok defa buna gerek olmadığını söylememize rağmen hala aynı hataya düşen arkadaşlarımız için bu dersi hazırladım.

Paypal'dan Banka Hesabıma Nasıl Para Aktarırım?

Paypal'dan banka hesabına para aktarmanın ücretsiz olduğunu öncelikle söylemeliyim arkadaşlar.Ücretsiz bir şekilde hesabınızdan hiçbir şekilde komisyon alınmadan paypal hesabınızdan banka hesabınıza para aktarabilmeniz için hesabınızın onaylı veya onaysız olması hiç de önemli değil.Paypal hesabınızdan banka hesabınıza paranızı ister onaylı isterseniz onaysız hesaplarınızdan yatırabilirsiniz.Para aktarma işleminizi nasıl yapacağınızı gösteren bir video çektim arkadaşlar , ancak mikrofonum olmadığı için netbookun mikrofonunu kullandım ; ses bu yüzden garip gelebilir.Bu arada arkadaşlar videonun altında dikkat etmeniz gereken birkaç hususu belirteceğim.

Nelere Dikkat Etmeliyim?

• Arkadaşlar öncelikle hesabımızı eklerken verdiğimiz bilgilerin doğruluğuna dikkat etmeliyiz.

• Verdiğiniz isim banka hesap sahibinin adı ile aynı olmalıdır.

• Ardından banka adınızı doğru yazmalısınız , eğer bu konuda emin değilseniz burada ki listeden kullandığınız bankanın uluslararası adına bakabilirsiniz.

• En son olarak IBAN kısmına başında TR kullanarak IBAN numaramızı boşluksuz bir şekilde yazıyoruz.

• Peki ya bilgilerinden birini yanlış girdiniz ve aktarım yap dediniz ne olacak?Paypal geçersiz bir hesaba ödeme yapamayacağından hesabınızdan 10 TL keserek ücreti geri yatıracaktır.Bu yüzden hesap bilgilerinizi eklerken verdiğiniz bilgilere dikkat edin , yanlış bir bilgi girerseniz paranız 10 TL kesintiye uğrayarak Paypal hesabınıza geri yatırılır.

Parayı Aktardım Ödemem Gelmedi Ne Yapacağım?

Arkadaşlar öncelikle para aktarma işleminizi onayladıktan sonra işlemler bölümünde beklemede yazısını göreceksiniz , bu yazı büyük ihtimal bir gün sonra tamamlandı olarak gözükecektir.Ancak paranızın hesabınıza yatması biraz daha uzun sürüyor.Burada ki tamamlandı yazısı paranızın Paypal tarafından bankanıza gönderildiğini belirtir ; daha sonra işlemin bankanıza ulaşması , bilgilerin doğrulanması gibi işlemlerden dolayı hesabınızın tam olarak bankanıza yatması en geç bir haftayı bulur.Ben İş Bankası kullanıyorum ve ödemelerimi 4 iş günü içerisinde alıyorum tabi bu bankadan bankaya değişiklik göstermektedir.Bu yüzden Paypal'da tamamlandı yazısı gözükse de paranın hesabınıza yatması birkaç gün alıyor.

Arkadaşlar son defa söylüyorum eğer paranızı göndermeden önce Paypal'a verdiğiniz hesap bilgilerinizde bir sorun , bir eksiklik , bir yanlışlık varsa ödeme yapılamayacağından dolayı Paypal gönderdiğiniz miktardan 10 TL keserek tekrar bu miktarı Paypal hesabınıza yatırır ancak paranız banka hesabınıza başarı ile yatırılırsa Paypal hiçbir ücret kesmez.Herhangi bir soru veya öneriniz varsa yorum olarak belirtin en kısa sürede geri dönüş yapmaya çalışırım.

Kaynak: Paypal'dan Banka Hesabına Para Gönderme
brk myenes GeceHaramisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

LadyArch3r LadyArch3r Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 930
  • Beğeniler 60 / 102
  • Ticaret 3, (%100)
teşekkürler.

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Önemli Değil ;)

Mertcan Mertcan Hayat kısa, kuşlar uçuyor Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yatırım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 5426
  • Beğeniler 39 / 1529
  • Ticaret 38, (%100)
Anlatım için teşekkürler. Bunu bilmeyen çok kişi vardı diye düşünüyorum video yararlı olmuş.

Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Olric Olric WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1178
  • Beğeniler 0 / 247
  • Ticaret 42, (%100)
Eline sağlık güzel anlatım olmuş.

GeceHaramisi GeceHaramisi WebEkibim.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Graphic Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 4 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Bir çok kişinin işine yarayacaktır. Güzel anlatım, teşekkürler.

WebEkibim.com / İnternet Çözüm Ortağınız.

Karyotip Karyotip .... Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Sağlık Çalışanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** E**
  • Mesajlar 1479
  • Beğeniler 312 / 379
  • Ticaret 42, (%100)
Teşekkürler anlatım için paypal hesap isminde adımın bir harfini büyük yapmışım değiştirsem sorun olur mu acaba?
TuRan şeklinde yapmışım.:)

sosyalme.com

• Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

Karyotip adlı üyeden alıntı

Teşekkürler anlatım için paypal hesap isminde adımın bir harfini büyük yapmışım değiştirsem sorun olur mu acaba?
TuRan şeklinde yapmışım.:)

Pek sorun olmaz zaten burada önemli olan Paypal'a girdiğin banka hesap bilgilerin ile , banka hesap bilgilerinin uyuşması.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al