Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!


Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Webmaster Genel

PayPal Türkiye’ye geri dönüyor

  #31  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 03:48
Avatar Seçilmemiş
Üyeliği Durdurulmuş
 
Üyelik Tarihi: 12 Ağustos 2015
Yaş / Cinsiyet: 23 / Erkek
Ad, Soyad: Bu... Ba...
Mesajlar: 531
Beğeniler: 352 / 127
Ticaret: 30, 100%
Alıntı:
Economist Adlı Üyeden Alıntı
MuhammedAVCİ

Enpara EFT, Havale ve hiçbir ücret talep etmeyen ayrıca Ayda bir farklı ATM'lerden ücretsiz para çekebileceğiniz bir banka kartıdır. 18 yaş sınırlaması; güzel bir tercihtir. 18 yaş sınırı her foruma getirilmeli yıllardır bunu söylüyorum. 18 yaşının altında çok delikanlı, düzgün ticaret yapan çocuklar tanıyorum. Fakat %90'ı ticaret kalitesini, ticaret akışını, ve piyasayı düşüren tiplemelerdir.

PayPal gelirse çocuklar sevinecektir, ben değil.
Nikine Economist yazmışsın ama ekonomiden 1 gram anladığın yok. PayPal bir girişim için en önemli araçtır. Hızlı büyüme elde eden (benim ki dahil) girişimler PayPal sayesinde kickstart yapabilmişlerdir. Bu sadece işin girişim tarafı, bir de bunun standart commerce tarafı var oraya zaten hiç girmeyelim
  #32  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 04:09
turudu Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 24 Temmuz 2016
Cinsiyet: Erkek
Ad, Soyad: Le... Tü...
Mesajlar: 171
Beğeniler: 68 / 2
Ticaret: 0, 0%
Bir girişim için önemli olan şey "paypal" değil girişimin getireceği yenilikler ve talebin x zamanda y maliyetle karlı bir şekilde arz olunmasıdır.

Bugün dünyadaki bir çok girişim paypal olmadan da büyüyor ve dev bir marka haline geliyor. Paypal zurnanın zırt deliğidir.

"kickstart" yazarak "standart commerce" yazarak farklı ve havalı görüneceğinizi sanıyorsanız aldanıyorsunuz. Paranın dini imanı olmaz.

"paypal" doksanlı yıllardan kalma bir teknolojidir. Bugün ve pek yakın gelecekte Apple ve Google ödeme sistemlerini tüm kullanıcılara açınca göreceksiniz. Türkiye'de de para transferi ve ödeme sistemleri bankacılık tekelinden çıkarılmıştır. Burada büyük bir fırsat var ama burası velet kaynadığı için görülmüyor

Paypal ebay tarafından kendi ödeme sistemlerini yönetebilmek için satın alınmıştır. Esasında paypal'ın amacı ebay'ı büyütmektir. 173 milyon kullanıcısının ne kadar aktif olup olmadığı bilinmemektedir.

Neyse bu konudan sıkıldım. Artık yazmayacağım. Bir farkındalık yaratabildiysem ne mutlu...
Genç ve Economist bunu beğendi.
  #33  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 04:19
Avatar Seçilmemiş
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 28 Mayıs 2016
Yaş / Cinsiyet: 40 / Erkek
Meslek: ticaret
Konum: İzmir
Ad, Soyad: Me... Ya...
Mesajlar: 466
Beğeniler: 95 / 43
Ticaret: 0, 0%
enpara varken niye paypal denmiş... radyo varken niye Tv ,sinema varken niye Tv gibi birşey bu...

3-5 dolar vergisiz kazançdan 13 yasındaki veletler 1-2 dolar para kazanacak denmiş... vehbi koçlar bile çocukken su satarak büyümüş 13 yaşındakilere vergi mükellefimi yapacaksınız 13 yasındakinin kazandığı 1-2 dolarımı göz diktiniz? 18 yasından büyük olsa bile 430 liranın altında geliri olan herkese devlet yeşil kart veriyor. Bu 430 lirayı nerde kazanıyor ki bir şirkette 430 lira kazanılır mı sigortası olmadan asgari üret verilmeden.. devlet bile 430 liranın vergiiz olacağını kabul ediyor

Devlet herkese yeşil kart vereceğine insanların çalışması için destek olmalı. Paypal varsa kaçak olur yurtdışından ürün alımı artar vs. komünist ülke mantığıdır , eskiden üstünde dolar olan hapse atılıyormuş vs şimdi paypal ile alışveriş olursa cari açık büyür diyende çıkar birde devlete güvenin deniyor... devletin başındakiler kaçakçılık yapıyor vergisiz ticaret yapıyor Türkiyeye vergi vermemek için başka ülke adıyla ticaret yapıyor diyeceğim daha sayfalar dolusu şey yazıcam olmayacak.. devlet memuru yada devletle iş yapan yada iktidar partiden yada maaşla forum yazarı burda yazıyor ve bizde cevap yazmak zorunda kalıyoruz ya o kötü.. çünkü hiç bir zaman ikna olmayacak maaş geliyor mesleği o çünkü
enucuzmagaza.biz
amway.com.tr/user/enucuzmagaza/invite=yes
shop.flptr.com
Trendium.Moda
  #34  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 04:33
Mrtcn Adlı Üyenin Avatarı
PrismaCSI
 
Üyelik Tarihi: 06 Eylül 2013
Yaş / Cinsiyet: 27 / Erkek
Konum: Ankara
Ad, Soyad: Me... Gö...
Mesajlar: 2.752
Beğeniler: 1468 / 408
Ticaret: 9, 100%
Alıntı:
turudu Adlı Üyeden Alıntı
Servis ve hizmet alanında BKM Express, TROY, Kredi kartına taksit imkanı (Bu bizim dünyaya hediye ettiğimiz bir sistemdir), POS üzerinden EMV ile fiziksel şifreli işlemler, 3D SMS doğrulama, biometrik atm doğrulama (iş bankası) bunlara baktığınız zaman arkasında hep Türkiye'yi görürsünüz. Bunların üretimi, kullanımı, toplum tarafından sahiplenilmesi ve kullanılması hem dünya ortalamasından çok yüksektir hem de alt yapı olarak Türkiye'ye aittir. Burada eleştirilebilecek tek şey ATM içinde windows xp'lerdir. Bu sorunda dünyanın sorunudur.

Donanım alanında HUGIN mesela dünyanın ilk yazarkasa şirketidir ve Türkiye tarafından satın alınmıştır ve şuan faaliyetine devam etmektedir.

Tüketici yazılımları alanında dünyanın en iyi finans yazılımları ve mobil uygulamaları Türk bankalarına aittir. Garanti bankasının Internet şubesinin kullanıcı sayısı Türkiyedeki facebook kullanımından daha fazladır. Hatta garanti bankasının mevcut Internet şubesi kullanıcı sayısı avrupada belki en az 20 ülkenin nufüs sayısından daha fazladır. İş bankası, YKB, Akbank, Ziraat ve Vakıf gibi diğer bankaları saymıyorum.

Uluslararası finans alaında VISA gibi MASTERCARD gibi şirketlerin stratefik yöneticilerinin içinde azımsanmayacak kadar Türk vardır. Bir çok iş adamının stratejik öneme sahip şirkette yatırımları vardır (bunu bu forumda yazmam. İsteyen araştırır ve bulur.)

Kurumsal yazılım alanında Borsa İstanbul'ın yazılımı Türkiye tarafından geliştirilmiştir ve dünyada bir çok borsaya satılmaktadır. Bunun gibi sayısız kurumsal örnek mevcuttur.

*.*.*

Türkiye donanım bazlı cep telefonları konusunda böyle bir kısıtlama getirmiştir. Kafanıza göre POS cihazı ithal edip satamazsınız. Aynen cep telefonu satamadığınız gibi. IMEI'si tutmayan cep telefonu çalışabiliyor mu? Bu mudur derdiniz. Bu hiçte anormal değildir. İzin alacaksınız. Lisans alacaksın. Kayıtlı olacaksınız. Devlet siz POS cihazı ithal edin diye imtiyaz vermez. Siz POS cihazı geliştirdiniz de devlet karşı mı çıktı. Sizi engellediler mi? Kusura bakmayın bu sorduğunuz soru kesinlikle çok saçmadır.

*.*.*

Şirket kurarsanız ortağınız devlettir. Sizin kim olduğunuz önemli değildir. Unumayın devlet Türkiye'nin en zengini Rahmi KOÇ beye bile emekli maaşı verir. Devletçi birisi değilim ancak bazı şeylerin farkında olmanız için yazıyorum.

*.*.*

Aşağıda yer alan yönetmelik bile sürekli güncellenir ve dünyada bir çok ülke tarafından örnek alınır.

Bankalarda Bilgi Sistemleri Yönetiminde Esas Alınacak İlkelere İlişkin Tebliğ
http://www.resmigazete.gov.tr/eskile...20070914-1.htm
Bilgiler için teşekkürler resmi gazete için ayrıca teşekkür ederim bi göz atacağım

Bu arada POS olayını yanlış anladınız ödeme sisteminde direk sorun var çekilmiyor para yurtdışı işlemlerde

Bunun dışında rahmi koç vs beni ilgilendirmiyor. hiçte umrum da değil elin parası bizi germesin huzurumuz kaçmasın
  #35  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 04:56
Economist Adlı Üyenin Avatarı
Bla, bla, bla..
 
Üyelik Tarihi: 05 Temmuz 2014
Cinsiyet: Erkek
Meslek: Domain
Konum: Adana
Ad, Soyad: Em... Dö...
Mesajlar: 1.924
Beğeniler: 1088 / 1017
Ticaret: 257, 100%
turudu

Takma hocam takma, bırak didişip dursunlar yıllardır böyle yapıyorum. Fikirlere saygısı olmayan insanlar topluluğu hala ne demek istediğimi anlamadan boş, gereksiz yorumlarını sürdürüyorlar.
Konu Economist tarafından (24 Ağustos 2016, 05:09 ) değiştirilmiştir.
  #36  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 08:37
turudu Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı
 
Üyelik Tarihi: 24 Temmuz 2016
Cinsiyet: Erkek
Ad, Soyad: Le... Tü...
Mesajlar: 171
Beğeniler: 68 / 2
Ticaret: 0, 0%
Alıntı:
Mrtcn Adlı Üyeden Alıntı
Bu arada POS olayını yanlış anladınız ödeme sisteminde direk sorun var çekilmiyor para yurtdışı işlemlerde
Bu durum teknik bir yetersizlikden dolayı değil ödeme sağlayıcı bir banka ise yurtdışı satış işlemlerinin blokeli olmasından kaynaklanıyordur.

POS hizmetlerinde (banka tarafında hizmet açısından yani sanal yada fiziksel fark etmez) özellikle mail-order ve yurtdışı satış kapalı olabiliyor.

Turistlik olmayan bir yerleşimde bir beyaz eşya bayisinin veyahut bir gıda toptancısının yurtdışı satışlara güvenlik gereği hizmeti kapatılabilir. Buda gayet mantıklı bir harekettir.

"fraud and chargeback" konusu çok kapsamlı ve geniş konudur. Paypal'ı bu hale getirende zaten bu iki kavramdır. Paypal güvenirliliğini bu iki kavram sayesinde doksanlı yıllarda kazanmıştı ama sistemler öyle bir gelişti ki ve insanların sosyal algıları öyle bir farklılaştı ki ve de son olarak mobil devrim gerçekleşti.

Fintech konusunda uzman birisi olarak bunları yazıyorum. Bu konunun çok su kaldırır tarafı vardır. Ama teknik kısım bu işin son kısmıdır. Amaç farklıdır. Paypal ABD çıkarlarına hizmet eder. Eğer Türkiye paypal'ı kendi çıkarına kullanmaya başlarsa ve parayı denetlemek isterse ABD buna karşı çıkar. Bu teknik bir durum değil tam manasıyla siyasi bir durumdur.

Paypal'ın önemli olan şuan teknik alt yapısı değil tam manasıyla markasıdır. Coca Cola'da öyle değil midir. Şekerli su satıyorlar. McDonald's öyle değil midir. Köfte ekmek satıyorlar.

Önemli olan Chobani markalara sahip olmak ve kendi kültürümüzü dünyaya yaymaktır. Bir kaç aptal amerikalı bize tahakküm edemez. Bizler daha kaliteli daha üst düzey daha güzel ve daha üstün teknolojileri oluşturabilir ve birer dünya markası olabiliriz.

Geçmişte en kaliteli kılıçları, okları, topları, yayları, kaleleri, sarayları, yolları, basma elbiseleri, taraım ürünlerini biz yetiştiriyor ve dünyaya satıyorduk. Dünya ekonomisini biz yönetiyorduk. Bunu yeniden yapabiliriz.
Mrtcn ve editörx bunu beğendi.
  #37  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 10:37
Avatar Seçilmemiş
Yönetici Onayı Bekliyor
 
Üyelik Tarihi: 16 Ekim 2015
Yaş / Cinsiyet: 35 / Erkek
Konum: İzmir
Ad, Soyad: Me... Ba...
Mesajlar: 114
Beğeniler: 21 / 16
Ticaret: 0, 0%
Haber sağlam kaynaklardan. Gelsin tabi canım binlerce kişinin ticaretine balta vurdular.
  #38  
Okunmamış 24 Ağustos 2016, 11:15
Zeus Adlı Üyenin Avatarı
Kadehlerde Kahkahalar...
 
Üyelik Tarihi: 23 Ağustos 2013
Cinsiyet: Erkek
Meslek: Elektronik
Konum: Almanya
Ad, Soyad: Tu... Du...
Mesajlar: 523
Beğeniler: 107 / 93
Ticaret: 24, 93%
Geliyor gönlümün efendisi
Cevap Yaz Favorilerime Ekle


Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)
 
Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Webmaster Genel


Yetkileriniz
Konu açma yetkiniz: Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti yükleme yetkiniz: Yok
Mesajınızı değiştirme yetkiniz: Yok

BB code: Açık
İfadeler: Açık
[IMG] Kodları: Açık
HTML kodu: Kapalı
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şu anki Zaman: 08:30.