wmaraci reklam
lidertakipci

Piyasayı ücretsiz yazılımlar yapmak

5 Mesajlar 613 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

enoua enoua www.enderaric.com Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba,

Piyasada bulunan ve neredeyse hiç bir işe yaramayan programların satıldığını görüyorum. Bende kendi çapımda şöyle bir fikir geliştirdim.

Bir site olacak bu site ile kendi yazdığım ve büyük kurumsal firmalara değil de orta ve küçük ölçekli işletmeler için ayrı ayrı stok takip, personel, muhasebe gibi (bunlarla ilgili geniş bilgilerim ve iyi derecede masaüstü programcılığı - veritabanı mimarisi bilgim var) programlar yazmak istiyorum. Bu programı kullanacak kişilerden sadece bir üyelik ve aktivasyon isteyecem. onun dışında hiç bir şeyle uğraşmadan tamamen ücretsiz şekilde programlar hazırlayacam. Program yapabilme konusunda sıkıntım yok zira milyonlarca dolarlık hizmetlerin takip edildiği birkaç yazılımım kullanılıyor şu anda. Amaç tamamen bireysel olarak piyasaya açılma ilerisi için insanların aklında iz bırakabilme.

aklıma takılan ben bu programları yaptıktan sonra üst tarafa bağış seçeneği koysam . Kesinlikle programı kullanmak isteyen kişiler için herhangi bir ücret talep etmeden. Sadece programların geliştirilebilmesi için yurtdışında olduğum zamanlarda direkt iletişime geçebilecek genç öğrenci arkadaşlara yardım amaçlı. Vergi olayları şirket olayları falan canımı sıkar mı. Sistem ile ilgili mali konuları şöyle özetlersem

sitenin bir kenarına reklam alma (kullanıcıları canından bezdirmeyecek şekilde)

programlarda pencerenin bir köşesinde bir reklam alanı barındırma. (bu özellik bağış yapan kişilere kapalı olacak.

Şimdi neden böyle bir şey için zaman ayırıp ta kendimi yoruyorum. Onu anlatayım.
1-) Paraya çok ihtiyacım olduğu söylenemez. şu anda kendi kendimi döndürecek kadar kazanabiliyorum çok şükür. Öğrencilere ufak tefek katkım olsun bir yerden başlayalım buna.
2-) Eğer beklediğimden fazla gelir elde etmeye başlarsam lösev gibi derneklere bağışta bulunmak istiyorum. Direkt kendim yaptığım katkılar var fakat çok sınırlı
3-) Piyada bulunan işe yaramayan ve ücret talep eden onlarca program var ve ben bunlarla rekabete girip en azından onların da müşterileri için daha güzel daha planlı ve kullanışlı yazılımlar yapmasını sağlamak.

Piyasada bulunan freeware bir çok yazılımı inceledim. Çoğu ya hiç bir şey vermiyor ya da kısıtlayarak (lisans talep ederek) vermeye çalışıyor. Ben bunlardan çok daha fazlasını yapabilir durumdayım.

Sizden son olarak ricam böyle bir girişimle ilgili yorumlarınız, tavsiyeleriniz, şu tarz bir program yaparsan sağlıklı olur, ben de şöyle bir yerim var şöyle bir programa ihtiyacım var gibi geri dönüşler. Bunlar benim için önemli.Yapacağım yazılımlar kesinlikle birkaç günde yapılmış yarım yamalak olmayacak sürekli geliştirilebilir bir şekilde alfa ve beta aşamalarını geçmiş olarak yer alacak.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi
wmaraci
reklam

zafercarti zafercarti WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Devlet Memuru
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Z** Ç**
  • Mesajlar 175
  • Beğeniler 4 / 31
  • Ticaret 15, (%100)
Evet dediğiniz gibi bu tip programlar piyasada çok hatta tilpark diye bakın mesela bir kaç güncellemede sonra o bile durdu.

• Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

zafercarti adlı üyeden alıntı

Evet dediğiniz gibi bu tip programlar piyasada çok hatta tilpark diye bakın mesela bir kaç güncellemede sonra o bile durdu.

Açıkçası tilpark tam olarak benim fikirlerimi temsil etmiyor.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi

MCuhadar MCuhadar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 02.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Yazar
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 192
  • Beğeniler 0 / 18
  • Ticaret 3, (%33)
Eger yazılım yapacaksanız imzamdaki sitemde para kazanma yolları paylaşıyorum o yazılımlar hakkında yazı ve banner ekleyebilirim.

Fakat aylık 50 TL gibi bir miktar karşılıgında.
Not: Site alexada 1 milyonlarda ve yakında ilk 1 milyona girecek.
Para kazanmaya hevesi olanlar için faydalarını bulurum yazılımızın.

Veya sizinle para kazanma yazılımı yapalım.
Sonra onu XTicarete ekleyebiliriz ve oldukça iyi miktarda kazancımız olur.

1-3 haftalık site 120 ziyaretçi var ve 60 kişi günlük olarak sitemi ziyaret ediyor. ( google analtics)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 23.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 227
  • Beğeniler 45 / 35
  • Ticaret 0, (%0)

MCuhadar adlı üyeden alıntı

Eger yazılım yapacaksanız imzamdaki sitemde para kazanma yolları paylaşıyorum o yazılımlar hakkında yazı ve banner ekleyebilirim.

Fakat aylık 50 TL gibi bir miktar karşılıgında.
Not: Site alexada 1 milyonlarda ve yakında ilk 1 milyona girecek.
Para kazanmaya hevesi olanlar için faydalarını bulurum yazılımızın.

Veya sizinle para kazanma yazılımı yapalım.
Sonra onu XTicarete ekleyebiliriz ve oldukça iyi miktarda kazancımız olur.

1-3 haftalık site 120 ziyaretçi var ve 60 kişi günlük olarak sitemi ziyaret ediyor. ( google analtics)

Teşekkürler. adwords kullanmayı planlıyorum bu konu için.

www.enderaric.com
Bilgisayar Mühendisi
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al