lostyazilim

Pkk tarafından sitem hacklendi

86 Mesajlar 12.531 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SparTaCuS SparTaCuS tekstil Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Ecancan adlı üyeden alıntı

Program yapıyor şifre bulma işlemini zaten devamlı olarak değişik kombinasyonları deneyerek. :)

bu hacklenme olayını pkk neden bu arkadaşın sitesi üzerinde yapmış onu merak ettim, sitesinin içeri nedir acaba?
Okeskin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)

SparTaCuS adlı üyeden alıntı

bu hacklenme olayını pkk neden bu arkadaşın sitesi üzerinde yapmış onu merak ettim, sitesinin içeri nedir acaba?

Onu ben de bilmiyorum ama ben de geçtim bu dönemden şu an bir arkadaşın sitesini düeltiyorum oda aynı bu şekilde hacklenmiş :)

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)

Onu ben de bilmiyorum ama ben de geçtim bu dönemden şu an bir arkadaşın sitesini düeltiyorum oda aynı bu şekilde hacklenmiş :)

peki hacklenmemek için yapılması gereken nedir kardeşş, yani admin.php den girdiklerini göre bu programla yapıyorlarsa, wordpress güvenlik açığımıdır bu..

Ecancan Ecancan Paylaşmak Güzeldir Kullanıcı
  • Üyelik 30.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 932
  • Beğeniler 359 / 215
  • Ticaret 30, (%100)
Açık değil aslında ama yapılması gereken ilk şey wp-admin.php sayfasını için ön doğrulama girişi koymak lazım

wmaraci
wmaraci

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 55
  • Ticaret 2, (%100)

Kardeşim hosting den kaynaklanan bir şey değil oraya giremezler bu kişiler. En fazla index basıp kaçarlar.

Emin misin kardeşim ? Sunucu kaynaklı olabilir nasıl dersen mesela sunucuda 300 küsür site var hosting sunucusunda bu sunucuların birinde bir siteden hacker giriyor güvenlik açığıyla sunucuda hiçbir güvenlik yazılımı yok ise kolaylıkla sunucudaki tüm siteleri hackleyebilir.Eğer güvenlik yazılımı var isede yine hackleyebilir ama önüne gelen hackleyemez.Yani hosting kaynaklı olabilir , bunları nerden biliyorsun dersen zamanında bende bu işlerle uğraştım.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
hocam nasıl bir alt yapıya sahip, nasıl hack yiyorsunuz anlamıyorum
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

mertkaan mertkaan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek YAPI RESSAMI
  • Konum Düzce
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 569
  • Beğeniler 48 / 81
  • Ticaret 7, (%100)
Hostu değiştir yedeğini de yükle nasıl dikkatlerini Çektin yoksa arada sende mi kaynadın geçmiş olsun

Ek Olarak:

WebDost adlı üyeden alıntı

hocam nasıl bir alt yapıya sahip, nasıl hack yiyorsunuz anlamıyorum

Hocam bazı kendilerini Host şirketi sananlar sunucularında güvenlik önlemi almadiklari için sunucuda olan sitelride hackliyolar aslında forumd boyle bir kategori acip bir ekip kurulmali hack spnrasi yapilmasi gerekenler gibi

• Üyelik 16.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad R** G**
  • Mesajlar 89
  • Beğeniler 5 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
bence eger siz gerekli önlemlerinizi aldıysanız, örneğin şifre zorluk seviyesi ve wp-login.php adını değiştirip, yan, bilinen bütün önlemleri aldıysanız, ve buna rağmen siteniz hackleniyorsa %90 host kaynaklıdır, hostun koruma kalkanı zayıftır veye devre dışıdır, yada yoktur, merak edenler google de bir arama yapsın, host kaynaklı olup olmadığını anlarlar...biraz arama yaptım, bu tür bilgilere ulaştım...
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)

Furkan Akman adlı üyeden alıntı

Emin misin kardeşim ? Sunucu kaynaklı olabilir nasıl dersen mesela sunucuda 300 küsür site var hosting sunucusunda bu sunucuların birinde bir siteden hacker giriyor güvenlik açığıyla sunucuda hiçbir güvenlik yazılımı yok ise kolaylıkla sunucudaki tüm siteleri hackleyebilir.Eğer güvenlik yazılımı var isede yine hackleyebilir ama önüne gelen hackleyemez.Yani hosting kaynaklı olabilir , bunları nerden biliyorsun dersen zamanında bende bu işlerle uğraştım.

bu dediğiniz şey çoğu sunucuda kapalıdır, sunucuda hacklenen bir siteden sunucu içindeki diğer sitelerin hacklenme olasılığı çok düşük.
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

FurkanAkman FurkanAkman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 445
  • Beğeniler 88 / 55
  • Ticaret 2, (%100)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bu dediğiniz şey çoğu sunucuda kapalıdır, sunucuda hacklenen bir siteden sunucu içindeki diğer sitelerin hacklenme olasılığı çok düşük.

Nasıl çok düşük kardeşim çoğu sunucu %90 Bypass edilebilir.Olmadı bir exploit bakıyor işe arşivi olan herşeyi yapar.Normal biri inan durduk yere siteyi hackleyemez.

wmaraci
Konuyu toplam 9 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 9 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al