wmaraci reklam
lidertakipci

Refresh Kodu Zararlı Mı?

9 Mesajlar 862 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Engin1709 Engin1709 Öneri Ajandam Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, ben siteme 2 buçuk dakika süreli refresh kodu ekledim. Bu kod Webmasterda'da var mesela. Sizin bildiğiniz hangi sitelerde var bu kod?

Birde bu kod zararlı mı sizce? Mesela adam sekmeyi açıık unutuyor bi içerikte, o içerik 2,5 dakikada bir yenileniyor bazen ard arda 50-60 görüntülenme alıyor. Bu o içerik için SEOda vs. fayda sağlar mı?

https://www.oneriajandam.com/
wmaraci
reklam

• Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
Bir fikri olan yok mu arkadaşlar?

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Çoğul hitin fazlası arama motorları tarafından hoş karşılanmaz.

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)
Revisit ve refresh kodlarının en temel zararlarından biri toplam sayfa gösterimi içerisinde aldığınız tıklamaların oranıdır. Refresh kodu ile çalışan sitelerde sayfa gösterimi artacak ve arama hacmi sabit kalacaktır. Toplam sayfa gösteriminde arama trafiğinin oranı azalacaktır. Google ise sitenize daha az önem vermeye başlayacaktır.

Adsense politikalarında da gösterimi arttırmaya yönelik bu tarz organik olmayan eylemler hoş karşılanmıyor.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
worldww furkannn webmaster gibi anlık yüzlerce kullanıcıya erişen bi sitede bile bu var. Bu sayade sayfa sürekli otomatik yenilenerek gelir elde ediyolar. Bu siteler zarar görmemişken benim görmem bana hiç mantıklı gelmedi. Sizce bu büyük siteler neden bundan etkilenmiyor

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)

Engin1709 adlı üyeden alıntı

worldww furkannn webmaster gibi anlık yüzlerce kullanıcıya erişen bi sitede bile bu var. Bu sayade sayfa sürekli otomatik yenilenerek gelir elde ediyolar. Bu siteler zarar görmemişken benim görmem bana hiç mantıklı gelmedi. Sizce bu büyük siteler neden bundan etkilenmiyor

Sizin de dediğiniz gibi anlık yüzlerce hiti olan siteler farklı bir klasmanda olan sitelerdir.Onlara bir şey olmaz.Oteriter siteler zaten suyun başında olan sitelerdir, onlara kurallar esner.Böyle bir siteyi ne adsense, ne de google kaybetmek istemez.
Dolayısıyla arkadaşların verdiği bilgi doğru olma ihtimali bana çok mantıklı geliyor.

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)
Alexa faydası olur.

furkannn furkannn IGBayim.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 51 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** O**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 47 / 78
  • Ticaret 7, (%100)

yb79 adlı üyeden alıntı

Sizin de dediğiniz gibi anlık yüzlerce hiti olan siteler farklı bir klasmanda olan sitelerdir.Onlara bir şey olmaz.Oteriter siteler zaten suyun başında olan sitelerdir, onlara kurallar esner.Böyle bir siteyi ne adsense, ne de google kaybetmek istemez.
Dolayısıyla arkadaşların verdiği bilgi doğru olma ihtimali bana çok mantıklı geliyor.

Arkadaşın dediği gibi günlük yüz milyonlarca hiti olan sitelere ( Facebook, Twitter, Reddit vb. ) bakıp değerlendirebilirsiniz. Mesela site SEO puanları, site açılış hızları vb. durumlarda bu siteler oldukça vasat olmasına rağmen nasıl global'de ilk 10 site arasındalar? Ya da Facebook'u örnek alacaksak Global Rank'ı 3 olan ve hemen hemen her konuda içeriği olan bir site her arama sonucunda ilk sırada çıkması lazım. Bu tarz ender sitelerde arama robotlarının politikası esnetilir.

• Üyelik 31.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 85 / 121
  • Ticaret 1, (%100)
furkannn Muhammed yb79 anladım. 1-2 dakikada bir değilde 5-10 dk da bir yaptığımız zaman bence adsense açısından sıkıntı olmadığı gibi arkadaşın dediği gibi alexayı yükseltebilir

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al