wmaraci reklam

Sadece amp site

2 Mesajlar 444 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, AMP teknolojisini herkes biliyordur herhalde. Hızlı, sade, basit ve Arkasında Google'ın olması da ayrı bir avantaj. Google tarafından önbellekleniyor!

AMP zamanla çok gelişti. Bir süredir inputlar formlar kullanılabiliyor. Hatta basit JavaScript kütüphanesinin bile eklendiğiyle ilgili bir yazı okumuştum uzun süre önce.

Merak ettiğim şey şu. Neden tam ve sadece bir amp teması yok? Tamam wordpress gibi cms lerde eklentilerle temayı AMPye ceviriyoruz ama neden sadece AMP teması yok.

İnşallah anlayabilmişimdir. Yani normal temayı AMP ye çevirmek değil de temanın kendisi sadece AMP olsa olmaz mı?

Bildiğim kadarıyla daha az sunucu yükü oluyor, daha hızlı, daha sade, Google önbellekliyor vb. Normal temalara göre nasıl bir dezavantajı var da sadece AMP olan bir tema yapmıyorlar? Hemen hemen bir çok şeyi AMP de yapabiliyoruz artık. Ben olsam böyle bir tema yapardım

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Sitede yalnızca içerik bulunacak ise tamamen AMP olarak sunulabilir. AMP çoğu eklentilerle uyumlu değildir. Örneğin tüm siteyi AMP yapacaksanız AMP'ye uygun Contact form eklemeniz gerekir, yine diğer eklentilerde de AMP'ye tamamen uyumlu olmak zorundadır. Kısacası geliştirici için bir ton fazladan iş demek.

Genellikle testleri kişisel sitem üzerinde uyguladığım için orada tamamen AMP kullanıyorum. Fakat eklentileri yoğun olarak kullandığım sitelerde AMP tercih etmiyorum. (Haber sitesi değilse.) Çünkü her şeyi AMP'ye göre ayarlamak için epey bir emek harcamak gerekir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al