lostyazilim

Sandbox'tan Yararlanmak ?

3 Mesajlar 751 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arkadaşlar,
Sitem yaklaşık 10 gündür sandbox'ta (index sayımda küçük bir düşüş var ve bu tekrar eskiye dönmeye başladı. yani düzeliyor.) Fakat ben biraz daha ileriye gidip kökten bir değişim yapmak istiyorum.
-Canonical url yapı eklentisi kurmak
-Sayfa uzantısı olan .html 'i kaldırarark çok daha iyi bir link yapısı oluşturmak istiyorum.
Sizce iyi mi, kötü mü olur?

wordpressyapalim.com
wmaraci
reklam

Metin Metin metinli.com Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Analisti ve Siber Güvenlik
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1399
  • Beğeniler 61 / 582
  • Ticaret 18, (%94)

Blobal adlı üyeden alıntı

-Sayfa uzantısı olan .html 'i kaldırarark çok daha iyi bir link yapısı oluşturmak istiyorum.

Sen zaten kaldırarak çok daha iyi bir link yapısı oluşturacağın düşüncesine varmışsın. :)

Ben sitemin yedeğini alıp, "robots.txt" ile tüm sayfalarımızın indexlerini Google'dan çektim. Sonra URL yönetim merkezinden gerekli sayfaları sildirdim.

Tertemiz oldu, ama sonra tırmanışında sıkıntı çıkar. Sandbox'ta olduğundan eminsen bunu hiç yapma, Sandbox nabza göre şerbet verir ve atıyorum 4. ayda birden çözülüverir. Şimdi sen boşu boşuna silersen link yapısını değiştirip, çözüldüğünde elde var sıfır olur çünkü içeriklerin önceden farklı bir link ile indexlendiği için bir anlamı kalmaz. Sen hiçbir şey yok gibi, özgün makalelerine, sosyal medya çalışmalarına devam et derim. :)

Yazar, yazılım geliştirici, SEO Analisti ve siber güvenlik uzmanı.

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Haklısınız. Şuanki yapısıyla indexlenmiş 450 link var Google'da şimdilik link yapısı böyle kalsın. Hem statik yapısı daha çabuk anlaşılıyor hemde diğer yazılarda verdiğim linkler ölmüş olmuyor. (yönlendirme eklentilerini denedim hata var) Bu nedenle sadewce canonical yapıyı deneyip olurunda bırakıcam. Yorumunuz için teşekkürler.

wordpressyapalim.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al