wmaraci reklam
lidertakipci

Satış ortaklığı nasıl yapılır

4 Mesajlar 1.140 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yeygo yeygo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 49
  • Beğeniler 4 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Bir arkadaşın tavsiyesiyle gaza geldim alış-veriş sitesi açtım ama onun dediği işi nasıl yapacam bilmiyorum satış ortaklığı veren siteler varmış ürünün linkini veriyor tabi özel link refli o link ile yapılan satışta sana para veriyor bu tarz siteler nelerdir sitem viral sitesiydi alexada sıralamam var google sitemi indexliyor yani alt yapım var sadece bana ürün verecek bir kaç site bulmam lazım bildiğiniz sağlam siteleri verebilirmisiniz

wmaraci
reklam

siirvehikaye siirvehikaye WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 3 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
ne satacağınıza göre değişir. toptancı siteleri var. hediyelik eşya satacaksanız birkaç site verebilirim...

dvrmkcn dvrmkcn Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ogrencı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 106 / 227
  • Ticaret 13, (%100)
Özel link ile yapılan affılate satışlar genelde instagram, facebook vb. Gibi sitelerde olur.
Hangi siteler komisyonlu satış yapar kısmina gelirsek bir çok alışveriş sıtesinin footer lınkınde komisyonlu satış yapmak için kayıt yeri bulunuyor sizinle iletişime geçiyorlar öyle süreç ilerliyor.
Kargo olarak mng ile anlasmanı tavsiye ederim.
Viral bir sitenin üzerine alışveriş sitesi kurmak ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum ama bu konuyu düşünmeni tavsiye ederim.

SigmaOlomouc SigmaOlomouc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Bence satış ortaklığı yapmak istiyorsanız bunu biraz araştırmanız, okumanız gerekiyor. Evet yaygın bir sistemdir ama bunu hemen sitelere üye olup hemen para kazanabileceğiniz düşünmeyin. Öğrendikten sonra bu işi daha verimli şekilde yapmaya başlıyorsunuz. Ülkemizde de son 5 yıldır insanlar satış ortaklığı platformlarından kazanç sağlıyorlar. ABD kadar olmasa da ülkemizde bir önemli tüketim ülkelerinden biridir. ABD çılgın bir tüketim olduğundan satış ortaklığı orada büyük bir sektör haline gelmiştir. Ülkemizde de hatrı sayılır bir seviyede.
Bu pastadan siz de pay almak istiyorsanız bunun püf noktalarını öğrenmek gerekiyor. İnternette yazınca çok kolay bir şeymiş gibi anlatıyorlar ama o kadar da kolay değil. Eğer tekniğini öğrenirseniz birkaç aya ek gelir elde edebilirsiniz, daha sonra işi gücü bırakıp mesleğiniz bu da olabilir.
İnternette araştırdığınızda ilk olarak Xticaret, Clickmerkez sitelerine üye olun sonra buradan satış linklerini alın bloglarda, web sitelerinde, forumlarda reklamını yapın sonra paraları cebe indirmeye başlayın tarzı bir yaklaşım var. Bu kadar kolay olsa herkes zengin olurdu, bunun için kitaplar yazılmazdı, güzel bir dünyamız olurdu. Ben de o yaklaşımla bu işe atladım biliyorum. Sağda solda gelişigüzel reklam yaptım. 3 ayda anca 12 tl gibi komik bir rakam kazanabildim  O kitaplara para vermem yaparım dedim ama beceremedim.
İnternette araştırdığınızda bu iş için bazı kitaplar görecekseniz. En çokta Goomass’ı göreceksiniz. Peki Goomass’a inanalım mı? Evet inanın. Ben satış ortaklığıyla ilgili başka bir kitap okumadım ama Goomass’ın eğitim kitlerini okudum. Diğer kitaplarda belki çok iyi olabilir, ben denediğimi size aktarmakla mükellefim.
Goomass; satış ortaklığıyla ilgili önemli olan search engine optimization (seo) , web site kurma eğitimi, adwords gibi en önemli eğitimleri içinde barındırıyor. Bunlar bir ürünün satılmasında çok önemli araçlardır. Bunun dışında birçok faydalı bilgi var içinde. Eğer satış ortaklığına bir eğitim almadan başlarsanız nerede ne yapmanız gerektiğini, doğru ürün seçimi vs. gibi birçok özel taktiği ve stratejiyi bilmediğiniz zorlanabilirsiniz. Bu aslında zaman kaybıdır. Goomass ile bu işe başladığınız zaman nerede ne yapacağınızı daha iyi kavrarsınız.
Kitabı iyice okuduktan sonra uygulamaya başladım. Sağolsunlar aptala anlatır gibi anlatmışlar kitapta. Bir kamu kurumunda çalışıyorum ve boş vaktim oluyor gün içinde haliyle. Bununla günde ortalama 2 saat uğraşıyorum. Ayda şu an 800-900 tl bir gelir getiriyor. Attığım taş kolumu yormuyor. Bizim memur maaşına destek oluyor buradan gelen para. Ama daha çok vakit harcarsanız ay da 3000-5000 kazanırsınız. Yabancı dilim çok yok. Clickbank, amazon affiliate gibi satış ortaklığı sitelerinden dolar üzerinden çok iyi paralar kazanıyorlarmış, doğru olabilir bilmiyorum nasıl oluyor bu sitelerin para transferleri tam olarak bilmiyorum. Paypall falan diyorlar ama onu da kapattılar Türkiye’de. Ben türkçe olan Xticaret linklerini kullanıyorum. Onlar her ayın 21-24 arası verdiğin hesaba yatırıyorlar.
Özetle satış ortaklığından para kazanılıyor ama biraz okumak lazım. Satacak ürün odaklı çalışın. Sabırlı olun siz kazanırsınız.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al