lostyazilim

Script mi Wordpress mi ?

13 Mesajlar 2.365 Okunma
lstbozum

TraquteR TraquteR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 236
  • Beğeniler 10 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Script hazırlanacak kişiye göre değişmektedir. Fakat bahsi geçen Wordpress kadar tutucu olmayabilir.

Wordpress alt yapısında kaç binlerce insanın emeği söz konusudur ki her geçen gün sürekli güncellenen ve yeni yeni güncellemeler ile gündeme gelen bir alt yapı sistemidir.

Sarp adlı üyeden alıntı

WordPress candır can.

Roycolt adlı üyeden alıntı

Sıfırdan yazdırabilme imkanınız varsa tabi ki script. Fakat, özgün bir tasarım olmayacaksa tabi ki wordpress tercih edin.

Fiber Türkiye adlı üyeden alıntı

Ben şahsen wordpressten biraz bıktım tema dan kaynaklı site geç açılıyor o kadar yük bindiriyor ki cache ön bellekleme yapmadan 15 sn de açılıyor ama çerezler aktif olunca 0.20 sn de açılıyor. Buda ilk girenler için sıkıntı yaratıyor. Üstelik gereksiz etki edecek eklentiler pasif olmasına rağmen.
Şimdi tasarımın çoğu bitti ve geliştirilebilir bir script bulduk panelinin kullanacağız kendi scriptimizi yapıyoruz.
Arkadaşa kodlamadan iyi anlıyor kendi tema sitesine yaptı böyle bir script yaptı w3c hatası çok önemli olmayan sadece 1 tane var oda öneri yeşil renkli Seo hocası Seo aracında %100 puana sahip bende sitemde fazla konu olmadan bu script geçiş yapmak için konu girmiyorum.
Zaten paylaşımlı ip adresine SSL kuran biri yüzünden indexlerimin yarısı bana ait değil bu bekleme suresinde yavaş yavaş onlarda siliniyor

ilginciz adlı üyeden alıntı

Büyük düşünüyorsan php küçük düşünüyorsan wordpress

Çoğunluk wordpress sanırım. ama arkadaşın dediği gibi wordpressde hit çok olunca sıkıntı oluyor. Birde küçük düşünüyorsan neden wordpress ? açıklayabilir misiniz ?

filmsemti.org | Film Semtimiz ..
wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Bugün "film izle" kelimesinde ilk sırada olanlardan tutun, diğer tüm film sitelerinin yarısından fazlası "wordpress" kullanıyor. Ayrıca sadece film sektörü değil bir çok büyük siteler de wordpress kullanıyor. Küçük düşünüyorsan "wordpress" diyen arkadaşa bende neden böyle küçük düşündüğünü sormak isterim.

OiS OiS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğrenci / Programcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 695
  • Beğeniler 92 / 79
  • Ticaret 25, (%96)
Hocam örnek olarak AmkSpor verebilirim size. Adamlar ilk olarak WP ile başladılar daha sonra özel script ile kendi sistemlerini yazdılar. Yani bu konuda fazla sorun yaşamayın. Önemli olan zaten veritabanı. Wp ile başlayıp özel scripte geçiş yapabilirsiniz. Ama özel scripten Wp geçiş zor olabilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al